پس از انتخاب و خرید دستگاه مناسب در هنگام استفاده از دستگاه با رعایت نکات ساده و مهمی می توان عملکرد مناسب دستگاه را برای سال ها حفظ کرد. مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی اگر قصد خرید یخچال فریزر را دارند می توانند مقاله ی ” چگونه یخچال فریزر مناسب را انتخاب کنیم ؟ “ را مطالعه نمایند. رعایت این نکات علاوه بر بهبود عملکرد دستگاه موجب کاهش مصرف انرژی نیز می شود. جهت آشنایی با نحوه کاهش مصرف انرژی مقاله ی ” راهکارهایی برای صرفه جویی در مصرف انرژی یخچال فریزر “ را مطالعه نمایید.

عیب یابی یخچالبه منظور آشنایی مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی با مشکلات رایج یخچال فریزرها در مقاله ی ” علت های مشکلات رایج یخچال فریزر چیست ؟ “ به بررسی این مشکلات پرداختیم.

اگر متوجه شدید دستگاه عملکرد مناسب خود را ندارد به منظور پی بردن به مشکل دستگاه می توانید مقاله ی ” راهکارهای عیب یابی سریع یخچال “ را مطالعه نمایید.

البته رعایت نکاتی که در ادامه مقاله معرفی می کنیم موجب می شود یخچال فریزرها کمتر با مشکل مواجه شوند و مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی بتوانند سال ها از دستگاه به بهترین نحو استفاده نمایند.

بررسی دمای اتاق و دمای دستگاه :

مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی در فصول مختلف دمای اتاق و دمای دستگاه را اندازه گیری نمایند. توجه داشته باشید که عملکرد نامناسب یخچال فریزر می تواند در اثر دمای بسیار بالا یا دمای بسیار پایین اتاق باشد. بنابراین تلاش کنید دمای محیط همیشه در میزان متعادلی باشد. به منظور تعیین دمای مناسب دستگاه می توانید مقاله ی ” نکاتی در مورد تنظیم دمای یخچال “ را مطالعه نمایید.

پاک کردن لکه های غذا از دستگاه :

باقی ماندن لکه های موادغذایی در داخل دستگاه باعث رشد باکتری و بوی نامطبوع در داخل دستگاه می شود. مخصوصا اگر این موادغذایی شامل گوشت باشند. اگر قصد دارید در یخچال یخ های گوشت منجمد را باز کنید آنها را در داخل ظروف بسته قرار دهید. مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی اگر لکه های موادغذایی را در یخچال مشاهده کردند فورا آنها را با استفاده از دستمال مرطوب تمیز کنند تا از رشد باکتری و ایجاد بوی نامطبوع در دستگاه جلوگیری شود. اگر دستگاه بوی نامطبوعی دارد به منظور برطرف کردن این مشکل مقاله ی ” برطرف کردن بوی نامطبوع یخچال “ را مطالعه نمایید.

جریان هوا در اطراف دستگاه مسدود نباشد :

مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی به این نکته توجه داشته باشند که باید در اطراف دستگاه هوا در جریان باشد. اگر جریان هوا در اطراف یخچال فریزر وجود نباشد فشار مضاعف به موتور دستگاه وارد می شود که علاوه بر افزایش مصرف انرژی ممکن است به موتور دستگاه نیز آسیب برسد. فضای پشت یخچال فریزر باید حداقل بیست سانتی متر از دیوار فاصله داشته باشد.

عیب یابی یخچالبیش از ظرفیت یخچال غذا نگهداری نشود :

جریان هوا باید در فضای داخلی یخچال نیز همانند فضای بیرونی برقرار باشد تا موادغذایی به خوبی خنک بشوند. مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی از قرار دادن بیش از اندازه موادغذایی در یخچال خودداری نمایند. جهت آشنایی با چیدمان مناسب موادغذایی در یخچال می توانید مقاله ی ” چیدمان مناسب موادغذایی در یخچال “ را مطالعه نمایید.

بررسی لاستیک دور درب :

مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی لاستیک های دور درب دستگاه را به طور منظم بررسی نمایند. اگر لاستیک های دور درب دچار پارگی یا تغییر شکل شده باشند درب یخچال به خوبی بسته نمی شود. بسته نشدن کامل درب دستگاه باعث ورود هوای گرم بیرون به محیط داخلی یخچال خواهد شد. در این حالت موتور دستگاه برای خنک کردن فضای داخلی باید بیشتر کار کند که علاوه بر افزایش مصرف انرژی ممکن است باعث آسیب رسیدن به موتور دستگاه نیز بشود.

موادغذایی داغ در یخچال قرار ندهید :

موادغذایی داغ نباید در داخل دستگاه قرار بگیرند. مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی به این نکته توجه داشته باشند که اگر موادغذایی داغ داخل یخچال قرار داده شوند موتور دستگاه باید بیش از حد معمول برای خنک کردن غذای داغ فعالیت داشته باشد و این کار علاوه بر افزایش شدید مصرف انرژی دستگاه می تواند موجب آسیب رسیدن به موتور دستگاه نیز بشود. صبر کنید از گرمای موادغذایی در فضای بیرون کاسته شود و سپس آنها را در یخچال قرار بدهید.

تمیز کردن کویل های کندانسور :

کویل های کندانسور پس از مدتی استفاده کثیف می شوند و بر روی آنها گرد و غبار قرار می گیرد. مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی توجه داشته باشند که اگر کویل های کندانسور کثیف باشند تبادل حرارتی بین گاز مبرد و هوای بیرونی به خوبی انجام نمی شود که باعث فشار زیادی به کمپرسور دستگاه می شود و ممکن است باعث خرابی کمپرسور دستگاه نیز بشود. کویل های کندانسور باید حداقل سالی یک مرتبه تمیز بشوند. پیش از تمیز کردن کویل ها حتما دستگاه را از برق بکشید.

یخچال فریزرتعویض فیلتر آب :

مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی در زمان مناسب فیلتر تصفیه آب دستگاه را تمیز نمایند. فیلترها پس از پایان عمر مفید خود تصفیه آب را به خوبی انجام نمی دهند.

عمر مفید فیلترها بر روی فیلتر نوشته می شود که معمولا شش ماه است. در بسیاری از یخچال فریزرها زمان تعویض فیلتر بر روی نمایشگر وجود دارد.

اگر نمایشگر زمان تعویض فیلتر را نمایش نمی دهد تاریخ تعویض فیلتر آب را در برگه ای یادداشت کنید و پس از پایان عمر مفید فیلتر آنرا تعویض نمایید.

 

در صورتی که تمایل به خرید لوازم خانگی ایرانی و حمایت از تولید ملی را داشتید می توانید از محصولات متنوع و با کیفیت لوازم خانگی پارس برای منزلتان استفاده کنید.