همانطور که در مقاله ی ” آشنایی با محفظه نرم کننده در ماشین لباسشویی “ اشاره کردیم محفظه موادشوینده شامل سه محفظه جداگانه است. این محفظه ها برای قرار گرفتن پودر پیش شستشو، پودر شستشوی اصلی و نرم کننده تعبیه شده است. اعضای محترم باشگاه مشتریان نسبت به نظافت این محفظه ها برای شستشوی بهتر لباس ها توجه داشته باشند. در مقاله ی ” اشتباهات رایج در استفاده از ماشین لباسشویی “ در مورد نظافت محفظه موادشوینده صحبت کردیم.

شستشوی لباساعضای محترم باشگاه مشتریان به این نکته توجه داشته باشند که قرار گرفتن بیش از اندازه موادشوینده در داخل محفظه ممکن است موجب باقی ماندن اثرات موادشوینده بر روی لباس ها بشود. در مقاله ی ” علت های برجای ماندن پودر لباسشویی بر روی البسه “ در مورد باقی ماندن اثرات پودر لباسشویی بر روی لباس ها بیشتر صحبت کردیم. اعضای محترم باشگاه مشتریان به منظور شستشوی بهتر لباس ها می توانند مقاله ی ” چگونه لباس ها توسط ماشین لباسشویی کاملا تمیز می شوند ؟ “ را مطالعه نمایند.

در این مقاله به بررسی دلایل نشت آب از محفظه موادشوینده می پردازیم.

تراز نبودن دستگاه :

تراز نبودن دستگاه می تواند یکی از عوامل نشت آب از محفظه موادشوینده باشد. اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که تراز نبودن دستگاه و وجود شیب ممکن است باعث بشود که آب از محفظه موادشوینده خارج بشود. تراز نبودن ماشین لباسشویی علاوه بر ایجاد سر و صدای زیاد در هنگام شستشوی لباس ها ممکن است آسیب های جدی به دستگاه برساند. در مقاله ی ” علت صدای غیرعادی در ماشین لباسشویی چیست ؟ “ در مورد صداهای غیرطبیعی دستگاه صحبت کردیم.

استفاده زیاد از موادشوینده :

اگر از موادشوینده بیش از اندازه برای شستشو استفاده بشود احتمال سرریز شدن محلول از محفظه وجود دارد. اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که اگر تصمیم دارند با استفاده از آب سرد لباس ها شسته بشوند میزان موادشوینده بیشتری برای شستشوی لباس ها مصرف می شود. در مقاله ی ” چگونه لباس ها با آب سرد شسته شوند ؟ “ در مورد نحوه ی شستشوی لباس ها با آب سرد صحبت کردیم.

ماشین لباسشوییانسداد مسیر انتقال محلول :

اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که در زیر محفظه یک لوله لاستیکی قرار گرفته است. این لوله لاستیکی وظیفه ی انتقال محلول متشکل از آب و موادشوینده به مخزن دستگاه را برعهده دارد. وجود انسداد یا پوسیدگی در لوله پلاستیکی می تواند موجب نشت آب از محفظه بشود. برای بررسی لوله انتقال بهتر است با تعمیرکار تماس بگیرید.

شکستگی محفظه :

به طور کلی محفظه موادشوینده در ماشین لباسشویی شامل دوقسمت ثابت و متحرک است. قسمت ثابت شامل اتصالات ورودی و خروجی است. قسمت متحرک شامل خود محفظه می شود. اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که شکستگی محفظه می تواند باعث نشتی آب از محفظه مواد شوینده باشد که در این حالت باید نسبت به تعویض محفظه اقدام بشود.

ماشین لباسشویینظافت محفظه :

با نظافت منظم محفظه موادشوینده می توانید از تشکیل رسوب در داخل محفظه جلوگیری کنید. اعضای محترم باشگاه مشتریان پیش از شستشوی محفظه حتما ماشین لباسشویی را خاموش نمایند. محفظه را از دستگاه خارج کنید و با آب گرم و دستمال کاملا تمیز نمایید. تمیز نگه داشتن محفظه به شستشوی بهتر لباس ها کمک می کند.اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که برای محفظه نرم کننده یک مقدار ماکزیمم تعیین شده است که بیشتر از این مقدار نباید نرم کننده داخل محفظه قرار بگیرد. نرم کننده ها در آخرین بخش از برنامه ی شستشو و در زمان آبکشی نهایی وارد مخزن ماشین لباسشویی می شود.

محفظه نرم کننده دریچه هایی دارد که مانع از ورود نرم کننده در ابتدای شستشو می شود. اگر میزان نرم کننده بیش از ماکزیمم تعیین شده باشد، محلول از دریچه بیشتر می شود و به داخل محفظه لباسشویی وارد می شود.

 

چنانچه تمایل به خرید لوازم خانگی دارید می توانید با عضویت در باشگاه مشتریان پارس ضمن خرید محصولاتی با بالاترین کیفیت از امتیازات ویژه ای نیز بهره مند شوید.