از زمانی که جاروبرقی ها به بازارمعرفی شدند به دلیل اینکه نظافت منازل را به سرعت و با کیفیت خوبی انجام می دادند به سرعت در میان خانواده ها به یکی از محبوب ترین وسایل برقی تبدیل شدند. تولیدکنندگان داخلی نیز سالیان زیادی است که محصولات داخلی را برای هموطنان گرامی ارائه می کنند و محصولات با کیفیت و زیبایی را به بازار معرفی کرده اند که خوشبختانه مورد استقبال خانواده ها نیز قرار گرفته است.

در مقاله ی چرا لوازم خانگی ایرانی بخریم ؟ مزایای خرید محصولات داخلی برای اعضای محترم باشگاه مشتریان شرح داده شد. امروزه محصولات داخلی در مدل های بسیار متنوعی به بازار عرضه می گردند که در مقاله ی ترفندهایی برای خرید لوازم خانگی راهکارهای انتخاب محصول مناسب برای اعضای محترم باشگاه مشتریان شرح داده شد.

پس از خرید لوازم خانگی  نحوه ی صحیح استفاده و نگهداری از این وسایل اهمیت زیادی دارد که در مقاله ی نکاتی برای محافظت از لوازم خانگی این موارد را برای اعضای محترم باشگاه مشتریان توضیح دادیم.

در مقاله ی معیارهای انتخاب جاروبرقی با معیارهای انتخاب جاروبرقی آشنا شدیم و در مقاله ی دانستنی های مفید در مورد جاروبرقی اطلاعات مفیدی در مورد جاروبرقی برای اعضای محترم باشگاه مشتریان ارائه گردید تا استفاده مناسب تری از جاروبرقی داشته باشند. برای هر کدام از محصولات لوازم خانگی مشکلات رایجی وجود دارد که بسیاری از این مشکلات را به سادگی و بدون نیاز به تعمیرکار می توان برطرف کرد. در این مقاله مشکلات رایجی را که در میان جاروبرقی ها وجود دارد به همراه روش های برطرف کردن این مشکلات بررسی می کنیم.

 

عدم مکش در جاروبرقی :

اعضای محترم باشگاه مشتریان چنانچه متوجه عدم مکش در جاروبرقی شدند در اولین قدم کیسه ی جاروبرقی را بررسی کنند. ممکن است عدم مکش در اثر پرشدن کیسه ی جاروبرقی یا سوراخ شدن قسمتی از کیسه باشد. اگر بر روی محفظه گرد وغباری نشسته باشد به احتمال فراوان کیسه سوراخ شده است. در صورت سوراخ بودن کیسه آن را تعویض نمایید.

در صورتی که مشکلی از طرف کیسه ی جاروبرقی نبود اعضای محترم باشگاه مشتریان در قدم دوم فیلترهای جاروبرقی را بررسی نمایند. فیلترهای جاروبرقی بعد از مدتی که از کارکرد دستگاه می گذرد ممکن است در اثر زباله ها مسدود بشوند. مسدود شدن فیلترها قدرت مکش جاروبرقی را بسیار کاهش می دهند. فیلترها را از جاروبرقی خارج کنید وآنها را تمیز کنید. اگر فیلترها قابل شستشو هستند آنها را با آب بشویید. اعضای محترم باشگاه مشتریان به این نکته توجه داشته باشند که در شستشوی فیلترها از هیچ گونه مواد شوینده استفاده نشود و فیلترها تنها با آب شسته شوند. سپس فیلترها را کاملا خشک کنید و در جاروبرقی قرار دهید.

اگر بعد از شستشوی فیلترها باز هم مکش جاروبرقی ضعیف بود اعضای محترم باشگاه مشتریان بهتر است لوله های جاروبرقی را بررسی نمایند. گرفتگی در لوله های جاروبرقی موجب ضعیف شدن قدرت مکش در جاروبرقی می شود. اگر بعد از انجام تمامی موارد ذکر شده ایراد مکش جاروبرقی برطرف نشد بهتر است با تعمیرکار تماس بگیرید.

بوی سوختگی جاروبرقی :

اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند در صورتی که جاروبرقی در زمانی که روشن است بوی سوختگی می دهد موتور دستگاه دچار مشکل شده است. در این حالت بهتر است سریعا جاروبرقی را خاموش کنید و با یک تعمیرکار تماس بگیرید.

 

اگر قصد خرید لوازم خانگی را دارید می توانید با عضویت در باشگاه مشتریان پارس ضمن انتخاب محصولاتی با بالاترین کیفیت از امتیازات ویژه ای نیز بهره مند شوید.