ماشین های لباسشویی مدرن برنامه های بسیار متنوعی برای شستشوی انواع لباس ها دارند. در مقاله ی ” برنامه های شستشوی پرکاربرد ماشین لباسشویی “ با برنامه های شستشو آشنا شدیم. مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی اگر علیرغم انتخاب برنامه مناسب از شستشوی لباس ها رضایت کافی ندارند مقاله ی ” علت شستشوی نامناسب لباس ها توسط لباسشویی چیست ؟ “ را مطالعه نمایند.

 

محافظت ماشین لباسشوییهمانطور که در مقاله ی ” چرا ماشین لباسشویی آب را گرم نمی کند ؟ “ اشاره کردیم آب داغ موجب شستشوی بهتر لباس ها می شود. البته مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی توجه داشته باشند که آب داغ برای شستشوی بعضی از لباس ها مناسب نیست و ممکن است به پارچه بعضی از لباس ها صدمه برساند. به این نکته توجه داشته باشید که بعضی از وسایل نباید با ماشین لباسشویی شسته بشوند. در مقاله ی ” چه چیزهایی نباید با لباسشویی شسته بشوند ؟ “ با لباس هایی که نباید با ماشین لباسشویی شسته بشوند آشنا شدیم.

در این مقاله دمای مناسب شستشوی لباس ها را برای مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی تشریح می کنیم.

شستشو با آب داغ :

دمای شستشوی بالا می تواند موجب کوچک شدن یا کم شدن رنگ لباس ها بشود. البته لباس های سفید یا لباس های از جنس کتان می توانند با آب داغ شسته بشوند تا گرد و غبار لباس ها کاملا تمیز بشوند. مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی توجه داشته باشند که علاوه بر جنس پارچه به رنگ لباس ها نیز در زمان شستشوی آب داغ توجه کنند. لباس هایی که از پارچه های ظریف تشکیل شده اند را با آب داغ شستشو ندهید. در این لباس ها احتمال آسیب دیدن پارچه یا کم شدن رنگ لباس ها وجود دارد.

شستشو با آب گرم :

مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی توجه داشته باشند که شستشو با آب گرم متداول ترین نوع شستشوی لباس ها به شمار می رود. در شستشوی با آب گرم احتمال کوچک شدن یا رنگ دادن لباس ها کاهش چشمگیری پیدا می کند و درعین حال لباس ها نیز به خوبی تمیز می شوند. آب گرم برای شستشوی شلوار جین، پیراهن و لباس های پلی استر بسیار مناسب است.

ماشین لباسشوییشستشو با آب سرد :

مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی توجه داشته باشند که شستشو با آب سرد انتخاب مناسبی برای لباس های روشن و ظریف محسوب می شود.

لباس هایی که بر روی برچسب آنها شستشو با آب سرد ذکر شده است باید با دمای پایین شسته بشوند تا به لباس آسیب نرسد.

اگر لباس ها لکه دار هستند و قصد دارید با آب سرد شسته بشوند پیش از شستشو آنها را چند ساعت در تشت آب قرار دهید تا لکه ها پس از شستشو با آب سرد کاملا پاک بشوند.

 

 

نکاتی کلی برای شستشوی بهتر :

معمولا لباس ها دارای برچسب شستشو هستند. برای شستشوی هر لباس از دستورالعمل قید شده بر روی برچسب استفاده کنید. مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی توجه داشته باشند که دمای آب داغ دمای بالای 55 درجه سانتیگراد است. منظور از آب گرم دمای 32 تا 43 درجه و منظور از آب سرد دمای 15 تا 20 درجه سانتیگراد می باشد.

توجه داشته باشید که در دمای کمتر از پانزده درجه لباس ها به خوبی شسته نمی شوند. مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی این نکته را مدنظر داشته باشند که با وجود اینکه آب سرد به اندازه آب داغ لباس ها را تمیز نمی کند ولی از خراب شدن و رنگ پس دادن لباس ها جلوگیری می کند. در مقاله ی ” چگونه لباس ها با آب سرد شسته شوند ؟ ” شستشوی لباس ها با آب سرد مورد بررسی قرار گرفت.

 

 

در صورتی که تمایل به خرید لوازم خانگی ایرانی و حمایت از تولید ملی را داشتید می توانید از محصولات متنوع و با کیفیت لوازم خانگی پارس برای منزلتان استفاده کنید.