اگر مدتی پس از خرید یخچال متوجه شدید که یخچال به خوبی خنک نمی کند و یا واحد فریزر دستگاه یخ نمی زند احتمالا مشکل از گاز خنک کننده است. در مقاله ی ” علت خالی شدن گاز یخچال چیست ؟ “ در مورد دلایل کم شدن گاز دستگاه صحبت کردیم. البته دلایل دیگری مثل خرابی کمپرسور یا کندانسور نیز می تواند عامل سرد نشدن دستگاه باشد. به منظور آشنایی بیشتر با دلایل خنک نشدن دستگاه مقاله ی ” دلایل خنک نکردن یک یخچال سالم چیست ؟ ” را مطالعه نمایید.

سرد شدن یخچالدر کنار خنک نکردن دستگاه ممکن است مدتی پس از خرید یخچال متوجه بشوید یخچال بیش از اندازه سرد می شود که در این حالت علاوه بر افزایش مصرف انرژی، میوه و سبزیجات موجود در یخچال یخ می زنند. در مقاله ی ” چرا یخچال بیش از اندازه سرد می شود ؟ “ در مورد دلایل سرد شدن دستگاه صحبت کردیم. برای حفظ و نگهداری صحیح میوه و سبزی پس از خرید یخچال مقاله ی ” محافظت از میوه و سبزی در یخچال “ را مطالعه نمایید. در این مقاله با گاز سردکننده بیشتر آشنا می شویم.

گاز مورد استفاده در یخچال :

مشتریان محترم اگر مدتی پس از خرید یخچال قصد شارژ گاز دستگاه را داشتند توجه داشته باشند که در گذشته از گاز آمونیاک و فریون در یخچال ها استفاده میشد. گاز آمونیاک اشتعال زا می باشد و قیمت بالایی نیز دارد. در مدل های مدرن از گازهای R134a و  R600a برای شارژ گاز دستگاه استفاده می شود. این گازها اشتعال زا نیستند و قیمت مناسبی دارند. علاوه بر این گازهای سری R عملکرد و دوام بهتری نسبت به گازهای قدیمی دارند.

در صورتی که پس از خرید یخچال با مشکل کاهش گاز دستگاه مواجه شدید به این نکته توجه داشته باشید که در کنار شارژ گاز دلیل کاهش میزان گاز را در دستگاه بررسی نمایید. اگر عامل کاهش میزان گاز در دستگاه برطرف نشود باز هم پس از گذشت مدت زمان کوتاهی به شارژ گاز برای یخچال نیاز خواهید داشت.

گاز یخچالعلت خالی شدن گاز دستگاه می تواند وجود نشتی در لوله ها یا قطعات مختلف سیستم خنک سازی دستگاه باشد.

اگر مدت کوتاهی پس از خرید یخچال میزان گاز در دستگاه کاهش یافت بهتر است از یک تعمیرکار برای بررسی علت این امر کمک بگیرید.

وجود نشتی در کندانسور، اواپراتور یا جایخی می تواند موجب کاهش میزان گاز در دستگاه باشد.

 

در صورتی که تمایل به خرید یخچال ایرانی و حمایت از تولید ملی را داشتید می توانید از یخچال های با کیفیت لوازم خانگی پارس برای منزلتان استفاده کنید.