ماشین لباسشویی به دلیل سهولت شستشوی لباس ها به سرعت از سوی خانواده ها مورد استقبال قرار گرفتند. تولیدکنندگان داخلی نیز با سال ها تجربه در تولید ماشین لباسشویی امروزه محصولات باکیفیتی را به بازار عرضه می کنند که با استقبال مناسب هموطنان گرامی نیز مواجه شده است. در مقاله ی چرا لوازم خانگی ایرانی بخریم ؟ به مزایای خرید محصولات داخلی اشاره کردیم. اگر تصمیم به خرید وسایل برقی دارید در مقاله ی ترفندهایی برای خرید لوازم خانگی راهکارهایی را برای انتخاب دستگاه مناسب بررسی کردیم.

به منظور بهبود عملکرد هریک از لوازم خانگی ایرانی مشتریان محترم بهتر است نکاتی را رعایت نمایند تا ضمن افزایش طول عمر دستگاه استفاده ی بهتری نیز از دستگاه داشته باشند.

در مقاله ی چگونه لباس ها توسط لباسشویی بهتر شسته می شوند ؟ با راهکارهای شستشوی بهتر لباس ها توسط ماشین لباسشویی آشنا شدیم.

مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی توجه داشته باشند که قرارگرفتن تعدادی از وسایل در داخل ماشین لباسشویی ممکن است آسیب های جدی به دستگاه وارد کند. در مقاله ی وسایل مضر برای ماشین لباسشویی با این وسایل مضر آشنایی پیدا کردیم. در این مقاله با مشکلات رایج ماشین لباسشویی و نحوه ی برطرف کردن این مشکلات آشنا می شویم.

 پیش از آنکه به مشکلاتی که ممکن است برای ماشین لباسشویی ایجاد شود بپردازیم توجه مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی را به این نکته جلب می کنیم که نگهداری صحیح از دستگاه تاثیر زیادی در ایجاد نشدن این مشکلات رایج دارد. در مقاله ی توصیه هایی برای ماشین لباسشویی به نکاتی جهت محافظت و بهبود عملکرد ماشین لباسشویی اشاره کردیم. با رعایت این نکات احتمال خرابی دستگاه به میزان زیادی کاهش پیدا می کند.

تعدادی از این مشکلات را خودتان می توانید در منزل برطرف نمایید. برای برطرف کردن بعضی از این مشکلات بهتر است از یک تعمیرکار کمک بگیرید. مشکلات دیگر نیز وجود دارند که برطرف کردن آنها هزینه ی زیادی دارد و اگر مدت زمان زیادی از خرید ماشین لباسشویی گذشته است و دستگاه شما به نوعی فرسوده محسوب می شود مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی بهتر است با توجه به هزینه ی بالای تعمیر ماشین لباسشویی به فکر خرید یک دستگاه جدید برای منزل باشند. در ادامه با این مشکلات رایج آشنا می شویم.

 

تخلیه نشدن آب :

یکی از مشکلات رایج در ماشین لباسشویی عدم تخلیه ی آب توسط دستگاه است. مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی توجه داشته باشند که در این حالت پمپ تخلیه نمی تواند آب را از دستگاه خارج نماید در این صورت برنامه های بعدی شستشو که مثلا شامل خشک کن و موارد مشابه است انجام نمی شود. در این حالت بهتر است دستگاه توسط یک تعمیرکار بررسی شود. اگر ایراد از پمپ لباسشویی باشد با تعویض پمپ تخلیه مشکل برطرف می شود.

سروصدای زیاد ماشین لباسشویی :

مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی این نکته را مدنظر داشته باشند که سروصدای ماشین لباسشویی در هنگام کار کردن می تواند علت های مختلفی داشته باشد. یکی از رایج ترین علت های سروصدای زیاد دستگاه در هنگام شستشو تراز نبودن دستگاه است. در این هنگام زمانی که دستگاه شروع به کار می کند با تکان خوردن متوالی باعث ایجاد سروصدای زیادی می شود. علاوه بر مزاحمتی که به دلیل صدای زیاد برای اعضای خانواده ایجاد می شود این تکان های متوالی ممکن است به دستگاه آسیب وارد کند.

با تنظیم کردن پایه هایی که برای ماشین لباسشویی تعبیه شده است به سادگی می توانید این مشکل را برطرف نمایید. در صورتی که مشکل سروصدای زیاد از تراز بودن دستگاه نبود ، مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی بهتر است از یک تعمیرکار برای برطرف کردن مشکل کمک بگیرند. ممکن است سروصدا در اثر خراب شدن بلبرینگ دستگاه باشد. همچنین ممکن است سروصدای ماشین لباسشویی ناشی از موتور و پمپ تخلیه نیز باشد که مخصوصا اگر ایراد از موتور دستگاه باشد بهتر است سریعا با یک تعمیرکار تماس بگیرید تا آسیب های جدی به دستگاه وارد نشود.

مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی توجه داشته باشند که یکی دیگر از عوامل سروصدای ماشین لباسشویی خراب بودن جک هایی است که دیگ بر روی آن تعبیه شده است. زمانی که دستگاه شروع به کار می کند این جک ها ضربات ماشین را کنترل می کنند. اگر این جک ها به درستی عمل نکنند این ضرباتی که ماشین لباسشویی در هنگام شستشو ایجاد می کند کنترل نمی شود و ماشین دچار لرزش می شود و صدای فراوانی تولید می کند. با تعمیر یا تعویض این جک ها توسط تعمیرکار مشکل صدای فراوان دستگاه برطرف می شود.

دستگاه از مواد شوینده استفاده نمی کند :

در صورتی که دستگاه از مواد شوینده برای شستشو استفاده نمی کند در اولین مرحله محفظه ی مواد شوینده را تمیز کنید.

در مقاله ی راه و روش نظافت ماشین لباسشویی در مورد تمیز کردن محفظه ی مواد شوینده صحبت کردیم. مورد دیگری که باید مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی مدنظر داشته باشند استفاده از مواد شوینده مناسب است.

به عنوان مثال اگر باید از سفیدکننده ی مایع برای شستشو استفاده شود ولی از پودر سفیدکننده به جای مایع استفاده شود این مواد در قسمت های مختلف ماشین لباسشویی رسوب می کند و باعث آسیب رسیدن به لباس ها نیز می شود. مواد شوینده ی مناسب هر ماشین لباسشویی در دفترچه راهنمای محصول ذکر شده است.

 

در صورتی که تمایل به خرید لوازم خانگی ایرانی و حمایت از تولید ملی را داشتید می توانید از محصولات متنوع و با کیفیت لوازم خانگی پارس برای منزلتان استفاده کنید.