با رعایت نکات ساده و مهمی می توانید تا سال ها پس از خرید یخچال، از دستگاه به بهترین نحو استفاده نمایید. مشتریان محترم جهت آشنایی با نحوه ی کاهش مصرف انرژی دستگاه مقاله ی ” به سادگی مصرف برق یخچال را کاهش دهید “ را مطالعه نمایند. یکی از دلایلی که موجب آسیب دیدگی یخچال ها می شود حمل و نقل نامناسب دستگاه است. در مقاله ی ” چگونه یخچال را در خارج از منزل جابجا کنیم ؟ “ با نحوه ی صحیح حمل و نقل یخچال ها آشنا شدیم.

مصرف برق یخچالپس از خرید یخچال صدای غیرعادی از نشانه های مهم بروز مشکل در دستگاه می باشد.

در مقاله ی ” علت صدای غیرعادی در یخچال چیست ؟ “ با دلایل صدای غیرعادی در دستگاه آشنا شدیم.

ایجاد بوی سوختگی نیز یکی دیگر از نشانه های بروز مشکل در یخچال ها است.

در مقاله ی ” دلیل بوی سوختگی در یخچال ها چیست ؟ “ با دلایل ایجاد بوی سوختگی در دستگاه آشنا شدیم.

در این مقاله به بررسی پنج نکته مهم می پردازیم که رعایت این نکات پس از خرید یخچال موجب بهبود عملکرد دستگاه می شود.

تنظیم دمای مناسب برای یخچال :

تنظیم دمای مناسب برای دستگاه موجب صرفه جویی در مصرف انرژی و حفظ کیفیت موادغذایی می شود. به طور کلی پس از خرید یخچال دما باید بین دو تا چهار درجه سانتیگراد تنظیم بشود. دمای کمتر از این میزان موجب افزایش مصرف انرژی و یخ زدن موادغذایی می شود و دمای بیش از چهار درجه سانتیگراد موجب فعالیت باکتری ها می شود. جهت آشنایی با نکات تکمیلی در مورد تنظیم دمای مناسب مقاله ی ” نکاتی در مورد تنظیم دمای یخچال “ را مطالعه نمایید.

بررسی منظم لاستیک های دور درب :

لاستیک های دور درب موجب حفظ دمای سرد دستگاه می شوند. تغییر شکل یا پارگی لاستیک های دور درب موجب خروج هوای سرد از دستگاه می شود. پس از خرید یخچال به طور منظم لاستیک های دور درب را بررسی کنید. در صورتی که لاستیک های دور درب خراب بودند آنها را تعویض کنید تا از افزایش مصرف انرژی و فشار مضاعف به موتور دستگاه جلوگیری شود.

محافظت یخچالنظافت کویل های کندانسور :

پس از خرید یخچال حداقل سالی یک مرتبه کویل های کندانسور را تمیز کنید.

کویل های کندانسور معمولا در فضای پشتی یخچال قرار دارند و به منظور تبادل حرارتی بهتر فضای پشتی باید لااقل بیست سانتی متر با دیوار فتصله داشته باشد.

به مرور زمان گرد و غبار بر روی کویل های کندانسور قرار می گیرد. گرد و غبارها تبادل حرارتی با محیط را مشکل می سازند که همین امر موجب افزایش مصرف انرژی و افت عملکرد دستگاه می شود.

البته در محیط هایی که گرد و غبار بیشتری وجود دارد مدت زمان لازم برای نظافت کویل های کندانسور کاهش پیدا می کند.

یخچال را پر نگه دارید :

پر نگه داشتن یخچال موجب بهبود عملکرد دستگاه خواهد شد. پس از خرید یخچال اگر موادغذایی زیادی برای نگهداری وجود نداشت و حجم زیادی از دستگاه خالی بود برای پر کردن فضای داخلی یخچال از بطری های آب استفاده کنید. البته این بدان معنی نیست که تمامی فضای داخلی سرشار از موادغذایی انباشته باشد. بیش از اندازه بودن موادغذایی مانع از گردش مناسب جریان هوای سرد در داخل دستگاه می شود.

محافظت یخچالغذای داغ را داخل یخچال قرار ندهید :

پس از خرید یخچال از قرار دادن غذاهای داغ در دستگاه خودداری کنید.

غذای گرم دمای داخل یخچال را به سرعت افزایش می دهد و موتور دستگاه برای جبران سرمای از دست رفته باید در مدت زمان بیشتری و با قدرت بیشتر کار کند که می تواند منجر به آسیب دیدن موتور دستگاه بشود.

اجازه بدهید غذاهای داغ در محیط بیرون خنک بشوند و پس از خنک شدن غذاها را در یخچال قرار بدهید.

البته غذاها نباید چندین ساعت در فضای بیرون قرار بگیرند. در این حالت احتمال فاسد شدن غذاها وجود دارد.غذاها  تا یک ساعت پس از خنک شدن باید در یخچال قرار بگیرند.

 

در صورتی که تمایل به خرید یخچال ایرانی و حمایت از تولید ملی را داشتید می توانید از یخچال های با کیفیت لوازم خانگی پارس برای منزلتان استفاده کنید.