در مقاله ی ترفندهایی برای خرید لوازم خانگی برچسب انرژی را به عنوان یک معیار خرید برای اعضای محترم باشگاه مشتریان معرفی کردیم. با توجه به تعدد وسایل برقی در منازل توجه به میزان انرژی مصرفی هر دستگاه نقش مهمی در کاهش هزینه ها خواهد داشت. در مقاله ی راهکارهای کاهش مصرف برق در یخچال فریزر نکاتی را برای کاهش مصرف در یخچال فریزرها بررسی کردیم.

اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که علاوه بر صرفه جویی در مصرف انرژی باید کاملا به نکات ایمنی توجه شود که در مقاله ی نکات ایمنی برای استفاده از یخچال فریزر   با این نکات آشنا شدیم. همچنین اطلاعات مفیدی را در مقاله ی دانستنی های یخچال فریزر برای اعضای باشگاه مشتریان توضیح دادیم که در استفاده صحیح از دستگاه بسیار مفید خواهد بود.

یکی از مواردی که می تواند در کاهش مصرف انرژی در یخچال نقش داشته باشد تنظیم مناسب دمای یخچال است که در این مقاله با آن بیشتر آشنا می شویم.

 

علت تنظیم دمای یخچال :

اعضای محترم باشگاه مشتریان به این نکته توجه داشته باشند که دمای یخچال باید به گونه ای تنظیم شود که هم ار خراب شدن موادغذایی جلوگیری شود و هم بیش از اندازه دما پایین نباشد که باعث یخ زدن میوه ها و سیزیجات شود و مصرف برق هم افزایش یابد. تولیدکنندگان دمای مناسب یخچال را در دفترچه راهنما برای خریداران محترم شرح می دهند. اگر دمای یخچال پایین تر از مقدار توصیه شده باشد به کمپرسور یخچال فشار مضاعفی وارد می شود و ممکن است به کمپرسور آسیب برسد. در مقاله ی معرفی ساختمان مکانیکی یخچال با کمپرسور و نحوه ی عملکرد آن آشنا شدیم.

 

نظر کارشناسان چیست ؟

اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که کارشناسان دمای مناسب یخچال را بین دو تا چهار درجه سانتیگراد اعلام می کنند. در دمای بین دو تا چهار درجه باکتری ها و کپک ها امکان رشد ندارند و از سوی دیگر از یخ زدن میوه و سبزی نیز جلوگیری می شود.

اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که یکی از قسمت هایی که به سرعت در یخچال آلوده می شود جامیوه ای است. به خصوص اگر میوه و سبزی به صورت کثیف و بدون محافظ داخل یخچال قرار داده شود. اگر فضای کمی برای جامیوه ای دارید بهتر است میوه ها و سبزیجاتی که زودتر پلاسیده می شوند را بالاتر قرار دهید و میوه های مقاوم تر در زیر آنها قرار بگیرند.

 

اگر قصد خرید لوازم خانگی را دارید می توانید با عضویت در باشگاه مشتریان پارس ضمن انتخاب محصولاتی با بالاترین کیفیت از امتیازات ویژه ای نیز بهره مند شوید.