امروزه تلویزیون ها با مدل های مختلفی به بازار عرضه می شوند که هرکدام از این مدل ها دارای قابلیت ها و ویژگی های خاصی هستند. آشنایی با این قابلیت های مختلف می تواند به مشتریان محترم در خرید تلویزیون مناسب کمک کند. در مقالات ” آشنایی با قابلیت PVR در تلویزیون ها “ و ” آشنایی با قابلیت Multi HDR در تلویزیون ها “ با قابلیت های PVR و Multi HDR آشنا شدیم.

مقایسه تلویزیون

در هنگام خرید تلویزیون علاوه بر قابلیت ها، مدل ها و نمایشگرهای مختلفی نیز وجود دارند که آشنایی با مزایا و معایب این مدل ها می تواند به انتخاب دستگاه مناسب کمک کند.

در مقاله ی ” مقایسه تلویزیون های 4K و سه بعدی “ به بررسی و مقایسه تلویزیون های 4K و سه بعدی پرداختیم.

تلویزیون های OLED نیز می تواند یکی از گزینه ها برای خرید تلویزیون باشد.

در مقاله ی ” آشنایی کامل با تلویزیون های OLED “ با مدل های OLED آشنا شدیم.

در این مقاله به بررسی قابلیت DLNA می پردازیم.

DLNA چیست ؟

در هنگام خرید تلویزیون توجه داشته باشید که DLNA مخفف عبارت Digital Living Network Alliance به معنای شبکه ی یکپارچه زندگی دیجیتالی است. با استفاده از DLNA می توانید وسایل دیجیتالی مختلف همانند تلویزیون، لپ تاپ و گوشی های هوشمند را به یکدیگر متصل کنید. DLNA به صورت وایرلس دستگاه ها را به یکدیگر متصل می سازد. با استفاده از این قابلیت می توانید محتوای موردنظر را در دستگاه های مختلف تماشا کنید.

تاریخچه ی DLNA :

DLNA اولین بار توسط شرکت سونی در سال 2003 میلادی معرفی شد. امروزه این قابلیت بر روی بسیاری از تلویزیون ها از جمله مدل های هوشمند وجود دارد.

قابلیت های تلویزیون

در صورتی که قصد خرید تلویزیون هوشمند را دارید مقاله ی ” آشنایی با تلویزیون های هوشمند “ را مطالعه نمایید.

اگر از آن دسته افرادی هستید که تمایل دارید محتواهای گوناگون را در صفحه نمایش بزرگ تماشا کنند خرید تلویزیون دارای DLNA می تواند گزینه ی مناسبی باشد.

مطالعه ی متن های طولانی در نمایشگرهای بزرگ ساده تر است و بسیاری از افراد ترجیح می دانند متن ها را در تلویزیون مطالعه نمایند.

برای استفاده بهتر از قابلیت DLNA از نرم افزارهای کمکی که توسط سازندگان معرفی می شود استفاده نمایید.

 

در صورتی که تمایل به خرید تلویزیون ایرانی و حمایت از تولید ملی را داشتید می توانید از تلویزیون های با کیفیت لوازم خانگی پارس برای منزلتان استفاده کنید.