اگر با امکانات هریک از لوازم خانگی ایرانی آشنایی داشته باشید می توانید از این امکانات با توجه به نیاز خود بهترین استفاده را داشته باشید. پیش از این در مقاله ی ویژگی های یک ماشین لباسشویی خوب با ویژگی های مناسب یک ماشین لباسشویی آشنا شدیم. آشنایی با این ویژگی ها می تواند به مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی در انتخاب دستگاه مناسب کمک نماید. در مقاله ی چگونه یک ماشین لباسشویی مناسب انتخاب کنیم ؟ با معیارهای انتخاب یک دستگاه مناسب آشنا شدیم.

علاوه بر آشنایی با ویژگی های ماشین لباسشویی مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی باید توجه داشته باشند که شستشوی بعضی از لباس ها با دستگاه ممکن است موجب آسیب رسیدن به دستگاه بشود. در مقاله ی چه چیزهایی نباید با لباسشویی شسته بشوند با لباس هایی که بهتر است با ماشین لباسشویی شسته نشوند آشنا شدیم. جهت شستشوی بهتر لباس ها مقاله ی نکاتی برای شستشوی لباس ها در ماشین لباسشویی را مطالعه نمایید.

در این مقاله تصمیم داریم برنامه های پرکاربردی که در ماشین لباسشویی وجود دارند را بررسی نماییم.

برنامه شستشوی دستی :

مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی توجه داشته باشند که برنامه ی شستشوی دستی مشابه با حالتی است که لباس ها به صورت دستی شسته می شوند. این برنامه شستشو برای لباس های ظریف و یا لباس کودکان برنامه مناسبی است.

برنامه شستشوی سریع :

یکی دیگر از برنامه های پرکاربرد در ماشین لباسشویی، برنامه ی شستشوی سریع است. مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی در مواقعی که می خواهند لباس ها در کوتاهترین زمان شسته بشوند می توانند از این برنامه استفاده نمایند. در این برنامه چرخه ی شستشو و خشک کردن لباس ها در زمان کوتاهی انجام می شود.

برنامه چرخش مضاعف :

مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی توجه داشته باشند که در برنامه ی چرخش مضاعف یا اکستندد اسپین، همانطور که از اسم آن مشخص است فرایند چرخش دستگاه به مقدار بیشتری نسبت به سایر برنامه ها انجام می شود. این برنامه برای شستشوی حوله ها یا لباس های پشمی بسیار مناسب است. به دلیل اینکه این لباس ها آب زیادی در هنگام شستشو به خود جذب می کند و برنامه ی چرخش مضاعف به خروج آب از این لباس ها کمک می کند.

برنامه ی بازکننده چروک :

برنامه ی بازکننده چروک نیز جزو برنامه های پرکاربرد در ماشین لباسشویی به شمار می رود. مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی می توانند از این برنامه برای کاهش چروک لباس ها بعد از شستشو استفاده نمایند. این برنامه برای لباس هایی که پس از شستشو دچار چروک زیادی می شوند مناسب است. البته این برنامه قابل قیاس با اتوکشیدن لباس ها نیست ولی چروک لباس ها را در حد قابل توجهی کاهش می دهد.

برنامه شستشو با تاخیر :

مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی توجه داشته باشند که در این برنامه شما زمان شروع شستشو لباس ها را تعیین می کنید. همانطور که در مقاله ی نکات بهداشتی در مورد ماشین لباسشویی صحبت کردیم پس از شستشو باید لباس ها بلافاصله از دستگاه خارج بشوند. باقی ماندن لباس های شسته شده در ماشین لباسشویی به دلیل فضای مرطوب محیط مناسبی برای رشد باکتری و قارچ است. زمانی که قصد دارید از منزل خارج بشوید و می خواهید لباس ها نیز در این فاصله شسته بشوند با این برنامه زمان مناسب شروع  شستشو را انتخاب نمایید تا لباس های شسته شده زمان زیادی در داخل مخزن لباسشویی باقی نمانند.

در صورتی که تمایل به خرید لوازم خانگی ایرانی و حمایت از تولید ملی را داشتید می توانید از محصولات متنوع و با کیفیت لوازم خانگی پارس برای منزلتان استفاده کنید.