ماشین های لباسشویی در میان لوازم خانگی ایرانی جزو دستگاه های پیشرفته محسوب می شوند که در ساخت آنها از قطعات مدرن و باکیفیتی استفاده شده است. آشنایی با قطعات مختلف ماشین لباسشویی موجب شناخت بهتر اعضای محترم باشگاه مشتریان از نحوه ی عملکرد دستگاه می شود.

محافظت لباسشوییدر مقالات ” آشنایی با تسمه ماشین لباسشویی “ و ” آشنایی با برد الکترونیکی ماشین لباسشویی “ با تسمه و برد الکترونیکی بیشتر آشنا شدیم.

اعضای محترم باشگاه مشتریان با رعایت مواردی می توانند از دستگاه کاملا محافظت نمایند.در مقاله ی ” اشتباهاتی که آسیب جدی به ماشین لباسشویی می زند “ به بررسی اشتباهاتی که می توانند به دستگاه آسیب برسانند پرداختیم.

اعضای محترم باشگاه مشتریان علاوه بر محافظت از ماشین لباسشویی، محافظت از لباس ها را نیز مدنظر داشته باشند.در مقاله ی ” دلایل آسیب رسیدن به لباس ها در ماشین لباسشویی چیست ؟ “ با دلایل آسیب دیدن لباس ها آشنا شدیم.در این مقاله به بررسی شیر برقی می پردازیم.

وظیفه ی شیربرقی :

شیربرقی وظیفه ی کنترل آب را در ماشین لباسشویی برعهده دارد. اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که در هنگام شستشوی لباس ها پس از آنکه آب به میزان کافی در دستگاه قرار می گیرد، شیربرقی توسط هیدرواستات ورودی آب را قطع می کند. پس از شروع چرخه ی شستشو، آب به سمت محفظه ی موادشوینده می رود و پس از انحلال با موادشوینده وارد مخزن شستشو می شود. پس از آنکه آب به میزان لازم در اختیار ماشین لباسشویی قرار گرفت جریان ورودی آب قطع می شود.

انواع شیربرقی :

اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که در ماشین لباسشویی های قدیمی شیربرقی دو ورودی مجزا برای آب گرم و آب سرد داشت. در مدل های جدید یک ورودی آب وجود دارد که برای آب سرد تعبیه شده است و توسط هیتر آب گرم آماده می شود. در دستگاه های مدرن معمولا از شیربرق های تک بوبین یا دو بوبین استفاده می شود.

شیربرقی لباسشویینشانه های خرابی شیربرقی :

یکی از رایج ترین مشکلات خرابی شیربرقی وارد نشدن آب به دستگاه است.

اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که در بسیاری از اوقات شن های ریز موجود در آب شهری موجب خرابی شیربرقی ماشین لباسشویی می شوند.

ممکن است علیرغم خاموش بودن ماشین لباسشویی با باز شدن شیربرقی، آب وارد دستگاه بشود.

در این حالت احتمالا لاستیک فنر یا دیافراگم خراب شده است که با تعویض قطعات مشکل برطرف می شود.

 

چنانچه تمایل به خرید لوازم خانگی دارید می توانید با عضویت در باشگاه مشتریان پارس ضمن خرید محصولاتی با بالاترین کیفیت از امتیازات ویژه ای نیز بهره مند شوید.