اگر درب یخچال فریزر به خوبی بسته نشود علاوه بر افزایش مصرف انرژی دستگاه موجب وارد شدن فشار مضاعف به موتور دستگاه نیز می شود. اعضای محترم باشگاه مشتریان به منظور آشنایی با راهکارهای کاهش مصرف انرژی در یخچال فریزرها می توانند مقاله ی ” راهکارهایی برای صرفه جویی در مصرف انرژی یخچال فریزر “ را مطالعه نمایند. یکی از روش های کاهش مصرف انرژی دستگاه تنظیم دمای مناسب است که در مقاله ی ” نکاتی در مورد تنظیم دمای یخچال “ در مورد دمای مناسب یخچال ها صحبت کردیم.

عیب یابی یخچالدر این مقاله تصمیم داریم توضیحاتی در مورد عیب یابی درب یخچال فریزر را برای اعضای محترم باشگاه مشتریان ارائه کنیم. در مقاله ی ” راهکارهای عیب یابی سریع یخچال “ با روش های عیب یابی سریع یخچال ها آشنا شدیم. اگر قصد آشنایی با نحوه عیب یابی ماشین لباسشویی را دارید در مقاله ی ” عیب یابی سریع ماشین لباسشویی “ در مورد نحوه ی عیب یابی سریع ماشین لباسشویی صحبت کردیم.

اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که بسته نشدن کامل درب یخچال فریزر علت های گوناگونی می تواند داشته باشد که در ادامه با این عوامل آشنا می شویم.

بررسی لاستیک دور درب :

اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که واشر درب یخچال فریزر از لاستیک نرم ساخته شده است. لاستیک دور درب دستگاه پس از مدتی استفاده خشک می شود. در این حالت درب کاملا بسته نخواهد شد و روزنه هایی در فضای اطراف لاستیک ایجاد می شود که باعث انتقال گرما و رطوبت به داخل یخچال فریزر می شود. بنابراین یکی از نشانه های خرابی لاستیک، وجود رطوبت در اطراف درب دستگاه است. در این حالت با تعویض لاستیک دور درب مشکل برطرف می شود.

 

یخچال فریزر

یخچال فریزر تراز نیست :

همیشه به تراز بودن وسایل برقی بزرگ توجه داشته باشید.

اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که تراز بودن در ماشین لباسشویی و یخچال فریزر اهمیت بسیاری دارد و تراز نبودن آنها موجب افت کیفیت عملکرد دستگاه ها می شود.

برای تراز کردن دستگاه می توانید از پایه هایی که در زیر یخچال فریزر وجود دارد استفاده کنید. اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که در بسیاری از مواردی تراز نبودن دستگاه در اثر درب دستگاه است.

در این حالت بدنه یخچال فریزر تراز است و در اثر افتادگی یا خرابی لولاها درب دستگاه تراز نیست که در این وضعیت درب دستگاه به خوبی بسته نمی شود.برای تراز کردن درب یخچال فریزر باید درب را از دستگاه جدا نمود و پس از تنظیم لولاها درب را نصب کرد. برای انجام این کار بهتر است از یک تعمیرکار مجرب کمک بگیرید.

کیت دندانه ای شکل درب ها :

در تعدادی از مدل های یخچال فریزرها یک کیت دندانه ای در لولای درب وجود دارد که به بسته شدن درب کمک می کند. اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که این دندانه ها از پلاستیک سفت ساخته شده اند و در هنگام بسته شدن درب برروی یکدیگر جفت می شوند. یکی از این دندانه ها در قسمت زیرین درب قرار دارد و دندانه دیگری در قسمت بالای لولا تعبیه شده است.

کارایی یخچال

اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند زمانی که درب یخچال فریزر باز می شود یک دندانه درب را رو به بالا می چرخاند و دندانه دیگر درب را در وضعیت باز قرار می دهد. زمانی که می خواهیم درب بسته شود، وزن درب به محور نیرویی برای بسته شدن درب وارد می کند و دندانه ها دوباره بر روی یکدیگر جفت می شوند. اگر هرکدام از این دندانه ها شکسته بشوند درب دستگاه به خوبی بسته نخواهد شد.

 

چنانچه تمایل به خرید لوازم خانگی دارید می توانید با عضویت در باشگاه مشتریان پارس ضمن خرید محصولاتی با بالاترین کیفیت از امتیازات ویژه ای نیز بهره مند شوید.