در میان تمام وسایل برقی اشتباهاتی وجود دارد که این اشتباهات می تواند آسیب های جدی به دستگاه برساند. اعضای محترم باشگاه مشتریان جهت آشنایی با آسیب هایی که به لباس ها ممکن است برسد مقاله ی ” دلایل آسیب رسیدن به لباس ها در ماشین لباسشویی چیست ؟ “ را مطالعه نمایند.

شستشوی لباس ها همچنین جهت آشنایی با اشتباهات رایجی که در مورد استفاده از ماشین لباسشویی وجود دارد مقاله ی ” سه اشتباه متداول در استفاده از ماشین لباسشویی “ را مطالعه نمایید.

اعضای محترم باشگاه مشتریان در صورتی که از شستشوی لباس ها رضایت کافی ندارند در مقاله ی ” چرا لباس ها توسط ماشین لباسشویی کاملا تمیز نمی شوند ؟ “ به بررسی دلایل تمیز نشدن لباس ها پرداختیم.

اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که نظافت و رسوب زدایی دستگاه نقش مهمی در شستشوی بهتر لباس ها ایفا می کند.

در مقاله ی ” نحوه رسوب زدایی از ماشین لباسشویی “ با نحوه رسوب زدایی از دستگاه آشنا شدیم.در این مقاله به بررسی اشتباهاتی که آسیب جدی به دستگاه می زنند می پردازیم.

رعایت نکردن اصول شستشوی لباس ها :

اعضای محترم باشگاه مشتریان از جمع کردن لباس های کثیف در ماشین لباسشویی خودداری نمایند. جمع کردن لباس های کثیف در ماشین لباسشویی باعث رشد و تکثیر میکروب ها در مخزن دستگاه می شود. برای شستشوی لباس ها به میزان لازم از موادشوینده استفاده نمایید. موادشوینده ی بیش از حد می تواند به لباس ها و ماشین لباسشویی آسیب برساند.

از قرار دادن بار اضافی برای شستشو خودداری نمایید. اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که برای شستشوی لباس ها باید فضایی برای چرخش البسه وجود داشته باشد. علاوه بر این بار اضافی می تواند موجب ساییدگی یاطاقان دستگاه بشود. بار کم نیز موجب چرخش و شستشوی بیش از حد لباس ها می شود که احتمال آسیب دیدن لباس ها را درپی دارد.

ماشین لباسشویی انتخاب مکان نامناسب برای دستگاه :

پس از خرید ماشین لباسشویی مناسب، اعضای محترم باشگاه مشتریان مکان مناسبی برای قرار گرفتن دستگاه انتخاب نمایند. توصیه می شود که ماشین لباسشویی در حمام قرار داده نشود.

قرار گرفتن ماشین لباسشویی در حمام موجب انتقال میکروب ها از لباس ها به فضای حمام می شود.توجه داشته باشید دستگاه کاملا بر روی زمین تراز شده باشد.

تراز نبودن دستگاه موجب می شود در هنگام شستشوی لباس ها علاوه بر سروصدای زیاد، دستگاه لرزش های زیادی داشته باشد. این لرزش ها ممکن است به قطعات مختلف دستگاه آسیب وارد نمایند.

انتخاب برنامه ی شستشوی نامناسب :

اعضای محترم باشگاه مشتریان با توجه به جنس و میزان آلودگی لباس ها برنامه ی شستشوی مناسب را انتخاب نمایند. به عنوان مثال برای شستشوی لباس های کودکان یا لباس های ظریف از برنامه های شستشوی سبک و ملایم استفاده کنید. برای شستشوی لباس های روغنی یا بسیار کثیف از برنامه های شستشوی پرقدرت استفاده کنید. در مقاله ی ” برنامه های شستشوی پرکاربرد ماشین لباسشویی “ در مورد برنامه های شستشوی مختلف صحبت کردیم.

ماشین لباسشوییعدم نظافت ماشین لباسشویی :

به منظور حفظ عملکرد مناسب، اعضای محترم باشگاه مشتریان به نظافت دستگاه توجه داشته باشند. ماشین لباسشویی را حداقل سالی دو مرتبه تمیز کنید.از موادی که دارای الکل هستند برای شستشوی سطوح خارجی دستگاه استفاده نکنید.

توجه داشته باشید که از وسایل تیز برای شستشو استفاده نشود. لاستیک دور درب یکی از قسمت های آلوده ی دستگاه محسوب می شود. پس از پایان شستشوی لباس ها درب دستگاه را باز نگه دارید تا فضای داخلی ماشین لباسشویی خشک بشود و با استفاده از یک دستمال لاستیک دور درب را خشک کنید. فیلتر ماشین لباسشویی در قسمت پایین دستگاه قرار گرفته است. فیلتر را از دستگاه خارج کنید و کاملا شستشو بدهید.

 

چنانچه تمایل به خرید لوازم خانگی دارید می توانید با عضویت در باشگاه مشتریان پارس ضمن خرید محصولاتی با بالاترین کیفیت از امتیازات ویژه ای نیز بهره مند شوید.