تکان خوردن و لرزش شدید در هنگام شستشوی لباس ها می تواند آسیب جدی به دستگاه برساند. اعضای محترم باشگاه مشتریان جهت آشنایی با اشتباهاتی که آسیب جدی به ماشین لباسشویی می رساند مقاله ی ” اشتباهاتی که آسیب جدی به ماشین لباسشویی می زند “ را مطالعه نمایند.

شستشوی لباس ها بعضی از مشکلات می توانند چرخه ی شستشوی لباس ها را کاملا مختل کنند. یکی از این مشکلات اختلال در عملکرد تایمر است. در مقاله ی ” چرا تایمر ماشین لباسشویی عمل نمی کند ؟ “ با دلایل کار نکردن تایمر آشنا شدیم.

اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که اختلال در آبکشی دستگاه علاوه بر شستشوی نامناسب لباس ها ممکن است موجب آسیب دیدگی دستگاه نیز بشود. در مقاله ی ” چرا ماشین لباسشویی آبکشی مناسبی ندارد ؟ “ با دلایل آبکشی نامناسب دستگاه آشنا شدیم.

اعضای محترم باشگاه مشتریان جهت شستشوی بهتر لباس ها مقاله ی ” راهکارهای شستشوی بهتر لباس ها توسط ماشین لباسشویی “ را مطالعه نمایند. در این مقاله با دلایل تکان خوردن و لرزش شدید دستگاه آشنا می شویم.

تراز نبودن ماشین لباسشویی :

تمامی لوازم خانگی ایرانی بزرگ مانند یخچال فریزر و ماشین لباسشویی باید کاملا تراز باشند. اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که تراز نبودن ماشین لباسشویی یکی از دلایل اصلی لرزش شدید دستگاه می باشد. برای تراز کردن دستگاه می توانید از پایه های قابل تنظیم در پایین دستگاه استفاده کنید. یکی از دلایل تراز نبودن ماشین لباسشویی ممکن است شکستگی پایه ها باشد که با تعویض پایه ها مشکل برطرف می شود.

کمک فنر لباسشوییبررسی مخزن دستگاه :

اعضای محترم باشگاه مشتریان از قرار دادن لباس بیشتر یا کمتر از ظرفیت دستگاه خودداری نمایند. در مقاله ی ” آشنایی با ظرفیت های مختلف ماشین های لباسشویی “ با ظرفیت های مختلف بیشتر آشنا شدیم.

توجه داشته باشید که تخلیه ی آب در دستگاه به طور کامل انجام شده باشد. ممکن است عدم تخلیه ی آب موجب لرزش شدید ماشین لباسشویی بشود.

بررسی کمک فنر :

وظیفه ی کمک فنر کنترل چرخش مخزن لباسشویی در هنگام شستشوی لباس ها است.

اعضای محترم باشگاه مشتریان این نکته را مدنظر داشته باشند که اگر کمک فنر آسیب دیده باشد ماشین لباسشویی تکان های شدیدی خواهد داشت که معمولا این تکان ها همراه با صدای زیاد خواهد بود.تست و بررسی کمک فنرها نیاز به تخصص دارد و بهتر است برای بازدید کمک فنرها از یک تعمیرکار مجرب کمک بگیرید.

خرابی وزنه های بالانس :

اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که برای بالانس بودن ماشین لباسشویی از وزنه هایی استفاده می شود. جدا شدن و جابجایی این وزنه ها موجب از بین رفتن بالانس دستگاه می شود. با برهم خوردن بالانس دستگاه در هنگام شستشو لرزش ها و صدای شدیدی ایجاد می شود که در این حالت احتمال آسیب دیدگی شدید دستگاه وجود دارد.

ماشین لباسشوییبررسی بلبرینگ :

بلبرینگ در پایین مخزن ماشین لباسشویی قرار گرفته است و وظیفه ی چرخش مخزن را برعهده دارد. اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که بلبرینگ جزو قطعات مهم دستگاه محسوب می شود و در صورت بروز مشکل در بلبرینگ، عملکرد دستگاه با مشکل مواجه می شود. خرابی بلبرینگ می تواند موجب تکان های شدید دستگاه بشود.

بررسی سایر قطعات :

اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که علاوه بر موارد ذکر شده قطعات دیگری نیز می توانند موجب صدای زیاد دستگاه بشوند. قطعاتی مانند فلکه آبکشی و یا قطعه ای به نام تاخو می توانند موجب صدای زیاد دستگاه بشوند.

وظیفه ی تاخو تنظیم برق در داخل ماشین لباسشویی است که بر اثر بروز مشکل در این قطعه تنظیمات برق دستگاه دچار مشکل می شود و دستگاه دچار تکان های شدید و صدای زیاد می گردد.

 

چنانچه تمایل به خرید لوازم خانگی دارید می توانید با عضویت در باشگاه مشتریان پارس ضمن خرید محصولاتی با بالاترین کیفیت از امتیازات ویژه ای نیز بهره مند شوید.