ماشین های لباسشویی از مفیدترین وسایل برقی در منازل محسوب می شوند و زمانی که به درستی کار نمی کنند ارزش آنها در منازل بیش از پیش مشخص می شود. در مقاله ی ” نحوه برطرف کردن مشکلات رایج ماشین لباسشویی “ با مشکلات رایج دستگاه و روش برطرف کردن این مشکلات آشنا شدیم. اعضای محترم باشگاه مشتریان ممکن است با مشکل خاموش شدن ناگهانی دستگاه نیز مواجه شده باشند که در مقاله ی ” چه عواملی باعث خاموشی ناگهانی لباسشویی می شود ؟ “ به بررسی عوامل این مشکل پرداختیم.

شستشوی لباس هااعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که یکی از مشکلاتی که ممکن است آسیب جدی به دستگاه برساند تکان خوردن ماشین لباسشویی در هنگام شستشوی لباس ها است که در مقاله ی ” برطرف کردن مشکل لرزش ماشین لباسشویی “ با نحوه برطرف کردن این مشکل آشنا شدیم. اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که قرار گرفتن وسایل مضر در داخل مخزن لباسشویی می تواند موجب آسیب رسیدن به دستگاه بشود. در مقاله ی ” وسایل مضر برای ماشین لباسشویی “ به معرفی این اشیای مضر پرداختیم. در این مقاله به بررسی دلایل روشن نشدن دستگاه می پردازیم.

بررسی اتصالات برق و موتور دستگاه :

در اولین مرحله پریز و کابل های انتقال برق را کنترل کنید که دچار قطعی یا خرابی نباشند. اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که اگر موتور شروع به کار نمی کند ولی از موتور صدای غیرعادی شنیده می شود ممکن است موتور دستگاه دچار اشکال باشد که در این حالت بهتر است با یک تعمیرکار تماس بگیرید.

بررسی کلید سوئیچ :

اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که با باز شدن درب ماشین لباسشویی فعالیت دستگاه متوقف می شود.  کلید سوئیچ یک قطعه کوچک پلاستیکی است که در زیر درب دستگاه قرار دارد. این سوئیچ جهت حفظ ایمنی تعبیه شده است و تا زمانی که درب دستگاه کاملا بسته نباشد اجازه روشن شدن به دستگاه را نخواهد داد.

ماشین لباسشوییبررسی برد کنترل :

یکی از دلایل اصلی روشن نشدن دستگاه می تواند خرابی برد کنترل باشد. اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که اگر برد کنترل ولتاژ موردنیاز را به اجزای مختلف ماشین لباسشویی نرساند، دستگاه شروع به کار نخواهد کرد. برای تست برد کنترل از یک تعمیرکار کمک بگیرید.

 

چنانچه تمایل به خرید لوازم خانگی دارید می توانید با عضویت در باشگاه مشتریان پارس ضمن خرید محصولاتی با بالاترین کیفیت از امتیازات ویژه ای نیز بهره مند شوید.