داغ شدن جاروبرقی ممکن است آسیب های جدی به موتور یا سایر قطعات اصلی دستگاه وارد کند که در این صورت شاید چاره ای جز تعویض موتور یا قطعات وجود نداشته باشد. مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی توجه داشته باشند که موتور جاروبرقی جزو گران ترین قطعات دستگاه محسوب می شود. در مقاله ی ” دلایل اصلی سوختن موتور جاروبرقی “ به بررسی دلایل اصلی سوختن موتور دستگاه پرداختیم. به منظور محافظت از قطعات مختلف دستگاه باید از کلیه لوازم خانگی ایرانی به نحو مناسب استفاده و نگهداری شود. در مقاله ی ” چگونه از جاروبرقی مراقبت کنیم ؟ “ با روش های محافظت از دستگاه آشنا شدیم.

محافظت جاروبرقی

ممکن است در هنگام جارو زدن، بوی سوختگی از دستگاه وجود داشته باشد که در مقاله ی ” علت بوی سوختگی در جاروبرقی چیست ؟ “ با دلایل ایجاد بوی سوختگی در دستگاه آشنا شدیم.

مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی توجه داشته باشند که در کنار بوی سوختگی، ممکن است دستگاه دچار بوی نامطبوع شده باشد. در مقاله ی ” برطرف کردن بوی نامطبوع در جاروبرقی “ با روش برطرف کردن بوی نامطبوع دستگاه آشنا شدیم.

در این مقاله به بررسی قطعاتی می پردازیم که معیوب شدن آنها موجب داغ شدن جاروبرقی می شود.

خرابی ترموستات :

مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی توجه داشته باشند که در تعدادی از مدل های جاروبرقی ترموستات وجود دارد. زمانی که دمای دستگاه از میزان تعیین شده بیشتر بشود ترموستات جاروبرقی را خاموش می کند. در صورت بروز مشکل در ترموستات، دستگاه در زمان مناسب خاموش نمی شود و کاملا داغ خواهد شد. با توجه به احتمال آسیب رسیدن به سایر قطعات در صورت خراب بودن ترموستات بهتر است در کوتاهترین زمان ترموستات تعمیر یا تعویض بشود.

بروز مشکل در برد :

معیوب شدن برد جاروبرقی نیز می تواند موجب داغ شدن دستگاه بشود. مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی توجه داشته باشند که اگر برد دستگاه خراب باشد اجرا و کنترل دستورات مختلف به درستی انجام نمی شود. در این وضعیت ترموستات با افزایش دما فرمان خاموش شدن را صادر می کند ولی به دلیل بروز مشکل در برد دستگاه این فرمان به درستی اجرا نمی شود و دستگاه کماکان به کار کردن ادامه می دهد که همین امر منجر به داغ شدن جاروبرقی خواهد شد.

برد جاروبرقی خرابی کلید گریز از مرکز :

مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی به این نکته توجه داشته باشند که راه اندازی جاروبرقی در طی دو مرحله انجام می شود. در ابتدا یک سیستم راه اندازی در مدار روشن می شود. این سیستم راه اندازی به عنوان یک سیستم کمکی در دستگاه قرار دارد و موجب می شود که سیستم اصلی جاروبرقی شروع به فعالیت نماید. بعد از روشن شدن سیستم اصلی، کلید گریز از مرکز سیستم راه انداز اولیه را خاموش می کند.

در صورتی که کلید گریز از مرکز دچار مشکل شده باشد سیستم راه انداز اولیه خاموش نخواهد شد. مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی به این نکته توجه داشته باشند که در این صورت هم سیستم راه اندازی و هم سیستم اصلی روشن خواهند ماند. مصرف جریان توسط سیستم ها موجب داغ شدن جاروبرقی خواهد شد. به منظور تست و بررسی کلید گریز از مرکز بهتر است با یک تعمیرکار تماس بگیرید.

داغ شدن جاروبرقی

بروز مشکل در فن موتور :

مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی به این نکته توجه داشته باشند که بروز مشکل در فن موتور یکی از دلایل رایج داغ شدن دستگاه است.

فن موتور هوای داخل جاروبرقی را به بیرون منتقل می کند و در صورتی که فن دچار مشکل بشود، دستگاه در مدت زمان کوتاهی داغ خواهد شد.

فن موتور جاروبرقی باید بلافاصله تعمیر یا تعویض بشود. در غیر این صورت با توجه به داغ شدن بیش از اندازه احتمال سوختن موتور جاروبرقی وجود دارد.

 

در صورتی که تمایل به خرید لوازم خانگی ایرانی و حمایت از تولید ملی را داشتید می توانید از محصولات متنوع و با کیفیت لوازم خانگی پارس برای منزلتان استفاده کنید.