یخچال در میان لوازم خانگی ایرانی جزو وسایل حجیم محسوب می شود. از این رو برای حمل و نقل صحیح یخچال باید مواردی رعایت شود تا آسیبی به دستگاه وارد نشود. پیش از این در مقاله ی چگونه از یخچال فریزر محافظت کنیم ؟ با اصول محافظت از یخچال فریزر بیشتر آشنا شدیم. همچنین در مقاله ی مشکلات رایج در یخچال فریزر مشکلات رایج در یخچال فریزرها و نحوه ی برطرف کردن این مشکلات را بررسی کردیم.

به منظور اینکه مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی اطلاعات کامل و مفیدی در مورد خرید و نگهداری از یخچال فریزر داشته باشند در مقاله ی دانستنی های یخچال فریزر نکات تکمیلی را برای مشتریان محترم بیان کردیم. یکی از سوالاتی که مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی ممکن است داشته باشند زمان مناسب تعویض یخچال فریزر است که در مقاله ی چه زمانی یخچال فریزر را تعویض کنیم ؟ با زمان های مناسب تعویض یا تعمیر دستگاه آشنا شدیم.

در این مقاله تصمیم داریم اصول صحیح جابجایی یخچال را بررسی کنیم.

 

آمادگی برای جابجایی یخچال :

بهتر است مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی پس از تخلیه ی کامل یخچال، قفسه ها را از دستگاه خارج نمایند تا در اثر جابجایی ضربه نخورد. همچنین پس از کشیدن پریز یخچال، کابل دستگاه را به شکلی ببندید تا در هنگام جابجایی کابل دستگاه آسیب نبیند. کابل برق یخچال یکی از بیشترین قطعاتی است که در حین جابجایی آسیب می بیند. اگر درب یخچال دارای قفل است آن را پیش از حرکت قفل نمایید در غیر این صورت درب یخچال را با استفاده از طناب ببندید تا در حین جابجایی باز نشود.

جابجایی یخچال :

مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی یخچال را به صورت عمودی و در یک شیب مناسب جابجا نمایند. در هنگام جابجایی یخچال را به پهلو یا پشت نچرخانید. این امر ممکن است باعث ورود روغن کمپرسور به دستگاه بشود. در این صورت ممکن است به یخچال آسیب وارد شود.

همچنین پس از جابجایی کامل یخچال تا چندین ساعت از روشن کردن یخچال خودداری کنید. مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی توجه داشته باشند تعداد ساعتی که نباید دستگاه را روشن کرد به نحوه ی جابجایی دستگاه بستگی دارد که در دفترچه راهنمای یخچال ذکر شده است. علت این امر جابجایی روغن در هنگام انتقال است تا پس از گذشت چندین ساعت روغن به محل اصلی خود برگشت پیدا کند و از آسیب رسیدن به یخچال جلوگیری شود.

 

در صورتی که تمایل به خرید لوازم خانگی ایرانی و حمایت از تولید ملی را داشتید می توانید از محصولات متنوع و با کیفیت لوازم خانگی پارس برای منزلتان استفاده کنید.