ممکن است در بعضی از موارد اعضای محترم باشگاه مشتریان از نحوه عملکرد یخچال رضایت نداشته باشند. تعدادی از این مشکلات علت های ساده ای هستند و مصرف کنندگان می توانند بدون نیاز به تعمیرکار این مشکلات را برطرف کنند. در مقاله ی علت های مشکلات رایج یخچال فریزر چیست ؟ با مشکلات رایج یخچال فریزرها و علت پدید آمدن این مشکلات آشنا شدیم. در صورتی که تمایل دارید خودتان یخچال منزل را تعمیر کنید مقاله ی تعمیرات یخچال را خودتان برعهده بگیرید را مطالعه نمایید.

البته اعضای محترم باشگاه مشتریان به این نکته توجه داشته باشند که با استفاده از راهکارهایی می توانند عملکرد مناسب یخچال را حفظ کنند. در مقاله ی راهکارهای افزایش کارایی یخچال با این راهکارها آشنا شدیم. همچنین به منظور آشنایی با روش استفاده و محافظت از یخچال ها در مقاله ی نکات ساده برای افزایش طول عمر یخچال نکاتی را برای استفاده صحیح از یخچال ها بررسی کردیم.

در این مقاله تصمیم داریم راهکارهای عیب یابی سریع یخچال ها را برای اعضای محترم باشگاه مشتریان تشریح کنیم.

یخچال روشن نمی شود :

در اولین قدم اعضای محترم باشگاه مشتریان از سلامت پریز برق اطمینان حاصل نمایند. در این حالت می توانید یخچال را به یک پریز دیگر وصل کنید و یا پریز فعلی را با یک دستگاه برقی دیگر امتحان کنید. اگر پریز برق یخچال سالم بود در مرحله بعدی سیم رابط بین یخچال و پریز برق را حذف کنید. ممکن است مشکل کار نکردن یخچال از خرابی سیم رابط باشد.

 

چراغ یخچال روشن است و یخچال خنک نمی کند :

یکی دیگر از شرایطی که اعضای محترم باشگاه مشتریان ممکن است با آن مواجه بشوند روشن بودن دستگاه در حالتی است که فضای داخل یخچال خنک نیست. در این حالت ابتدا دماسنج یخچال را بررسی کنید. ممکن است ناخواسته دمای یخچال افزایش پیدا کرده باشد. سپس از گردش مناسب هوا در پیرامون یخچال مطمئن باشید.

فاصله کافی از دیوار و وسایل گرمازای آشپزخانه تاثیر زیادی در بهبود عملکرد یخچال خواهد داشت. اعضای محترم باشگاه مشتریان در قدم بعدی کویل های کندانسور یخچال را بررسی نمایند. این کویل ها پس از مدتی استفاده گرد و غبار می گیرند. در این حالت تبادل حرارت بین گاز خنک کننده و هوای محیط به خوبی انجام نمی شود که بر عملکرد مناسب دستگاه تاثیر نامناسب خواهد داشت. کویل های دستگاه باید سالی یک مرتبه تمیز بشوند.

چنانچه تمایل به خرید لوازم خانگی دارید می توانید با عضویت در باشگاه مشتریان پارس ضمن خرید محصولاتی با بالاترین کیفیت از امتیازات ویژه ای نیز بهره مند شوید.