آشنایی با قطعات مختلف دستگاه موجب می شود پس از خرید یخچال مشتریان محترم از نحوه ی عملکرد دستگاه شناخت کاملی داشته باشند. در مقالات ” آشنایی با ترموستات یخچال “ و ” آشنایی با اواپراتور یخچال “ با ترموستات و اواپراتور که جزو قطعات اصلی دستگاه محسوب می شوند بیشتر آشنا شدیم. در صورت بروز مشکل تعویض تعدادی از قطعات یخچال مقرون به صرفه است. در مقاله ی ” آشنایی با قطعات تعویضی یخچال “ به بررسی قطعات تعویضی دستگاه پرداختیم.

عملکرد یخچالامروزه در مدل های مدرن از کمپرسورهای اینورتر استفاده می شود. اگر قصد خرید یخچال را داشته باشید آشنایی با مزایای کمپرسورهای اینورتر می تواند به انتخاب دستگاه مناسب کمک کند. در مقاله ی ” مزایای کمپرسور اینورتر در یخچال ها “ به بررسی مزایای کمپرسورهای اینورتر پرداختیم.

پس از خرید یخچال حفظ و نگهداری صحیح از قطعات مختلف دستگاه موجب حفظ عملکرد مناسب و افزایش عمر مفید دستگاه می شود.

در مقاله ی ” نکاتی مهم جهت محافظت از یخچال “ با نکات مفیدی جهت حفظ و نگهداری از یخچال آشنا شدیم. در این مقاله به معرفی ترموفیوز می پردازیم.

ترموفیوز چیست ؟

در هنگام خرید یخچال به این نکته توجه داشته باشید که ترموفیوز در دستگاه های نوفراست استفاده می شود. در مقاله ی ” آشنایی با یخچال های نوفراست و دیفراست “ با یخچال های نوفراست و دیفراست آشنا شدیم. وظیفه ی ترموفیوز کنترل دمای هیتر المنت است. علاوه براین ترموفیوز از خطر آتش سوزی در دستگاه نیز جلوگیری می کند.

اگر قصد خرید یخچال را دارید به این نکته توجه داشته باشید که ترموفیوز در دستگاه های دیفراست استفاده نمی شود. در مدل های قدیمی از تایمر استفاده میشد و با استفاده از همین تایمر فعالیت هیتر المنت را متوقف می کردند. ترموفیوز در قطعات الکترونیکی مختلف همانند سشوار و ماشین لباسشویی نیز استفاده می شود.

ترموفیوز یخچالپس از خرید یخچال این نکته را مدنظر داشته باشید که ترموفیوز همانند یک دماسنج در دستگاه کار می کند و دمای تولید شده توسط هیتر المنت را اندازه گیری می کند.

اگر گرمای تولید شده هیتر از مقدار معین بیشتر شود هیتر المنت از مدار خارج می شود. بروز مشکل در ترموفیوز می تواند موجب خاموش شدن زود هنگام هیتر المنت بشود. در این حالت با خاموش شدن سریع هیتر المنت، میزان برفک در داخل دستگاه افزایش پیدا می کند.

 

در صورتی که تمایل به خرید یخچال ایرانی و حمایت از تولید ملی را داشتید می توانید از یخچال های با کیفیت لوازم خانگی پارس برای منزلتان استفاده کنید.