نکاتی برای محافظت از لوازم خانگی

امروزه با پیشرفت وسایل برقی هریک از افراد جامعه لوازم خانگی متعددی را در منزل دارد که با توجه به تعدد این دستگاه ها ، خرید و نگهداری از آنها درصد قابل توجهی از هزینه های یک خانوار را تشکیل می دهد. همانطور که در مقاله ی “ چرا لوازم خانگی ایرانی بخریم ؟ “ صحبت کردیم محصولات تولید داخل با کیفیت بسیار بالایی ساخته می شوند و مصرف کنندگان محترم می توانند سال ها از این محصولات استفاده کنند ولی با رعایت نکاتی می توان طول عمر هرکدام از این وسایل را افزایش داد و مدت زمان بیشتری از آنها بدون هیچ مشکلی استفاده نمود.

پیش از این در مقاله ی ” چگونه از یخچال فریزر محافظت کنیم ؟ “ با نکاتی برای محافظت از یخچال فریزر آشنا شدیم که با رعایت این نکات می توانید از این لوازم خانگی ایرانی استفاده ی بهینه داشته باشید. در این نوشتار نکاتی کلی در مورد نگهداری از اجزای مختلف وسایل برقی را با هم مرور می کنیم که با رعایت این نکات بتوانید از لوازم خانگی ایرانی در مدت زمان طولانی استفاده کنید.

نظافت همیشگی دستگاه :

 

یکی از ساده ترین کارهایی که برای محافظت از لوازم خانگی ایرانی می توانید انجام دهید نظافت مداوم و همیشگی دستگاه های برقی است. پاک کردن گرد و غبار از سطوح داخلی و خارجی باعث بهبود عملکرد و افزایش عمر مفید وسایل برقی می شود.

به عنوان مثال تمیز نکردن داخل دستگاه ماشین لباسشویی ممکن است باعث شود بعد از مدتی لباس ها مانند اول کاملا شسته نشوند. در مقاله ی ” طرز کار ماشین لباسشویی “ با نحوه ی عملکرد و ساختار کلی لباسشویی آشنا شدیم.

 

چک کردن فیلترها :

 

اگر لوازم خانگی ایرانی که در منزل استفاده می کنید دارای فیلتر است طبق توضیحاتی که در دفترچه راهنما ذکر شده است و در زمان مشخص فیلتر را تعویض کنید. فیلترها اگر کثیف باشند بر روی عملکرد دستگاه تاثیر می گذارند و باعث افزایش مصرف انرژی می شوند.

بازدید شلنگ ها :

تعدادی از لوازم خانگی ایرانی دارای شلنگ هستند. اگر دستگاه شما دارای شلنگ است هر چند وقت آن را چک کنید تا از سلامت شلنگ مطمئن شوید. شلنگ ها ممکن است سوراخ شوند یا از داخل مسدود شده باشند که در این صورت بر روی عملکرد دستگاه تاثیر منفی خواهند داشت.

 

در صورتی که تمایل به خرید لوازم خانگی ایرانی را داشتید می توانید از محصولات با کیفیت لوازم خانگی پارس برای منزلتان استفاده کنید.

باشگاه مشتریان پارس مجموعه‌ای مستقل زیر نظر شرکت لوازم خانگی پارس است که در سال حمایت از کالای ایرانی و تولید ملی، با هدف خدمت رسانی و حمایت از شما مصرف کنند‌گان کالای ایرانی، که یقینا بزرگترین سرمایه‌ی صنعت کشور عزیزمان ایران هستید، راه اندازی و آماده خدمت‌رسانی شده است. باشگاه مشتریان پارس وظیفه‌ی خود می‌داند تا با ایجاد بستری مناسب جهت خرید آسان و مطمئن اینترنتی و همچنین ارائه‌ی تسهیلات تشویقی و حمایتی برای شما همراهان گرامی، لبخند رضایت را بر لبان شما بنشاند. از این پس هرزمان و هرکجای ایران عزیز که باشید ما در باشگاه پارس همیشه در کنار شما خواهیم بود و نظرات و انتقادات شما را به گرمی و بدون واسطه شنوا هستیم.همچنین بستری فراهم آمده است تا اعضای باشگاه بتوانند تجربیات خود را از خرید محصولات پارس با یکدیگر و ما در میان بگذارند. بر این باور هستیم که نظرات و راهنمایی های شما باعث دلگرمی و پیشرفت ما خواهد بود از این رو انتقادات شما را با جدیت پیگیری خواهیم کرد. اینجا را خانه خود بدانید.