یکی از مشکلاتی که ممکن است اعضای محترم باشگاه مشتریان با آن مواجه بشوند بوی نامطبوع یخچال است. این بوی نامطبوع بر روی موادغذایی که در یخچال نگهداری می شود تاثیر می گذارد و باعث می شود که موادغذایی کیفیت اولیه خود را نداشته باشند. جهت آشنایی با راهکارهای حفظ کیفیت موادغذایی در یخچال می توانید مقاله ی چگونه موادغذایی در یخچال باکیفیت باقی می مانند ؟ را مطالعه نمایید. چیدمان صحیح موادغذایی در یخچال نیز نقش مهمی در حفظ کیفیت موادغذایی و کاهش مصرف انرژی دارد. در مقاله ی چیدمان مناسب موادغذایی در یخچال در مورد چیدمان صحیح موادغذایی صحبت کردیم.

اعضای محترم باشگاه مشتریان به منظور جلوگیری از ایجاد بوی نامطبوع  نظافت یخچال را فراموش نکنند. در مقاله ی چگونه از یخچال فریزر محافظت کنیم ؟ در مورد نظافت یخچال فریزر صحبت کردیم. در این مقاله راهکارهای برطرف کردن مشکل بوی نامطبوع یخچال را بررسی می کنیم. اعضای محترم باشگاه مشتریان جهت آشنایی با مشکلات یخچال فریزرها می توانند مقاله ی علت های مشکلات رایج یخچال فریزر چیست ؟ را مطالعه نمایند.

تمام موادغذایی را از دستگاه خارج کنید :

برای از بین بردن بوی نامطبوع یخچال باید کاملا دستگاه را تمیز کنید. اعضای محترم باشگاه مشتریان در اولین قدم دستگاه را از برق بکشند تا یخچال خاموش بشود. پس از خاموش شدن یخچال تمام موادغذایی را از دستگاه خارج کنید. ممکن است تعدادی از موادغذایی فاسد شده باشند. شاید علت اصلی بوی بد یخچال همین موادغذایی فاسدشده باشد.

این غذاهای فاسدشده را دور بیندازید و آن دسته از موادغذایی مانند ادویه جات که بوی تندی دارند را در ظروف دربسته نگهداری کنید. اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که موادغذایی خارج شده را در یک محیط سرد قرار بدهند و یا در کنار غذاها یخ قرار داده باشند تا موادغذایی در طی مدت شستشو فاسد نشوند.

تهیه محلول شستشو :

اعضای محترم باشگاه مشتریان برای شستشوی یخچال از محلول جوش شیرین و آب استفاده کنند. برای تهیه محلول، نیم فنجان جوش شیرین را در یک تشت آب گرم حل کنید تا محلول شستشوی یخچال آماده شود. پس از آماده شدن محلول کلیه طبقات یخچال را خارج کنید و با محلول این قفسه ها و طبقات یخچال را بشویید. طبقات زیرین یخچال را از دستگاه خارج کنید.

طبقات زیرین یخچال یکی از اصلی ترین دلایل ایجاد بوی نامطبوع دستگاه هستند و باید از یخچال خارج بشوند و کاملا توسط محلول جوش شیرین شسته شوند.

 

شستشوی بدنه یخچال :

پس از خارج کردن قفسه های یخچال باید بدنه داخلی دستگاه تمیز شود. اعضای محترم باشگاه مشتریان با استفاده از پارچه و مواد شوینده می توانند بدنه داخلی یخچال را کاملا تمیز نمایند. لکه های چربی که بر روی بدنه یخچال وجود دارند را با استفاده از مواد شوینده پاک کنید. درزهایی که ممکن است در میان آنها موادغذایی مانده باشد را کاملا تمیز کنید. در بسیاری از موارد غذاها در میان این درزها باقی می مانند و فاسد می شوند که همین امر موجب بوی نامطبوع دستگاه می شود. لاستیک های دور درب یخچال را نیز کاملا با دستمال مرطوب تمیز کنید.

یکی از راهکارهایی که اعضای محترم باشگاه مشتریان برای جلوگیری از ایجاد بوی نامطبوع می توانند انجام دهند در معرض دید بودن غذاهای فاسدشدنی است.

میوه و سبزی یا غذاهای گوشتی که سریع فاسد می شوند را در ابتدای یخچال و در معرض دید قرار دهید تا زودتر مصرف بشوند.

بعضی از اوقات غذاها توسط مصرف کنندگان دیده نمی شوند و با گذشت زمان فاسد می شوند که باعث ایجاد بوی نامساعد در یخچال می شود. جهت بهبود عملکرد دستگاه می توانید مقاله ی راهکارهای افزایش کارایی یخچال را مطالعه نمایید.

چنانچه تمایل به خرید لوازم خانگی دارید می توانید با عضویت در باشگاه مشتریان پارس ضمن خرید محصولاتی با بالاترین کیفیت از امتیازات ویژه ای نیز بهره مند شوید.