در هنگام استفاده از ماشین لباسشویی نیز همانند سایر لوازم خانگی ایرانی باید مواردی را جهت افزایش طول عمر دستگاه رعایت کنیم. در مقاله ی نکاتی برای محافظت از لوازم خانگی با نکاتی کلی برای محافظت از دستگاه ها آشنا شدیم. همچنین در مقاله ی چگونه یک ماشین لباسشویی مناسب انتخاب کنیم ؟ با راهکارهایی برای انتخاب یک لباسشویی مناسب آشنا شدیم.

در مقاله ی طرز کار ماشین لباسشویی نحوه ی عملکرد لباسشویی را برای مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی توضیح دادیم. همچنین در مقاله ی اشتباهات رایج در استفاده از ماشین لباسشویی با اشتباهات رایجی که افراد در هنگام استفاده از لباسشویی انجام می دهند آشنا شدیم.

این بار تصمیم داریم با اشیائی که نباید در محفظه ی ماشین لباسشویی قرار بگیرند آشنا شویم. مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی توجه داشته باشند که قرارگیری این اشیا موجب صدمه زدن به دستگاه یا لباس ها می شود.

سوییچ و کلیدها :

مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی توجه داشته باشند که یکی از متداول ترین وسایلی که در ماشین لباسشویی به شکل ناخواسته قرار می گیرد کلیدها هستند. کلید و سوییچ زمانی که داخل دستگاه قرار می گیرند علاوه بر اینکه ممکن است خود سوییچ یا کلید خراب شود و دیگر قابل استفاده نباشد ممکن است به محفظه ی لباسشویی نیز آسیب برساند. بنابراین حتما پیش از شستشوی لباس ها داخل جیب ها را بگردید تا کلید یا سوییچ داخل جیب ها نباشد.

 

سکه ها :

سکه ها هم یکی از وسایلی هستند که به صورت ناخواسته در ماشین لباسشویی قرار می گیرند. مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی توجه داشته باشند که سکه ها هم ممکن است آسیب های شدیدی به قطعات مختلف لباسشویی وارد نمایند. سکه ها ممکن است باعث گرفتگی لوله ها بشوند یا حتی در هنگام شستشو با پرتاب شدن باعث شکستن شیشه ی محفظه لباسشویی بشوند.

 

لکه های قابل اشتعال :

مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی به لباس هایی که لکه های قابل اشتعال دارند بسیار حساس باشند و به هیچ عنوان آنها را داخل محفظه ی لباسشویی قرار ندهند. مواد مشتعل برای ماشین لباسشویی مضر هستند و حتی ممکن است موجب آتش سوزی بشوند.

لکه ها را به صورت دستی با محلول جوش شیرین شستشو دهید تا کاملا این لکه های قابل اشتعال پاک شوند. بعد از پاک شدن کامل این لکه های نفتی آنها را با ماشین لباسشویی شستشو دهید.

موهای حیوانات :

یکی از بیشترین چیزهایی که می تواند موجب آسیب رسیدن به لباسشویی بشود موهای حیوانات است. مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی توجه داشته باشند که موهای حیوانات می تواند وارد پمپ مخصوص آبکشی دستگاه شود یا لوله های لباسشویی را مسدود کند و موجب صدمه زدن به دستگاه بشود.

 

لباس های بسیار کوچک :

مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی توجه داشته باشند که لباس های بسیار کوچک همانند جوراب و دستکش کودکان ممکن است باعث اختلال در عملکرد دستگاه بشود. این لباس های کوچک ممکن است وارد لوله های لباسشویی بشوند و آن را مسدود کنند. بهتر است این لباس های بسیار کوچک را داخل یک محفظه توری قرار دهید تا توسط لباسشویی بدون هیچ مشکلی شسته شود.

لباس های ضدآب :

یکی دیگر از مواردی که مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی در شستشوی لباس ها باید مدنظر داشته باشند شستن لباس های ضدآب است. ممکن است در هنگام شستشو این لباس ها آب را درون خود جمع کنند و آسیب جدی به محفظه و دستگاه وارد نمایند. همچنین جهت آسیب نرسیدن به البسه ، لباس های مشابه را جداگانه داخل دستگاه برای شستشو قرار دهید.

در مقاله ی نکات مهم برای شستشوی لباس ها توسط ماشین لباسشویی با تقسیم بندی صحیح لباس ها آشنا شدیم. در صورتی که تمایل به خرید لوازم خانگی ایرانی و حمایت از تولید ملی را داشتید می توانید از وبسایت لوازم خانگی پارس دیدن نمایید.