باز نشدن درب دستگاه پس از پایان شستشو یکی از مشکلاتی است که اعضای محترم باشگاه مشتریان ممکن است با آن مواجه شده باشند. در مقاله ی ” نحوه تعمیرات مشکلات مختلف ماشین لباسشویی “ با نحوه تعمیر مشکلات ساده ی دستگاه آشنا شدیم. یکی از راهکارهای محافظت از دستگاه قرار داشتن بار مناسب برای هر چرخه ی شستشو است.

شستشوی لباس در مقاله ی ” میزان مناسب لباس برای شستشو در ماشین لباسشویی “ با میزان بار مناسب برای هر شستشو آشنا شدیم.

اعضای محترم باشگاه مشتریان در صورتی که از شستشوی لباس ها رضایت کامل ندارند مقاله ی ” چرا لباس ها توسط ماشین لباسشویی کاملا تمیز نمی شوند ؟ “ را مطالعه نمایند.

اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که در کنار شستشوی باکیفیت لباس ها باید از هرگونه آسیب دیدگی از البسه نیز جلوگیری گردد.

در مقاله ی ” علت های اصلی پاره شدن لباس ها در ماشین لباسشویی “ با دلایل اصلی پاره شدن لباس ها بیشتر آشنا شدیم. در این مقاله به بررسی دلایل باز نشدن درب دستگاه می پردازیم.

بررسی لولای درب دستگاه :

اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که لولای درب بخشی از سیستم ایمنی دستگاه محسوب می شود که وظیفه ی باز و بسته شدن راحت درب را برعهده دارد. این لولاها از فلزات یا پلاستیک ساخته می شوند و به مرور زمان ممکن است دچار فرسودگی بشوند. در صورتی که هنگام بستن درب دستگاه فشار زیادی به درب وارد بشود احتمال آسیب دیدگی لولا و باز نشدن درب وجود دارد. در صورتی که مشکل باز نشدن درب از لولا باشد با تعویض لولا مشکل برطرف می شود.

بررسی میکروسوییچ درب :

وظیفه ی میکروسوییچ بسته نگه داشتن درب در هنگام روشن بودن دستگاه است. اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که میکروسوییچ برای افزایش ایمنی در دستگاه تعبیه شده است. اگر پس از شستشوی لباس ها درب دستگاه باز نمی شود احتمال خرابی میکروسوییچ وجود دارد. در بعضی از مدل ها خرابی میکروسوییچ بر روی نمایشگر به مشتریان نمایش داده می شود. به منظور بررسی و تعویض میکروسوییچ بهتر است از یک تعمیرکار مجاز کمک بگیرید.

درب لباسشوییباقی ماندن آب در دستگاه :

اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که اگر آب مخزن به طور کامل تخلیه نشود، درب دستگاه باز نخواهد شد.

بهتر است در این حالت یک بار دیگر دستگاه را برای شستشو و آبکشی تنظیم کنید. در صورتی که تخلیه ی آب دچار مشکل نباشد با خارج شدن آب از مخزن درب دستگاه باز می شود.

در صورتی که باز هم درب دستگاه باز نشد احتمالا تخلیه ی آب دستگاه دچار مشکل است.

در مقاله ی ” علت عدم تخلیه آب توسط ماشین لباسشویی “ به بررسی دلایل عدم تخلیه ی آب پرداختیم.

چند دلیل ساده برای باز نشدن درب :

باز نشدن درب دستگاه می تواند براثر بار اضافی برای شستشو نیز باشد. اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که مخزن دستگاه نباید کاملا از لباس پر شده باشد، باید داخل مخزن فضایی برای چرخش و شستشوی لباس ها وجود داشته باشد.

ماشین لباسشویی فعال بودن قفل کودک نیز می تواند از باز شدن درب دستگاه جلوگیری کند. برای غیرفعال کردن قفل کودک به دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی مراجعه نمایید.

اعضای محترم باشگاه مشتریان این نکته را مدنظر داشته باشند که بروز مشکل در سیم پیچ نیز می تواند باعث باز نشدن درب دستگاه بشود. برای بررسی سیم پیچ ماشین لباسشویی بهتر است با یک تعمیرکار مجرب تماس بگیرید.

گیر کردن لباس ها میان محفظه و درب دستگاه نیز می تواند یکی از دلایل باز نشدن درب ماشین لباسشویی باشد.

توجه داشته باشید که قبل از شروع چرخه ی شستشو لباسی در میان درب و محفظه وجود نداشته باشد.

 

چنانچه تمایل به خرید لوازم خانگی دارید می توانید با عضویت در باشگاه مشتریان پارس ضمن خرید محصولاتی با بالاترین کیفیت از امتیازات ویژه ای نیز بهره مند شوید.