چرخه شستشوی لباس ها توسط ماشین لباسشویی شامل سه مرحله ی اصلی است. این سه مرحله شامل آبگیری، شستشو و تخلیه است. مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی به منظور آشنایی بیشتر با نحوه عملکرد ماشین لباسشویی می توانند مقاله ی ” طرز کار ماشین لباسشویی “ را مطالعه نمایند. با توجه به برنامه شستشوی انتخاب شده زمان مراحل مختلف شستشو توسط تایمر دستگاه مشخص می شود. برای آشنایی بیشتر با برنامه های شستشوی لباس ها مقاله ی ” برنامه های شستشوی پرکاربرد ماشین لباسشویی “ را مطالعه نمایید.

محافظت ماشین لباسشوییبه منظور آشنایی مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی با نکات ایمنی در مقاله ی ” نکات ایمنی در هنگام استفاده از ماشین لباسشویی “ با این نکات ایمنی آشنا شدیم. در این مقاله مشکل آبگیری و تخلیه همزمان دستگاه را بررسی می کنیم. مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی توجه داشته باشند که استفاده صحیح از دستگاه نقش مهمی در سالم ماندن دستگاه و عدم نیاز به تعمیر خواهد داشت. در مقاله ی ” چگونه از ماشین لباسشویی درست استفاده کنیم ؟ “ با روش استفاده صحیح از ماشین لباسشویی آشنا شدیم.

ارتفاع کم شلنگ تخلیه :

شلنگ تخلیه باید حداقل پنجاه سانتی متر از زمین بالاتر باشد و سپس به مسیر تخلیه آب وصل بشود. مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی توجه داشته باشند که معمولا توسط کارخانجات سازنده شلنگ تخلیه در ارتفاع مناسب با استفاده از یک بست محکم می شود. ممکن است براثر مرور زمان یا جابجایی دستگاه بست باز شده باشد و با شروع آبگیری به دلیل ارتفاع کم شلنگ تخلیه، همزمان با ورود آب تخلیه نیز صورت می گیرد.

شیر برقی آب :

مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی توجه داشته باشند که شیر برقی آب وظیفه رساندن آب سرد و گرم به مخزن دستگاه را برعهده دارد. اگر ماشین لباسشویی در هنگام شستشو یا تخلیه آب همچنان به آبگیری می پردازد ممکن است این شیر برقی آب خراب شده باشد که آب به طور مداوم وارد مخزن دستگاه می شود. یکی از نشانه های این مشکل ادامه آبگیری دستگاه حتی پس از کشیدن پریز برق ماشین لباسشویی می باشد. ولی اگر بعد از خاموش کردن دستگاه آبگیری متوقف شد مشکل احتمالا از سایر قطعات است که در ادامه با آنها آشنا می شویم.

ماشین لباسشوییبررسی هیدرواستات لباسشویی :

وظفه هیدرواستات تعیین میزان آب موجود در مخزن دستگاه است. مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی توجه داشته باشند که هیدرواستات با استفاده از یک شلنگ هوا به مخزن دستگاه متصل است. زمانی که آب داخل مخزن به مقدار موردنیاز می رسد هوای داخل شلنگ متراکم می شود و سوییچ هیدرواستات بسته می شود. هیدرواستات زمانی که آب به مقدار لازم می رسد برق شیر برقی آب را قطع می کند تا جریان ورودی آب متوقف بشود. مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی این نکته را مدنظر داشته باشند که اگر شلنگ هوا نیز دچار نشتی باشد فشار لازم برای روشن شدن هیدرواستات ایجاد نمی شود و آبگیری دستگاه متوقف نخواهد شد.

به همین دلیل ابتدا سلامت شلنگ هوای هیدرواستات بررسی می شود تا دچار نشتی نباشد. در صورتی که شلنگ هوا مشکلی نداشت هیدرواستات بررسی می شود که در این صورت با تعویض هیدرواستات مشکل برطرف می شود.

خرابی برد لباسشویی :

مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی توجه داشته باشند که یکی از دلایل آبگیری و تخلیه همزمان آب می تواند خراب شدن برد الکترونیکی باشد. برد الکترونیکی یکی از مهمترین قطعات ماشین لباسشویی است که وظیفه ی کنترل و اجرای برنامه های مختلف شستشو را برعهده دارد. خراب بودن برد ممکن است باعث شود در هنگام آبگیری همزمان پمپ تخلیه روشن باشد و آب از دستگاه تخلیه بشود. برای بررسی برد الکترونیکی با یک تعمیرکار مجرب تماس بگیرید.

 

در صورتی که تمایل به خرید لوازم خانگی ایرانی و حمایت از تولید ملی را داشتید می توانید از محصولات متنوع و با کیفیت لوازم خانگی پارس برای منزلتان استفاده کنید.