روشن نشدن جاروبرقی دلایل مختلفی می تواند داشته باشد. اعضای محترم باشگاه مشتریان در صورتی که دستگاه در هنگام استفاده ناگهان خاموش می شود مقاله ی ” چرا جاروبرقی ناگهان خاموش می شود ؟ “ را مطالعه نمایند. جهت آشنایی با مشکلات رایجی که برای جاروبرقی ها وجود دارد مقاله ی ” مشکلات رایج در جاروبرقی و راه حل آنها “ را مطالعه نمایید.

قدرت مکش جاروبرقییکی از ایرادات رایج در جاروبرقی ها مکش ضعیف دستگاه است. اعضای محترم باشگاه مشتریان برای برطرف کردن مکش ضعیف دستگاه مقاله ی ” تعمیر مکش ضعیف جاروبرقی “ را مطالعه نمایند.

در این مقاله با دلایل مختلفی که موجب روشن نشدن جاروبرقی می شود آشنا می شویم.

بررسی ورودی جریان برق :

اعضای محترم باشگاه مشتریان در اولین قدم پریز برق و اتصالات برق منزل را بررسی نمایند. سیم های برق جاروبرقی را کاملا بررسی کنید که سالم باشند. توجه کنید که روکش پلاستیکی سیم برق دستگاه بریدگی نداشته باشد. در صورتی که سیم برق دچار مشکلی بود سیم را تعمیر یا تعویض نمایید.

پر شدن کیسه جاروبرقی :

در مقاله ی ” چگونه سال ها یک جاروبرقی سالم داشته باشیم ؟ “ در مورد لزوم تعویض به موقع کیسه دستگاه صحبت کردیم. اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که پر بودن کیسه جاروبرقی می تواند موجب روشن نشدن دستگاه بشود. به این نکته توجه داشته باشید که کیسه جاروبرقی نباید به صورت کامل پر شده باشد. کاملا پر شدن کیسه علاوه بر کاهش قدرت مکش دستگاه باعث فشار مضاعف به موتور جاروبرقی می شود.

خرابی دکمه پاور دستگاه :

اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که دلیل ساده ی خراب بودن دکمه روشن و خاموش جاروبرقی نیز می تواند باعث روشن نشدن دستگاه بشود. دکمه پاور دستگاه ممکن است با گذشت زمان ایراد پیدا کند که در این صورت دستگاه روشن نخواهد شد.

روشن نشدن جاروبرقیخرابی موتور جاروبرقی :

در مقاله ی ” دلایل اصلی سوختن موتور جاروبرقی “ در مورد دلایل اصلی سوختن موتور دستگاه صحبت کردیم. اعضای محترم باشگاه مشتریان در صورتی که پس از بررسی موارد ذکرشده مشکل دستگاه برطرف نشد باید به بررسی موتور دستگاه بپردازند. اگر موتور جاروبرقی خراب باشد دستگاه به طور کامل از کار خواهد افتاد.

برای بررسی سلامت موتور جاروبرقی از یک تعمیرکار مجرب کمک بگیرید. توجه داشته باشید آسیب دیدگی موتور ممکن است براثر مواردی مانند کیسه زباله پر یا کثیفی فیلتر باشد. بنابراین در کنار تعمیر یا تعویض موتور به بررسی سایر قطعات دستگاه بپردازید.

 

چنانچه تمایل به خرید لوازم خانگی دارید می توانید با عضویت در باشگاه مشتریان پارس ضمن خرید محصولاتی با بالاترین کیفیت از امتیازات ویژه ای نیز بهره مند شوید.