تمامی وسایل برقی درصورت استفاده نادرست و عدم محافظت، با مشکل مواجه خواهند شد. در مقاله ی ”  راهکارهای محافظت از ماشین لباسشویی “ با روش های محافظت از ماشین لباسشویی بیشتر آشنا شدیم. اعضای محترم باشگاه مشتریان به این نکته توجه داشته باشند که ممکن است مشکلات ایجاد شده برای ماشین لباسشویی به راحتی در منزل و بدون نیاز به تعمیرکار قابل برطرف شدن باشد. در مقاله ی ” برطرف کردن ایرادات ساده در ماشین لباسشویی “ با نحوه ی برطرف کردن ایرادات ساده ی دستگاه آشنا شدیم.

ماشین لباسشویییکی از دلایل نارضایتی اعضای محترم باشگاه مشتریان، باقی ماندن اثرات موادشوینده بر روی لباس ها است که در مقاله ی ” علت های برجای ماندن پودر لباسشویی بر روی البسه “ در مورد دلایل این مشکل صحبت کردیم.

اعضای محترم باشگاه مشتریان در هنگام استفاده از دستگاه به صدای دستگاه در هنگام شستشوی لباس ها توجه داشته باشند.

اگر متوجه صدای غیرعادی در دستگاه شدید برای پی بردن به دلایل وجود صدای غیرعادی مقاله ی ” علت صدای غیرعادی در ماشین لباسشویی چیست ؟ “ را مطالعه نمایید. در این مقاله به بررسی عواملی که موجب آسیب دیدگی دستگاه می شوند می پردازیم.

عدم توجه به حداکثر ظرفیت دستگاه :

اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که اگر حجم لباس ها بیش از ظرفیت ماشین لباسشویی باشد علاوه بر شستشوی ناقص لباس ها، فشار مضاعفی به موتور دستگاه وارد می شود که ممکن است موجب آسیب رسیدن به موتور بشود. به این نکته توجه داشته باشید که نباید تمامی مخزن دستگاه از لباس پر شده باشد. باید فضایی برای جابجایی و شستشوی لباس ها در داخل مخزن وجود داشته باشد. بنابراین همیشه مقداری فضای خالی در مخزن برای شستشوی بهتر لباس ها قرار بدهید. در مقاله ی ” آشنایی با ظرفیت های مختلف ماشین های لباسشویی “ در مورد ظرفیت دستگاه بیشتر صحبت کردیم.

باز نماندن درب ماشین لباسشویی بعد از شستشو :

پس از پایان شستشو و خارج کردن لباس ها اجازه بدهید درب ماشین لباسشویی باز باشد. اعضای محترم باشگاه مشتریان به این نکته توجه داشته باشند که فضای مرطوب داخل مخزن محیط مناسبی برای رشد و تکثیر قارچ و باکتری است. پس از پایان شستشو درب دستگاه را باز بگذارید تا با استفاده از جریان هوا، فضای داخلی دستگاه خشک بشود. بهتر است با استفاده از یک دستمال لاستیک های دور درب را هم تمیز کنید. با باز ماندن درب دستگاه از ایجاد بوی نامطبوع در دستگاه نیز جلوگیری می شود. جهت برطرف کردن بوی نامطبوع دستگاه مقاله ی ” رفع بوی نامطبوع ماشین لباسشویی “ را مطالعه نمایید.

ماشین لباسشوییانتخاب مکان نامناسب برای ماشین لباسشویی :

اعضای محترم باشگاه مشتریان میان دستگاه با دیوارها یا کابینت ها مقداری فاصله قرار بدهند. تکیه داشتن دستگاه به دیوار و کابینت علاوه بر اینکه جریان هوا را در اطراف دستگاه مسدود می کند و موجب داغ شدن دستگاه می شود ممکن است در هنگام شستشوی لباس ها صدای غیرعادی ایجاد بشود.

همانطور که پیشتر توضیح دادیم درب دستگاه بعد از پایان شستشو بهتر است باز باشد، به همین منظور نیاز به فضای کافی در مقابل درب دستگاه دارید. یک فضای کافی و به دور از تابش آفتاب برای ماشین لباسشویی انتخاب کنید.

استفاده از موادشوینده غیراستاندارد :

اعضای محترم باشگاه مشتریان حتما از موادشوینده استاندارد و مناسب برای شستشوی لباس ها استفاده نمایند. موادشوینده غیراستاندارد موجب آسیب رسیدن به ماشین لباسشویی و لباس ها می شوند. به منظور شستشوی لباس ها از مقدار مناسب موادشوینده استفاده کنید. اگر میزان موادشوینده کمتر یا بیشتر از مقدار موردنیاز باشد لباس ها به خوبی شسته نمی شوند. استفاده بیش از حد موادشوینده یکی از دلایل باقی ماندن اثرات شوینده ها بر روی لباس ها است. مقدار موادشوینده را با توجه به راهنمای محصول تنظیم کنید.

انتخاب دمای نامناسب برای شستشو :

یکی از مزایای مهم ماشین لباسشویی های مدرن قابلیت تنظیم دما برای شستشوی لباس ها است. اعضای محترم باشگاه مشتریان برای شستشوی لباس های بسیار کثیف یا میکروب زدایی از روی لباس ها می توانند از آب داغ برای شستشو استفاده کنند. اگر لباس ها خیلی کثیف نیستند بهتر است از آب داغ برای شستشو استفاده نشود. استفاده از آب داغ برای شستشو علاوه بر افزایش مصرف انرژی ممکن است به لباس ها نیز آسیب برساند. برای شستشوی لباس ها می توانید از آب سرد نیز استفاده کنید. در مقاله ی ” چگونه لباس ها با آب سرد شسته شوند ؟ “ در مورد نحوه ی شستشوی لباس ها با استفاه از آب سرد صحبت کردیم.

ماشین لباسشوییعدم توجه به نظافت دستگاه :

اعضای محترم باشگاه مشتریان به منظور شستشوی مناسب لباس ها به نظافت دستگاه توجه داشته باشند. محفظه موادشوینده یکی از مکان های مستعد برای جرم گیری و تکثیر قارچ و باکتری است. هر چند وقت یکبار محفظه را از دستگاه خارج کنید و با استفاده از آب داغ جرم های تشکیل شده بر روی محفظه را پاک کنید. به طور منظم فیلتر دستگاه را بررسی کنید. ممکن است اشیا کوچکی در فیلتر دستگاه باقی مانده باشد که در این حالت شستشوی لباس ها به خوبی انجام نمی شود و حتی ممکن است به دستگاه آسیب وارد شود.

حداقل سالی یک مرتبه محفظه اصلی دستگاه را تمیز کنید. شاید در نگاه اول محفظه اصلی ماشین لباسشویی کاملا تمیز به نظر برسد ولی اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که منافذ متعدد محفظه اصلی مکان مناسبی برای میکروب ها است. به منظور نظافت محفظه اصلی دمای آب را بر روی بالاترین درجه تنظیم کنید و به صورت خالی دستگاه را روشن کنید تا محفظه کاملا تمیز گردد.

 

چنانچه تمایل به خرید لوازم خانگی دارید می توانید با عضویت در باشگاه مشتریان پارس ضمن خرید محصولاتی با بالاترین کیفیت از امتیازات ویژه ای نیز بهره مند شوید.