همانطور که در مقاله ی ” راهکارهایی ساده برای حفظ و نگهداری یخچال “ صحبت کردیم پس از خرید یخچال با رعایت نکات ساده ای علاوه بر بهبود عملکرد دستگاه، احتمال بروز مشکل در دستگاه به نحو قابل توجهی کاهش خواهد یافت. زمانی که دستگاه مناسبی را  انتخاب می کنید احتمال بروز مشکل برای یخچال کمتر خواهد بود و در صورت بروز مشکلات راحت تر می توانید به عیب یابی دستگاه بپردازید. جهت آشنایی با نحوه ی عیب یابی دستگاه مقاله ی ” راهکارهای عیب یابی سریع یخچال “ را مطالعه نمایید.

تنظیم دمای یخچال پس از انتخاب و خرید یخچال به منظور محافظت از موادغذایی، دمای مناسبی برای فضای داخلی یخچال تعیین کنید. در مقاله ی ” نکاتی در مورد تنظیم دمای یخچال “ با نحوه ی تنظیم دمای مناسب دستگاه آشنا شدیم. در کنار دمای مناسب چیدمان صحیح موادغذایی در یخچال نیز حائز اهمیت است که در مقاله ی ” چیدمان مناسب موادغذایی در یخچال “ در این مورد صحبت کردیم. در این مقاله نکاتی را بررسی می کنیم که با رعایت این نکات احتمال خرابی دستگاه به نحو چشمگیری کاهش پیدا می کند.

توجه به برچسب انرژی :

زمانی که قصد خرید یخچال را دارید حتما به برچسب انرژی دستگاه توجه کنید. در مقاله ی ” توجه به مصرف انرژی در لوازم خانگی “ در مورد برچسب انرژی صحبت کردیم. حتما یخچالی را انتخاب کنید که دارای برچسب مصرف انرژی A باشد. برچسب انرژی طبق حروف انگلیسی A تا G طبقه بندی شده است و حرف A به معنای مصرف انرژی پایین تر است.

ظرفیت مناسب یخچال :

یکی از معیارهای مهم در خرید یخچال تعیین ظرفیت مناسب توسط مشتریان محترم است. خرید یک دستگاه بزرگ که از فضاهای داخلی آن استفاده نمی شود تنها موجب افزایش هزینه ها برای مصرف کنندگان محترم خواهد شد. خانواده های کم جمعیت و یا خانواده هایی که موادغذایی زیادی در دستگاه نگهداری نمی کنند بهتر است مدل های کم ظرفیت یا ساید بای ساید را انتخاب کنند و خانواده های پرجمعیت بهتر است به فکر خرید مدل های دوقلو باشند.

نگهداری یخچالصفحه نمایش دیجیتال :

امروزه بسیاری از مدل های جدید یخچال ها دارای صفحه نمایشگر دیجیتال هستند. اگر قصد خرید یخچال را دارید بهتر است مدل هائی را انتخاب کنید که دارای صفحه نمایش دیجیتال باشند. در این مدل ها اگر مشکلی برای دستگاه ایجاد بشود بر روی نمایشگر اعلام می شود که بسیاری از این مشکلات را به راحتی می توانید برطرف کنید.

 

در صورتی که تمایل به خرید یخچال ایرانی و حمایت از تولید ملی را داشتید می توانید از یخچال های با کیفیت لوازم خانگی پارس برای منزلتان استفاده کنید.