تنظیم سطح آب اهمیت در چرخه ی شستشو اهمیت فراوانی دارد و کم یا زیاد شدن میزان آب می تواند در اجرای برنامه های شستشو اختلال ایجاد کند. در مقاله ی ” برنامه های شستشوی پرکاربرد ماشین لباسشویی “ با برنامه های شستشوی مختلف دستگاه آشنا شدیم. اعضای محترم باشگاه مشتریان در صورتی که از شستشوی لباس ها رضایت کافی ندارند مقاله ی ” راهکارهای شستشوی بهتر لباس ها توسط ماشین لباسشویی “ را مطالعه نمایند.

شستشوی لباس اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که به منظور شستشوی مناسب لباس ها، حجم البسه در هر چرخه باید متناسب باشد.

در مقاله ی ” میزان مناسب لباس برای شستشو در ماشین لباسشویی “ با میزان مناسب لباس ها در هر چرخه ی شستشو آشنا شدیم.

اعضای محترم باشگاه مشتریان این نکته را مدنظر داشته باشند که یکی از دلایلی که موجب اختلال در شستشوی لباس ها می شود بروز مشکل در تایمر دستگاه است.

در مقاله ی ” چرا تایمر ماشین لباسشویی عمل نمی کند ؟ “ با دلایل کار نکردن تایمر آشنا شدیم.

در این مقاله با دلایل برهم خوردن سطح آب در دستگاه آشنا می شویم.

بررسی هیدروستات :

هیدروستات وظیفه ی تنظیم سطح آب در ماشین لباسشویی را برعهده دارد. اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که با بروز مشکل در هیدوستات، تنظیم سطح آب دستگاه دچار اختلال می گردد. هیدروستات دارای یک شلنگ است که این شلنگ به قسمت پایین مخزن دستگاه متصل شده است. زمانی که آب در داخل مخزن به مقدار مناسب می رسد، هیدروستات فرمان قطع جریان آب را صادر می کند.

بررسی دریچه ورودی :

اعضای محترم باشگاه مشتریان این نکته را مدنظر داشته باشند که دریچه ورودی جریان آب را به مخزن ماشین لباسشویی منتقل می کند. دریچه ورودی شامل برد الکترونیکی، کلید تعیین سطح آب و کنترل کننده ی سطح آب است. در صورتی که در عملکرد این قطعات اختلال ایجاد بشود تنظیم سطح آب در دستگاه دچار مشکل می شود. برای بررسی دریچه ورودی با یک تعمیرکار مجرب تماس بگیرید.

پمپ تخلیه پمپ تخلیه ی آب :

اختلال در عملکرد پمپ تخلیه ی آب مشکلات متعددی را به همراه خواهد داشت.

اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که از این مشکلات می توان به عدم تخلیه ی آب یا آبگیری و تخلیه ی همزمان آب اشاره کرد.

در مقالات ” بررسی مشکل آبگیری و تخلیه همزمان آب در ماشین لباسشویی “ و ” علت عدم تخلیه آب توسط ماشین لباسشویی “ با دلایل این مشکلات بیشتر آشنا شدیم.

آبگیری و تخلیه ی همزمان علاوه بر اینکه به قطعات مختلف ماشین لباسشویی آسیب می رساند موجب افزایش زمان شستشو نیز می شود.

بررسی شیر برقی :

در مقاله ی ” آشنایی با شیر برقی ماشین لباسشویی “ با شیر برقی آشنا شدیم. اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که شیر برقی وظیفه ی کنترل آب در دستگاه را برعهده دارد. شیربرقی ماشین لباسشویی توسط تایمر و کلید سطح آب کنترل می شود. در صورتی معیوب بودن هریک از قطعات فوق مشکل عدم تنظیم سطح آب در دستگاه ایجاد خواهد شد.

شلنگ تخلیه :

اعضای محترم باشگاه مشتریان این نکته را مدنظر داشته باشند که مشکل ساده ی ارتفاع شلنگ تخلیه می تواند موحب عدم تنظیم سطح آب در دستگاه بشود. در صورتی که قبل از رسیدن به سطح موردنظر آب از ماشین لباسشویی تخلیه می شود احتمالا ارتفاع شلنگ تخلیه مناسب نیست. شلنگ تخلیه باید در حدود یک متر بالاتر از سطح زمین قرار گرفته باشد. شلنگ با استفاده از یک بست به قسمت بالایی دستگاه متصل می شود. اگر شلنگ تخلیه ناخواسته بر روی زمین افتاده باشد مشکل عدم تنظیم سطح آب در ماشین لباسشویی مشاهده می شود.

مواد شویندهمواد شوینده غیراستاندارد :

مواد شوینده نامناسب یکی دیگر از دلایل عدم تنظیم سطح آب در دستگاه می باشد.

اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که موادشوینده غیراستاندارد اگر بیش از اندازه کف تولید کنند این کف ممکن است وارد قسمت های مختلف دستگاه از جمله در سیستم تنظیم سطح آب بشود.

ورود کف به این سیستم ها موجب از کارافتادن قطعات می شود و تنظیم سطح آب را درماشین لباسشویی با مشکل مواجه می سازد.

به منظور جلوگیری از آسیب دیدن قطعات مختلف در دستگاه حتما از موادشوینده استاندارد و مناسب استفاده کنید.

اعضای محترم باشگاه مشتریان این نکته را مدنظر داشته باشند که دلایل مختلف دیگری نیز می تواند موجب برهم خوردن تنظیم آب دستگاه بشوند. انسداد در فاضلاب می تواند تخلیه ی آب را با اختلال مواجه کند که در این وضعیت آب باقیمانده در مخزن ماشین لباسشویی آلوده خواهد بود. مسدود شدن فیلتر نیز می تواند موجب تخلیه ی نامناسب آب و عدم تنظیم سطح آب در دستگاه بشود که در این صورت با نظافت یا تعویض فیلتر مشکل برطرف می شود.

ماشین لباسشوییدر صورتی که آب باقیمانده در مخزن ماشین لباسشویی کاملا تمیز باشد اعضای محترم باشگاه مشتریان در ابتدا صحت و سلامت شیر برقی را بررسی نمایند.

وجود انسداد در شلنگ تخلیه نیز می تواند یکی از دلایل عدم تنظیم سطح آب در دستگاه باشد.

اگر شلنگ تخلیه دچار گرفتگی و انسداد باشد تخلیه ی آب به خوبی صورت نمی گیرد و میزان سطح آب بیشتر از مقدار مورد نیاز می شود.

در صورتی که پس از پایان شستشو و خارج کردن لباس ها از مخزن متوجه می شوید که دو مرتبه به صورت خودکار مخزن آب دستگاه پر شده است احتمالا شیربرقی دستگاه دچار مشکل است.

 

چنانچه تمایل به خرید لوازم خانگی دارید می توانید با عضویت در باشگاه مشتریان پارس ضمن خرید محصولاتی با بالاترین کیفیت از امتیازات ویژه ای نیز بهره مند شوید.