امروزه تلویزیون های تخت و منحنی متنوعی در سطح بازار وجود دارند و خرید تلویزیون مناسب با توجه به مزایا و ویژگی های هریک از مدل های تخت و منحنی توسط خریداران محترم انجام می شود. اگر قصد انتخاب دستگاه مناسب را دارید در مقاله ی ” معیارهای انتخاب تلویزیون مناسب “ به بررسی معیارهایی به منظور انتخاب دستگاه مناسب پرداختیم. یکی از فاکتورهای موجود در انتخاب تلویزیون باکیفیت میزان یکنواختی مشکی دستگاه است که در مقاله ی ” مفهوم یکنواختی مشکی در تلویزیون ها “ به بررسی مفهوم یکنواختی مشکی پرداختیم.

بازی با تلویزیون

 

اگر مشتریان محترم قصد انجام بازی توسط تلویزیون را دارند در مقاله ی ” خرید تلویزیون مناسب برای بازی “ به ویژگی هایی که برای دستگاه های مناسب بازی باید وجود داشته باشد اشاره کردیم. اگر قصد تماشای مسابقات ورزشی پس از خرید تلویزیون را دارید جهت آشنایی بیشتر با نمایش حالت ورزشی مقاله ی ” آشنایی با نمایش حالت ورزشی در تلویزیون ها “ را مطالعه نمایید. در این مقاله به بررسی بیشتر تلویزیون های منحنی می پردازیم.

 

مزایای تلویزیون های منحنی :

اگر قصد خرید تلویزیون را دارید آشنایی با مزایا و معایب صفحه نمایش منحنی شکل می تواند به انتخاب مدل مناسب کمک کند. یکی از مهمترین ویژگی های تلویزیون های منحنی، طبیعی به نظر رسیدن تصاویر است. به دلیل وجود انحنا در کناره های صفحه نمایش، بینندگان احساس نزدیکی بیشتری احساس می کنند و این حس به تماشاگران القا می شود که واقعا در کنار مناظر و تصاویر نمایش داده شده حضور دارند.

عمق بیشتر تصاویر :

در تلویزیون های منحنی تصاویر نمایش شده عمق بسیار بالایی دارند . بسیاری از مشتریان محترم پس از خرید تلویزیون دو بعدی منحنی، صفحه نمایش مدل های منحنی را با نمایشگرهای سه بعدی مقایسه می کنند. البته در صورتی که صفحه نمایش تلویزیون های منحنی بزرگ باشد احساس تماشای تصاویر سه بعدی بیشتر خواهد بود.

کیفیت صفحه نمایش

میدان دید گسترده :

اگر قصد خرید تلویزیون را دارید به این نکته توجه داشته باشید که در صفحه نمایش های منحنی میدان دید گسترده تری نسبت به صفحه نمایش های تخت وجود دارد. تفاوت میدان دید با  مقایسه ی دو نمایشگر تخت و منحنی که هم سایز هستند کاملا مشخص خواهد بود. ممکن است خریداران محترم احساس کنند که با توجه به کناره های خمیده صفحه نمایش، مدل های منحنی زاویه دید مناسبی ندارند.

 

در صورتی که مدل های منحنی  با وجود انحنای کناره ها، دارای زاویه دید مناسبی هستند و با مشاهده تلویزیون از زوایای گوناگون مشخص می شود که کاهش کیفیت در تصاویر ایجاد نمی شود. در مقاله ی ” آشنایی با زاویه دید در تلویزیون “ با مفوم زاویه دید آشنا شدیم.

معایب تلویزیون های منحنی :

آشنایی با مزایا و معایب تلویزیون های منحنی می تواند در خرید تلویزیون مناسب به مشتریان محترم کمک کند. در پاره ای از موارد تلویزیون های منحنی همانند یک آینه ی مقعر بزرگ رفتار می کنند و با جذب نور موجود در فضا تصاویری غیر واقعی و کشیده تر از حالت معمول را نمایش می دهند.

انتخاب تلویزیون

 

علاوه بر این برای استفاده از مزایای تلویزیون های منحنی صفحه نمایش دستگاه باید بزرگتر از 55 اینچ باشد که علاوه بر هزینه بسیار بالای خرید، این صفحه نمایش های بزرگ در فضاهای کوچک قابل استفاده نخواهند بود. اگر قصد خرید تلویزیون را دارید به این نکته توجه داشته باشید که مدل های منحنی شکل قیمت های بالاتری نسبت به مدل های تخت دارند. همچنین اگر قصد نصب تلویزیون های منحنی بر دیوار را دارید با توجه به انحنای کناره ها، نصب دستگاه نسبت به مدل های تخت دشوارتر خواهد بود.

 

در صورتی که تمایل به خرید تلویزیون ایرانی و حمایت از تولید ملی را داشتید می توانید از تلویزیون های با کیفیت لوازم خانگی پارس برای منزلتان استفاده کنید.