حوله ها در میان پوشاک برای شستشو نیاز به رعایت نکات مختلفی دارند. اعضای محترم باشگاه مشتریان جهت آشنایی با نحوه ی شستشوی مناسب لباس ها مقاله ی ” راهکارهای شستشوی بهتر لباس ها توسط ماشین لباسشویی “ را مطالعه نمایند. در کنار شستشوی مناسب لباس ها باید از هرگونه آسیب دیدن لباس ها نیز جلوگیری شود.

شستشوی حوله در مقاله ی ” علت های اصلی پاره شدن لباس ها در ماشین لباسشویی “ با دلایل اصلی آسیب دیدن لباس ها آشنا شدیم.

اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که حوله ها به دلیل جذب بیشتر آب، ظرفیت شستشوی بیشتری نسبت به لباس های معمولی لازم دارند. در مقاله ی ” آشنایی با ظرفیت های مختلف ماشین های لباسشویی “ در مورد ظرفیت های گوناگون دستگاه صحبت کردیم.

اعضای محترم باشگاه مشتریان جهت آشنایی با میزان لباس مناسب در هر چرخه ی شستشو مقاله ی ” میزان مناسب لباس برای شستشو در ماشین لباسشویی “ را مطالعه نمایند.

در این مقاله به بررسی نحوه ی شستشوی حوله ها می پردازیم.

توجه به رنگ حوله ها :

حوله ها را پیش از شستشو با توجه به رنگ تقسیم بندی کنید. اعضای محترم باشگاه مشتریان حوله های رنگی را با لباس های رنگی داخل مخزن ماشین لباسشویی قرار بدهند. از شستشوی حوله های سفید با لباس های رنگی خودداری کنید تا از تغییر رنگ احتمالی حوله ها جلوگیری شود. بهتر است برای شستشوی حوله ها از موادشوینده که حالت پودری دارند استفاده نشود. شستشوی حوله با پودرهای شوینده ممکن است موجب زبر شدن حوله ها بشود.

شستشو با آب گرم :

اعضای محترم باشگاه مشتریان برای شستشوی حوله ها از آب گرم استفاده کنند. علاوه بر حوله ها ملافه  و روبالشتی هم بهتر است با دمای بالا شسته بشوند. آب گرم موجب از بین رفتن باکتری ها و قارچ ها می شود. البته برای شستشوی لباس ها می توانید از آب سرد استفاده کنید. در مقاله ی ” چگونه لباس ها با آب سرد شسته شوند ؟ “ در مورد شستشوی لباس ها با آب سرد صحبت کردیم.

ماشین لباسشوییاز مواد سفیدکننده استفاده نکنید :

بهتر است برای شستشوی حوله ها از مواد سفیده کننده استفاده نشود.

اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که استفاده از سفیدکننده موجب رنگ پریدگی و کهنه شدن حوله ها می شود.

در صورتی که از نرم کننده استفاده می کنید بهتر است میزان نرم کننده زیاد نباشد.

نرم کننده ممکن است موجب زبر شدن حوله ها بشود.

بعد از پایان شستشو کاملا حوله را خشک کنید. محیط مرطوب حوله مکان مناسبی برای رشد و تکثیر باکتری ها است.

 

چنانچه تمایل به خرید لوازم خانگی دارید می توانید با عضویت در باشگاه مشتریان پارس ضمن خرید محصولاتی با بالاترین کیفیت از امتیازات ویژه ای نیز بهره مند شوید.