ماشین لباسشویی در میان لوازم خانگی ایرانی یکی از دستگاه هایی است که در چرخه شستشو به طور متناوب از آب استفاه می کند. یکی از مشکلاتی که در هنگام شستشوی لباس ها ممکن است اتفاق بیفتد متوقف نشدن آبگیری دستگاه و در نتیجه سرریز شدن آب از لباسشویی است. پیش از این در مقاله ی نحوه برطرف کردن مشکلات رایج ماشین لباسشویی با مشکلات رایج لباسشویی و نحوه برطرف کردن آنها آشنا شدیم. اگر هنگام استفاده از لباسشویی با مشکلی مواجه شدید جهت پی بردن به مشکل دستگاه مقاله ی عیب یابی سریع ماشین لباسشویی را مطالعه نمایید.

مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی ممکن است با مشکل عدم تخلیه آب مواجه شده باشند که در مقاله ی علت عدم تخلیه آب توسط ماشین لباسشویی با عواملی که باعث عدم تخلیه آب توسط دستگاه می شوند آشنا شدیم. آشنایی با نحوه حفظ و نگهداری لباسشویی تاثیر بسزایی در خراب نشدن دستگاه دارد که در مقاله ی راهکارهای محافظت از ماشین لباسشویی با راهکارهای حفظ و نگهداری از ماشین لباسشویی آشنا شدیم.

در این مقاله تصمیم داریم عوامل متوقف نشدن فرایند آبگیری را برای مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی تشریح کنیم.

بررسی شلنگ تخلیه آب :

زمانی که مرحله آبگیری در داخل مخزن دستگاه متوقف نمی شود در اولین قدم شلنگ تخلیه آب را بررسی کنید. شلنگ تخلیه آب ماشین لباسشویی باید در حدود یک متر بالاتر از سطح زمین قرار گرفته باشد. مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی توجه داشته باشند که اگر شلنگ تخلیه آب در ارتفاع کمتری قرار داشته باشد ممکن است عملیات آبکشی دستگاه زودتر از حالت طبیعی صورت بگیرد.

زمانی که فرایند آبکشی زودتر از موعد پایان یابد آب به میزان کافی در مخزن شستشوی لباسشویی قرار نمی گیرد و در واقع در این وضعیت ورود و تخلیه آب به طور همزمان صورت می گیرد و در نتیجه فرایند آبگیری در لباسشویی به پایان نمی رسد. معمولا کارخانجات سازنده ماشین لباسشویی شلنگ تخلیه را برای حفظ ارتفاع مناسب از سطح زمین تنظیم می کنند.

ممکن است این اتصالات در اثر جابجایی، گذشت زمان و یا به طور ناخواسته توسط استفاده کنندگان قطع شده باشد. مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی در این وضعیت می توانند به سادگی با افزایش میزان ارتفاع شلنگ تخلیه آب مشکل آبگیری ماشین لباسشویی را برطرف نمایند.

دریچه ورودی آب لباسشویی :

مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی توجه داشته باشند که وظیفه ی دریچه ورودی آب، پر کردن آب سرد یا داغ در داخل محفظه لباسشویی برای شستشوی لباس ها است. این دریچه شامل یک برد الکترونیکی، کنترل کننده سطح آب و کلید تعیین سطح آب است تا میزان آب ورودی به دستگاه را تنظیم کند. به منظور اینکه از عملکرد صحیح دریچه ورودی آب مطمئن بشوید زمانی که آبگیری دستگاه قطع نمی شود لباسشویی را از برق بکشید. اگر هنوز آبگیری دستگاه ادامه داشت مشکل از دریچه ورودی آب لباسشویی است. مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی توجه کنند که اگر پس از قطع برق آبگیری آب وارد مخزن دستگاه نمی شود در این صورت احتمالا مشکل ناشی از برد الکترونیکی دریچه ورودی آب است.

سوئیچ تعیین سطح آب :

سوئیچ تعیین سطح آب یک کلید است که برای کنترل سطح آب مخزن لباسشویی تعبیه شده است. این سوئیچ به وسیله یک لوله به مخزن ماشین لباسشویی متصل شده است. مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی توجه داشته باشند زمانی که آب وارد مخزن دستگاه می شود هوای داخل لوله متراکم می گردد و زمانی که سوئیچ تعیین سطح آب، میزان آب داخل مخزن را مناسب تشخیص می دهد شیر ورودی آب را می بندد تا آب اضافه به مخزن دستگاه وارد نشود. مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی این نکته را مدنظر داشته باشند که اگر لوله متصل به مخزن دچار نشتی یا خرابی باشد هوای داخل لوله به خوبی متراکم نمی شود.

زمانی که هوای داخل لوله به فشار موردنظر نرسد سوئیچ تعیین سطح آب شیر ورودی جریان آب را قطع نمی کند و فرایند آبگیری ماشین لباسشویی متوقف نمی شود. البته ممکن است لوله مشکلی نداشته باشد و سوئیچ خراب شده باشد. بهتر است از یک تعمیرکار برای بررسی لوله و سوئیچ کمک بگیرید. نشتی لوله را می توان با قرار دادن لوله در یک تشت آب بررسی کرد. اگر لوله مشکلی نداشت احتمالا ایراد ناشی از سوئیچ تعیین سطح آب است.

مواد شوینده غیراستاندارد :

مواد شوینده تقلبی یا نامناسب ممکن است بیش از اندازه کف تولید کنند. مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی توجه داشته باشند که کف های بیش از اندازه می توانند به لوله سوئیچ تعیین سطح آب و قسمت های دیگر ماشین لباسشویی وارد بشوند و در عملکرد دستگاه اختلال ایجاد کنند. همانطور که در مقاله ی چگونه از ماشین لباسشویی بهتر استفاده کنیم ؟ اشاره کردیم استفاده از موادشوینده غیراستاندارد ممکن است آسیب های زیادی به دستگاه وارد کند.

بنابراین همیشه از موادشوینده استاندارد برای شستشوی لباس ها استفاده کنید. فراموش نکنید که نظافت ماشین لباسشویی علاوه بر اینکه موجب حفظ عملکرد مناسب و افزایش طول عمر دستگاه می شود به دلیل شستشوی مناسب لباس ها از لحاظ بهداشتی نیز بسیار حائز اهمیت می باشد. مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی این نکته را مدنظر داشته باشند که بهداشت ماشین لباسشویی به دلیل شستشوی لباس ها و کالای خواب از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در مقاله ی نکات بهداشتی در مورد ماشین لباسشویی درباره ی نکات بهداشتی که باید در استفاده از ماشین لباسشویی مدنظر داشته باشیم صحبت کردیم.

در صورتی که تمایل به خرید لوازم خانگی ایرانی و حمایت از تولید ملی را داشتید می توانید از محصولات متنوع و با کیفیت لوازم خانگی پارس برای منزلتان استفاده کنید.