یخچال فریزرها به دلیل اینکه شبانه روزی در حال کار کردن هستند یکی از پر مصرف ترین لوازم خانگی ایرانی به شمار می روند. سوالی که در ذهن بسیاری از اعضای محترم باشگاه مشتریان ممکن است وجود داشته باشد نحوه مدیریت مصرف انرژی یخچال فریزرها است. اگر قصد مدیریت مصرف انرژی را دارید در ابتدا باید دستگاه مناسب را برای منزل انتخاب کنید. در مقاله ی چگونه یخچال فریزر مناسب را انتخاب کنیم ؟ در مورد معیارهای انتخاب دستگاه مناسب صحبت کردیم.

اگر اعضای محترم باشگاه مشتریان قصد خرید سایر لوازم خانگی ایرانی را دارند در مقالات چگونه یک ماشین لباسشویی مناسب انتخاب کنیم ؟ و معیارهای انتخاب جاروبرقی در مورد نحوه انتخاب ماشین لباسشویی و جاروبرقی مناسب صحبت کردیم. حفظ و نگهداری صحیح از یک دستگاه علاوه بر بهبود عملکرد دستگاه نقش مهمی در کاهش مصرف انرژی دستگاه ایفا می کند.

در مقاله ی راهکارهایی ساده برای حفظ و نگهداری یخچال روش هایی ساده و مفید برای محافظت از یخچال بررسی کردیم. در این مقاله تصمیم داریم راهکارهای کاهش مصرف انرژی یخچال فریزر را برای اعضای محترم باشگاه مشتریان تشریح کنیم.

انتخاب مکان مناسب برای دستگاه :

یکی از مهمترین اقدامات برای کاهش مصرف انرژی یخچال فریزر انتخاب مکان مناسب برای دستگاه است. اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که میزان مصرف انرژی دستگاه ارتباط مستقیم با دمای هوای محیط دارد. دستگاه نباید در مجاورت وسایل گرمازا همانند اجاق گاز باشد. همچنین از قرار دادن یخچال فریزر در تابش مستقیم نور خورشید جلوگیری کنید. همانطور که در مقاله ی نکات ساده برای افزایش طول عمر یخچال اشاره کردیم انتخاب مکان مناسب برای دستگاه علاوه بر کاهش مصرف انرژی باعث افزایش طول عمر مفید دستگاه نیز می شود.

بیش از اندازه درب دستگاه باز و بسته نشود :

یکی از نکاتی که باعث کاهش مصرف انرژی یخچال فریزر می شود باز نشدن درب دستگاه است. اعضای محترم باشگاه مشتریان می توانند نوشیدنی ها و موادغذایی که در طول روز به طور متناوب از آن استفاده می کنند را در درب جلویی یخچال نگهداری نمایند تا از باز شدن مکرر درب اصلی جلوگیری شود. مخصوصا در فصول گرم سال تلاش کنید درب دستگاه کمتر باز و بسته بشود. همچنین اگر دستگاه برفک تولید می کند به طور متناوب برفک ها را تمیز کنید. وجود برفک ها مصرف انرژی دستگاه را بسیار افزایش می دهد.

نگهداری صحیح موادغذایی :

اعضای محترم باشگاه مشتریان به این نکته توجه داشته باشند که نگهداری صحیح موادغذایی در یخچال فریزر نیز می تواند موجب کاهش مصرف انرژی دستگاه بشود. موادغذایی داغ را در یخچال قرار ندهید. قرار گرفتن غذاهای داغ در یخچال باعث افزایش مصرف برق و فشار مضاعف به موتور دستگاه می شود. اعضای محترم باشگاه مشتریان اجازه بدهند موادغذایی سرد شوند و سپس آنها را در یخچال قرار بدهند. چیدمان مناسب موادغذایی نیز به کاهش مصرف انرژی کمک می کند. در مقاله ی چیدمان مناسب موادغذایی در یخچال در مورد چیدمان صحیح موادغذایی صحبت کردیم.

بررسی لاستیک های دور درب دستگاه :

تغییر شکل یا پارگی لاستیک های دور درب باعث می شود مصرف برق دستگاه افزایش چشمگیری پیدا کند. اعضای محترم باشگاه مشتریان به سالم بودن این لاستیک ها توجه داشته باشند.

زمانی که این لاستیک ها بسته نباشند درب یخچال به صورت کامل بسته نمی شود. کثیف بودن کویل های نیز یکی از دلایل افزایش مصرف انرژی دستگاه است. زمانی که کویل ها با گرد و غبار پوشیده می شوند تبادل حرارتی با محیط به خوبی صورت نمی گیرد و در نتیجه مصرف انرژی دستگاه بسیار افزایش پیدا می کند. حداقل سالی یک بار کویل ها را تمیز کنید. پیش از تمیزی کویل ها حتما یخچال را از برق بکشید.

 

چنانچه تمایل به خرید لوازم خانگی دارید می توانید با عضویت در باشگاه مشتریان پارس ضمن خرید محصولاتی با بالاترین کیفیت از امتیازات ویژه ای نیز بهره مند شوید.