ماشین لباسشویی از قطعات مختلفی تشکیل شده است که وجود اختلال در عملکرد هریک از این قطعات می تواند موجب بروز مشکل در دستگاه بشود. اعضای محترم باشگاه مشتریان جهت آشنایی با مشکلات رایج در دستگاه مقاله ی ” نکاتی برای رفع مشکلات رایج ماشین لباسشویی “ را مطالعه نمایند.

درب لباسشوییاشتباهات نسبتا رایجی در مورد استفاده از ماشین لباسشویی وجود دارد که انجام این اشتباهات ممکن است آسیب جدی به دستگاه وارد نماید. در مقاله ی ” اشتباهاتی که آسیب جدی به ماشین لباسشویی می زند “ با این اشتباهات آشنا شدیم.

اعضای محترم باشگاه مشتریان در صورتی که با مشکل باز نشدن درب دستگاه مواجه شدند مقاله ی ” علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی چیست ؟ “ را مطالعه نمایند.

جهت آشنایی بیشتر اعضای محترم باشگاه مشتریان با نحوه ی عملکرد ماشین لباسشویی به معرفی قطعات گوناگون دستگاه می پردازیم. در مقالات ” آشنایی با تسمه ماشین لباسشویی “ و ” آشنایی با شیربرقی ماشین لباسشویی “ با تسمه و شیربرقی دستگاه آشنا شدیم.

در این مقاله به بررسی تایمر ماشین لباسشویی می پردازیم.

وظیفه ی تایمر چیست ؟

تایمر اطلاعات موردنیاز را از سنسورهای دستگاه دریافت می کند و دستورات لازم را با توجه به برنامه ی شستشو به قطعات مختلف ارسال می کند. اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که در صورت بروز مشکل در تایمر، شستشوی لباس ها به درستی انجام نمی شود. دلایل مختلفی می تواند موجب عمل نکردن تایمر ماشین لباسشویی بشوند که در ادامه با آنها آشنا می شویم.

دلایل عمل نکردن تایمر :

اعضای محترم باشگاه مشتریان این نکته را مدنظر داشته باشند که برای فعال شدن تایمر باید درب دستگاه کاملا بسته باشد. میکروسوییچ درب وظیفه ی بسته شدن درب را برعهده دارد که در صورت عدم عملکرد مناسب تایمر فعال نخواهد شد.

ماشین لباسشوییهیدرواستات و پمپ تخلیه ی آب نیز جزو قطعاتی هستند که اگر به درستی کار نکنند تایمر فعال نخواهد شد.

تایمرها به نوعی کنترل عملکرد دستگاه را برعهده دارند. اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که تایمر دارای قطعات و سیم کشی های متعددی است و به همین جهت تست و بررسی تایمر نیاز به تخصص دارد.

به عنوان مثال باید برای تست تایمر تمامی درگاه های ورودی و خروجی توسط مولتی متر اندازه گیری بشود. تایمر از قطعات مختلفی مانند شفت و چرخ دنده ها تشکیل شده است.

دستگیره ی تایمر نیز یکی از قطعاتی است که ممکن است دچار آسیب دیدگی بشود. در صورتی که مشکل از دستگیره باشد با تعویض دستگیره مشکل برطرف خواهد شد.

 

چنانچه تمایل به خرید لوازم خانگی دارید می توانید با عضویت در باشگاه مشتریان پارس ضمن خرید محصولاتی با بالاترین کیفیت از امتیازات ویژه ای نیز بهره مند شوید.