طرز کار ماشین لباسشویی

همانطور که در مقاله ی ” چرا لوازم خانگی ایرانی بخریم ؟ “ اشاره کردیم امروزه محصولات داخلی در حوزه ی لوازم خانگی پیشرفت فراوانی پیدا کرده است و محصولات بسیار زیبا و متنوعی توسط کارخانجات داخلی به بازار ارائه می شود که انتخاب دستگاه مورد نظر در میان انبوه مدل های تولید شده ممکن است مقداری مشکل باشد.

در مقاله ی ” ترفندهایی برای خرید لوازم خانگی  “ به ارائه ی نکاتی پرداختیم که با در نظر گرفتن آنها اعضای محترم باشگاه مشتریان می توانند انتخاب راحت تری داشته باشند.

پیش از این در مقاله ی ” معرفی ساختمان جاروبرقی “ با قسمت های مختلف جاروبرقی و نحوه ی عملکرد آنها آشنا شدیم. در این مقاله قصد داریم به معرفی یکی دیگر از لوازم خانگی محبوب یعنی ماشین لباسشویی بپردازیم تا اعضای محترم باشگاه مشتریان با نحوه ی عملکرد این دستگاه بیشتر آشنا شوند.

عملکرد کلی ماشین لباسشویی :

 

ماشین لباسشویی در کل عملکرد ساده ای دارد و با چرخاندن لباس ها در آب گرم و دارای کف آنها را تمیز می کند. قسمت های اصلی لباسشویی شامل دیگ ، موتور، پمپ تخلیه و سیستم کنترل دستگاه است . اعضای محترم باشگاه مشتریان در مورد عملکرد کلی شستشوی ماشین لباسشویی توجه داشته باشند که به طور کلی فرآیند شستشو شامل سه مرحله ی آبگیری ، شستشو و تخلیه می باشد.

شروع فرآیند شستشو :

 

شستشو با ورود آب به داخل ماشین لباسشویی شروع می شود. در پشت دستگاه دو ورودی جداگانه برای آب سرد و آب گرم وجود دارد. مواد شوینده ای که وارد دستگاه می شوند با آب مخلوط می شوند و از طریق لوله ها وارد دیگ می شوند تا مرحله ی شستشو آغاز شود.

نکته ی قابل توجه برای اعضای محترم باشگاه مشتریان این است که درمرحله ی آبگیری سیستم های کنترل کننده ای وجود دارند که وقتی میزان آب داخل دستگاه به مقدار مطلوب رسید سیستم آب ورودی به دستگاه را قطع می کنند.

 

 

 

مرحله ی شستشوی لباس ها :

 

مخلوط آب و مواد شوینده بعد از ترکیب شدن از طریق لوله ها وارد دیگ ماشین لباسشویی می شوند. اعضای محترم باشگاه مشتریان به این نکته توجه داشته باشند که دیگ شامل دو قسمت درونی و بیرونی است. دیگ خارجی در مقابل آب کاملا عایق بندی شده است و دیگ داخلی دارای منافذی برای ورود آب است. زمانی که آب در قسمت پایین دیگ قرار گرفت توسط هیتر که در پایین دیگ تعبیه شده است گرم می شود. پس از آنکه دمای آب به مقدار مناسب رسید دستگاه به وسیله یک نیروی چرخشی که توسط موتور ماشین لباسشویی ایجاد می شود با استفاده از چرخش های ساعتگرد و پادساعتگردی که انجام می دهد موجب شستشوی کامل لباسها می شود. اعضای محترم باشگاه مشتریان به این نکته توجه داشته باشند که در ماشین لباسشویی فنرهایی تعبیه شده است که وظیفه متعادل کردن دستگاه از بالا و پایین را برعهده دارند. وجود این فنرها موجب می شود که در هنگام چرخش ماشین لباسشویی تکان نخورد.

مرحله ی آبگیری :

 

بعد از اینکه زمان شستشو به اتمام رسید فرآیند تخلیه ی آب و آبگیری شروع می شود. اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که این مراحل به صورت کاملا اتوماتیک انجام می شود. پس از پایان شستشو تایمر به پمپ تخلیه فرمان تخلیه ی آب را می دهد و پمپ شروع به کار می کند. پس از تخلیه ی کامل آب برق پمپ قطع می شود و پمپ خاموش می شود. سپس مرحله ی آبگیری انجام می شود که چندین مرتبه مراحل آبگیری و تخلیه ی آب تکرار می شود تا لباس ها کاملا تمیز بشوند. پس از اتمام این مراحل چرخه شستشو تمام می شود و می توانید لباس ها را از دستگاه خارج کنید.

چنانچه قصد خرید لوازم خانگی را دارید می توانید با عضویت در باشگاه مشتریان پارس ضمن خرید محصولاتی با بالاترین کیفیت از امتیازات ویژه ای نیز بهره مند بشوید.

باشگاه مشتریان پارس مجموعه‌ای مستقل زیر نظر شرکت لوازم خانگی پارس است که در سال حمایت از کالای ایرانی و تولید ملی، با هدف خدمت رسانی و حمایت از شما مصرف کنند‌گان کالای ایرانی، که یقینا بزرگترین سرمایه‌ی صنعت کشور عزیزمان ایران هستید، راه اندازی و آماده خدمت‌رسانی شده است. باشگاه مشتریان پارس وظیفه‌ی خود می‌داند تا با ایجاد بستری مناسب جهت خرید آسان و مطمئن اینترنتی و همچنین ارائه‌ی تسهیلات تشویقی و حمایتی برای شما همراهان گرامی، لبخند رضایت را بر لبان شما بنشاند. از این پس هرزمان و هرکجای ایران عزیز که باشید ما در باشگاه پارس همیشه در کنار شما خواهیم بود و نظرات و انتقادات شما را به گرمی و بدون واسطه شنوا هستیم.همچنین بستری فراهم آمده است تا اعضای باشگاه بتوانند تجربیات خود را از خرید محصولات پارس با یکدیگر و ما در میان بگذارند. بر این باور هستیم که نظرات و راهنمایی های شما باعث دلگرمی و پیشرفت ما خواهد بود از این رو انتقادات شما را با جدیت پیگیری خواهیم کرد. اینجا را خانه خود بدانید.