به منظور آشنایی بیشتر اعضای محترم باشگاه مشتریان با نحوه ی عملکرد ماشین لباسشویی در مقالات جداگانه ای به بررسی قطعات مختلف دستگاه پرداختیم. در مقالات ” آشنایی با شیر برقی ماشین لباسشویی “ و ” آشنایی با برد الکترونیکی ماشین لباسشویی “ با شیر برقی و برد الکترونیکی بیشتر آشنا شدیم.

محافظت لباسشوییاعضای محترم باشگاه مشتریان جهت آشنایی با نحوه ی عملکرد کلی ماشین لباسشویی می توانند مقاله ی ” طرز کار ماشین لباسشویی “ را مطالعه نمایند.

یکی از نکات ساده ای که به حفظ عملکرد دستگاه کمک می کند و از آسیب دیدگی به قطعات مختلف نیز جلوگیری می کند، قرار دادن حجم مناسب از لباس داخل مخزن ماشین لباسشویی است.

اعضای محترم باشگاه مشتریان جهت آشنایی با حجم مناسب لباس ها در هر چرخه ی شستشو مقاله ی ” میزان مناسب لباس برای شستشو در ماشین لباسشویی “ را مطالعه نمایید.

در این مقاله به بررسی انواع لاستیک های دور درب در ماشین های لباسشویی می پردازیم.

وظیفه ی لاستیک دور درب :

لاستیک دور درب فضای خالی بین مخزن شستشو و بدنه دستگاه را پر می کند. اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که لاستیک دور درب از لرزش ماشین لباسشویی در هنگام شستشوی لباس ها جلوگیری می کند. لاستیک دور درب همچنین مانع از نشت آب به بیرون دستگاه می شود. لاستیک دور درب فاصله ی بین مخزن و شیشه ی بیرونی را پر می کند و از شکسته شدن شیشه نیز جلوگیری می کند.

انواع لاستیک های دور درب :

اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که به طور کلی سه نوع لاستیک برای ماشین های لباسشویی وجود دارد. اولین مدل لاستیک های ساده هستند که فاقد شیار هستند و به همین دلیل تعویض آنها از انواع دیگر ساده تر است.

ماشین لباسشوییمدل دوم لاستیک های تک شیار هستند. در این مدل ها یک شیار به منظور گردش آب درنظر گرفته شده است.

مدل های سوم لاستیک های دور درب چراغ دار هستند. اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که در این مدل ها دو شیار تعبیه شده است.

یک شیار برای گردش آب است و شیار دوم برای قرار گرفتن لامپ درنظر گرفته شده است. لاستیک های دو شیار از دو مدل دیگر جدیدتر و گران تر هستند.

همچنین لاستیک های دو شیار از بقیه لاستیک ها بزرگ تر هستند و نصب آنها مشکل تر است. بهتر است برای نصب لاستیک دور درب دو شیار از تعمیرکار کمک بگیرید.

 

چنانچه تمایل به خرید لوازم خانگی دارید می توانید با عضویت در باشگاه مشتریان پارس ضمن خرید محصولاتی با بالاترین کیفیت از امتیازات ویژه ای نیز بهره مند شوید.