لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی در هنگام شستشوی لباس ها یکی از مواردی است که اعضای محترم باشگاه مشتریان ممکن است با آن مواجه شده باشند. این لرزش و تکان خوردن دستگاه معمولا با صدای زیادی همراه می شود. در بسیاری از موارد لرزش دستگاه بر اثر استفاده نامناسب از ماشین لباسشویی است و در مواردی نیز نقص فنی موجب این امر می شود. به منظور آشنایی با استفاده ی صحیح از ماشین لباسشویی مقاله ی چگونه از ماشین لباسشویی بهتر استفاده کنیم را مطالعه نمایید.

یکی دیگر از مشکلات رایج در ماشین های لباسشویی بسته نشدن درب دستگاه و عدم تخلیه آب می باشد که در مقالات دلایل بسته نشدن درب ماشین لباسشویی و علت عدم تخلیه آب توسط ماشین لباسشویی به بررسی این مشکلات پرداختیم. اعضای محترم باشگاه مشتریان اگر از شستشوی لباس ها توسط دستگاه رضایت کافی ندارند می توانند مقاله ی چه زمانی ماشین لباسشویی شستشوی مناسبی ندارد را مطالعه نمایند. در این مقاله تصمیم داریم نحوه برطرف کردن مشکل تکان خوردن دستگاه را برای اعضای محترم باشگاه مشتریان تشریح کنیم.

تراز نبودن دستگاه :

مشکل تراز نبودن دستگاه یکی از رایج ترین دلایل تکان خوردن ماشین لباسشویی است که به راحتی با تراز کردن دستگاه قابل برطرف کردن است. اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که به منظور تراز کردن مناسب دستگاه پایه هایی تعبیه شده است که با تنظیم آنها کاملا ماشین لباسشویی تراز می گردد. یکی دیگر از دلایل تراز نبودن دستگاه می تواند شکستن یا آسیب دیدگی پایه ها باشد که با تعویض آنها این مشکل برطرف می شود.

بار نامناسب دستگاه :

اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که یکی دیگر از دلایل لرزش زیاد لباسشویی می تواند بار نامناسب دستگاه باشد. اگر بیش از ظرفیت دستگاه لباس داخل مخزن قرار گرفته باشد باعث لرزش و تکان خوردن دستگاه می شود. لباس های قرار گرفته شده داخل مخزن باید مقداری کمتر از حجم مخزن باشند تا به راحتی توسط ماشین لباسشویی شسته بشوند.

کمک فنر لباسشویی :

ماشین های لباسشویی به منظور کنترل چرخش دیگ لباسشویی دارای کمک فنر هستند. اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند هنگامی که کمک فنرها آسیب دیده باشند دستگاه لرزش پیدا می کند و معمولا در این حالت دستگاه صدای زیادی تولید می کند. به منظور بررسی کمک فنر بهتر است از یک تعمیرکار مجرب کمک بگیرید. علاوه بر مشکلات ذکر شده که دلایل رایج لرزش دستگاه هستند عوامل دیگری نیز ممکن است باعث تکان خوردن دستگاه باشند که باید توسط تعمیرکار مورد بررسی قرار بگیرد.

چنانچه تمایل به خرید لوازم خانگی دارید می توانید با عضویت در باشگاه مشتریان پارس ضمن خرید محصولاتی با بالاترین کیفیت از امتیازات ویژه ای نیز بهره مند شوید.