در هنگام استفاده از هر وسیله برقی ، اعضای محترم باشگاه مشتریان باید نکات ایمنی را در هنگام استفاده از دستگاه مدنظر داشته باشند. پیش از این در مقاله ی ” نکات ایمنی در هنگام استفاده از کولر “ با نکات ایمنی که در هنگام استفاده از کولر آبی باید رعایت شود آشنا شدیم. همچنین اگر قصد آشنایی با نکات ایمنی یخچال فریزر را دارید مقاله ی ” نکات ایمنی برای استفاده از یخچال فریزر “ را مطالعه نمایید.

ماشین لباسشوییدر کنار رعایت نکات ایمنی استفاده صحیح از دستگاه نیز باعث سالم ماندن لباسشویی و عدم نیاز به تعمیر دستگاه می شود. اعضای محترم باشگاه مشتریان جهت آشنایی صحیح با نحوه ی استفاده از ماشین لباسشویی مقاله ی ” چگونه از ماشین لباسشویی درست استفاده کنیم ؟ “ را مطالعه نمایند.

در صورتی که در هنگام استفاده از ماشین لباسشویی با مشکلی مواجه شدید جهت عیب یابی دستگاه می توانید مقاله ی ” عیب یابی سریع ماشین لباسشویی “ را مطالعه نمایید.

در این مقاله نکات ایمنی ماشین لباسشویی را برای اعضای محترم باشگاه مشتریان تشریح می کنیم.

 

انتخاب مکان مناسب لباسشویی :

در ابتدا یک مکان مناسب برای ماشین لباسشویی انتخاب کنید. ماشین لباسشویی نباید در معرض برف و باران یا تحت تابش مستقیم آفتاب باشد. اعضای محترم باشگاه مشتریان دستگاه را در فاصله حداقل بیست سانتیمتری از دیوار قرار دهند. لباسشویی باید کاملا بر روی زمین تراز شده باشد. ماشین لباسشویی حتما باید ضمن رعایت نکات ایمنی به زمین اتصال داشته باشد. سیم اتصال به زمین را هرگز فراموش نکنید.

نکات ایمنی در هنگام روشن بودن دستگاه :

اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که در هنگام شستشوی لباس ها، برنامه های شستشو نباید تغییر داده شوند. برای شستشوی لباس ها حتما از موادشوینده استاندارد استفاده نمایید. همچنین هنگامی که دستگاه روشن است محفظه موادشوینده را باز نکنید.

نکات ایمنیمراقب باشید با آب تخلیه شده تماس نداشته باشید به این دلیل که ممکن است آب تخلیه شده بسیار داغ باشد. همچنین هرگز با دست خیس به ماشین لباسشویی دست نزنید.

اعضای محترم باشگاه مشتریان به این نکته توجه داشته باشند که باز کردن بی موقع و با فشار درب دستگاه باعث خراب شدن قفل های ایمنی درب ماشین لباسشویی می شود.

به عنوان آخرین نکته زمانی که دستگاه روشن است مراقب کودکان باشید که به لباسشویی نزدیک نشوند.

 

چنانچه تمایل به خرید لوازم خانگی دارید می توانید با عضویت در باشگاه مشتریان پارس ضمن خرید محصولاتی با بالاترین کیفیت از امتیازات ویژه ای نیز بهره مند شوید