نکات ایمنی برای استفاده از یخچال فریزر

یخچال فریزرها در میان لوازم خانگی ایرانی یکی از پرکاربردترین وسایل برقی است که به دلیل نگهداری از موادغذایی در طول روز به دفعات مورد استفاده قرار می گیرد.

پیش از این در مقاله ی ترفندهایی برای خرید لوازم خانگی به بررسی نکاتی برای انتخاب وسیله ی برقی مناسب پرداختیم. در مقاله ی نکاتی برای محافظت از لوازم خانگی نیز نکاتی برای محافظت از لوازم خانگی ایرانی برای مشتریان محترم ارائه شد.

پیش از این در مقاله ی چگونه یخچال فریزر مناسب را انتخاب کنیم ؟ به ارائه ی نکاتی پرداختیم تا اعضای محترم باشگاه مشتریان بتوانند یخچال فریزر مناسبی در بین مدل های متنوع موجود انتخاب نمایند.در مقاله ی چگونه از یخچال فریزر محافظت کنیم ؟ راهکارهایی برای محافظت از یخچال فریزر ارائه شد. در این مقاله تصمیم داریم به نکات ایمنی برای استفاده ی صحیح از یخچال فریزر بپردازیم.

دستگاه را در مکان مناسب قرار بدهید :

قرار دادن دستگاه در مکان مناسب نکته ای است که باید برای هرکدام از لوازم خانگی ایرانی مدنظر قرار دهید. برای اینکه یخچال فریزر در هنگام کارکردن لرزش و سروصدا نداشته باشد دستگاه باید بر روی زمین تراز شده باشد. دستگاه را در جایی قرار دهید که استفاده از آن راحت باشد. همچنین دستگاه را در مکانی قرار دهید که در معرض گرما و تابش مستقیم خورشید نباشد. نکته ی ایمنی دیگری که باید به آن توجه داشته باشید در دسترس بودن سیم برق دستگاه است. در دسترس بودن سیم برق دستگاه موجب می شود که بتوانید در کمترین زمان برق دستگاه را قطع نمایید.

 

 

ظروف شیشه ای را در فریزر قرار ندهید :

 

اگر ظروف شیشه ای را در فریزر قرار دهید احتمال شکستن ظروف وجود دارد. زمانی که دستگاه روشن است با دست مرطوب به قسمتهای سرد داخل دستگاه دست نزنید به این دلیل که احتمال چسبیدن دستتان به دستگاه وجود دارد.

مراقب باشید که کابل برق دستگاه آسیب نبینید. در هرکدام از لوازم خانگی ایرانی آسیب دیدن کابل برق ممکن است منجر به برق گرفتگی یا آتش سوزی بشود.

قواعد نظافت دستگاه :

برای تمیز کردن یخچال فریزر مثل سایر لوازم خانگی ایرانی، برق دستگاه را قطع کنید. یخچال فریزر به دلیل نگهداری موادغذایی سریعتر نیاز به نظافت دارد. شستشوی دستگاه با محلول آب و جوش شیرین بوی رطوبت را در داخل دستگاه از بین می برد. بهتر است دستگاه را مقداری جابجا کنید و فضای زیرین دستگاه را نیز گردگیری نمایید.

 

در صورتی که تمایل به خرید لوازم خانگی ایرانی و حمایت از تولید ملی را داشتید می توانید از محصولات متنوع و با کیفیت لوازم خانگی پارس برای منزلتان استفاده کنید.

 

باشگاه مشتریان پارس مجموعه‌ای مستقل زیر نظر شرکت لوازم خانگی پارس است که در سال حمایت از کالای ایرانی و تولید ملی، با هدف خدمت رسانی و حمایت از شما مصرف کنند‌گان کالای ایرانی، که یقینا بزرگترین سرمایه‌ی صنعت کشور عزیزمان ایران هستید، راه اندازی و آماده خدمت‌رسانی شده است. باشگاه مشتریان پارس وظیفه‌ی خود می‌داند تا با ایجاد بستری مناسب جهت خرید آسان و مطمئن اینترنتی و همچنین ارائه‌ی تسهیلات تشویقی و حمایتی برای شما همراهان گرامی، لبخند رضایت را بر لبان شما بنشاند. از این پس هرزمان و هرکجای ایران عزیز که باشید ما در باشگاه پارس همیشه در کنار شما خواهیم بود و نظرات و انتقادات شما را به گرمی و بدون واسطه شنوا هستیم.همچنین بستری فراهم آمده است تا اعضای باشگاه بتوانند تجربیات خود را از خرید محصولات پارس با یکدیگر و ما در میان بگذارند. بر این باور هستیم که نظرات و راهنمایی های شما باعث دلگرمی و پیشرفت ما خواهد بود از این رو انتقادات شما را با جدیت پیگیری خواهیم کرد. اینجا را خانه خود بدانید.