نگهداری و استفاده ی صحیح از وسایل برقی احتمال خراب شدن هر دستگاهی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. در مقاله ی نکاتی برای محافظت از لوازم خانگی راهکارهایی را جهت استفاده ی مفید از لوازم خانگی برای اعضای محترم باشگاه مشتریان شرح دادیم. همچنین در مقالات مراقبت صحیح از جاروبرقی و  نکات کلیدی برای محافظت از یخچال روش های محافظت از جاروبرقی و یخچال را بررسی کردیم.

استفاده از جاروبرقی به منظور نظافت منازل مزایای فراوانی دارد که در مقاله ی مزایای استفاده از جاروبرقی مزیت های استفاده از جاروبرقی برای اعضای محترم باشگاه مشتریان توضیح داده شد. همچنین به منظور استفاده مناسب و صحیح از جاروبرقی در مقاله ی دانستنی های مفید در مورد جاروبرقی اطلاعات کاربردی را جهت استفاده ی بهینه از جاروبرقی بررسی کردیم.

در این مقاله تعمیرات ساده ی جاروبرقی برای اعضای محترم باشگاه مشتریان ارائه می شود تا مشتریان گرامی بتوانند به راحتی خودشان این ایرادات را برطرف نمایند.

 

روشن نشدن جاروبرقی :

روشن نشدن دستگاه یکی از رایج ترین مشکلات جاروبرقی است. در اولین قدم اعضای محترم باشگاه مشتریان ولتاژ برق خانه را بررسی کنند. در صورتی که مشکل از برق منزل نبود پریز را با یک دستگاه برقی دیگر چک کنید. در صورتی که متوجه شدید مشکل از جاروبرقی است در اولین مرحله کابل و دوشاخه جاروبرقی را بررسی کنید. می توانید دستگاه را با یک کابل و دوشاخه جدید تست کنید.

در مرحله ی بعدی کلید استارت جاروبرقی را بررسی کنید. ممکن است کلید استارت بعد از مدتی استفاده مستهلک شده باشد. چنانچه مشکل دستگاه برطرف نشد اعضای محترم باشگاه مشتریان بهتر است به تعمیرکار مراجعه نمایند.

 

قدرت مکش نامناسب :

اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که گرفتگی لوله خرطومی از اصلی ترین دلایل کاهش قدرت مکش در جاروبرقی است. معمولا زمانی که جاروبرقی گرفتگی دارد، دستگاه صدای زوزه مانندی را ایجاد می کند. با برطرف کردن گرفتگی مشکل مکش ضعیف دستگاه برطرف می شود.

همچنین ممکن است مکش ضعیف در اثر کثیفی فیلتر باشد. فیلترها مانع از ورود گرد و خاک به دستگاه می شوند. پس از مدتی استفاده از جاروبرقی گرد و غبار باعث انسداد در فیلتر می گردد و بنابراین فیلتر باید شسته شود. با تمیز کردن فیلتر مشکل مکش ضعیف برطرف می شود. البته ممکن است فیلتر صدمه دیده باشد که در این صورت باید فیلتر را تعویض نمایید.

چنانچه تمایل به خرید لوازم خانگی دارید می توانید با عضویت در باشگاه مشتریان پارس ضمن خرید محصولاتی با بالاترین کیفیت از امتیازات ویژه ای نیز بهره مند شوید.