یکی از راهکارهای محافظت از ماشین لباسشویی قرار دادن حجم مناسب از لباس ها برای شستشو در دستگاه است. اعضای محترم باشگاه مشتریان جهت آشنایی بیشتر با راهکارهای محافظت از دستگاه مقاله ی ” راهکارهای محافظت از ماشین لباسشویی “ را مطالعه نمایند.

عیب یابی لباسشویی در کنار راهکارها اشتباهات ساده ای می توانند به دستگاه آسیب جدی برسانند. در مقاله ی ” اشتباهاتی که آسیب جدی به ماشین لباسشویی می زند “ به بررسی این اشتباهات پرداختیم.

اعضای محترم باشگاه مشتریان در صورتی که از نظافت لباس ها رضایت کامل ندارند مقاله ی ” چرا لباس ها توسط ماشین لباسشویی کاملا تمیز نمی شوند ؟ “ را مطالعه نمایند.

در صورتی که اعضای محترم باشگاه مشتریان متوجه شدند که دستگاه روشن نمی شود برای آشنایی با دلایل روشن نشدن دستگاه مقاله ی ” عیب یابی ماشین لباسشویی در صورت روشن نشدن “ را مطالعه نمایند.

در این مقاله حجم مناسب لباس ها را برای هر چرخه ی شستشو بررسی می کنیم.

ظرفیت ماشین لباسشویی :

در سطح بازار ماشین های لباسشویی با ظرفیت های مختلف وجود دارند. اعضای محترم باشگاه مشتریان با توجه به جمعیت خانواده و میزان استفاده، ظرفیت موردنظر را انتخاب نمایند. ظرفیت دستگاه ها برحسب کیلوگرم بیان می شود. توجه داشته باشید که این ظرفیت بیانگر وزن البسه ی خشک است که می تواند برای شستشو در دستگاه قرار داده شود.

اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که باید ظرفیت مناسب را برای خرید انتخاب کنید. انتخاب ماشین های لباسشویی با ظرفیت های بزرگ موجب می شود برای پر شدن ظرفیت دستگاه چندین روز صبر کنید و انتخاب یک ظرفیت کم باعث می شود دائما در حال استفاده از ماشین لباسشویی باشید. برای تخمین درنظر داشته باشید که یک کیلوگرم لباس تقریبا معادل چهار پیراهن مردانه می شود. برای خانواده های با جمعیت معمولی یک ماشین لباسشویی هفت کیلویی می تواند مناسب باشد.

ماشین لباسشوییاستفاده مناسب از ظرفیت :

یک روش ساده برای تشخیص حجم مناسب لباس ها توجه به مخزن دستگاه است.

اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که باید مقداری فضای خالی در مخزن برای شستشوی لباس ها وجود داشته باشد.

اگر لباس ها کمتر از حجم مطلوب باشد لباس ها بیش از اندازه چرخیده و شسته می شوند که ممکن است به لباس ها آسیب برسد.

اگر حجم لباس ها بیش از اندازه مناسب باشد علاوه بر شستشوی نامناسب لباس ها، احتمال لرزش دستگاه و صدمه دیدن قطعات مختلف دستگاه وجود دارد.

 

چنانچه تمایل به خرید لوازم خانگی دارید می توانید با عضویت در باشگاه مشتریان پارس ضمن خرید محصولاتی با بالاترین کیفیت از امتیازات ویژه ای نیز بهره مند شوید.