در میان لوازم خانگی ایرانی یکی از پر استفاده ترین دستگاه های تولیدی جاروبرقی ها هستند. امروزه جاروبرقی های با کیفیت و بسیار متنوعی توسط تولیدکنندگان داخلی به بازار عرضه می شود. با توجه به مدل های مختلف موجود در سطح بازار انتخاب دستگاه مناسب ممکن است برای مشتریان محترم مقداری دشوار باشد. در مقاله ی معیارهای انتخاب جاروبرقی معیارهایی را بررسی کردیم تا مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی با توجه به این معیارها محصول مناسب را انتخاب نمایند.

داشتن اطلاعات کافی در مورد هر دستگاهی باعث می شود دستگاه در کنار بهبود عملکرد، عمر مفید بیشتری نیز داشته باشد. درمقاله ی دانستنی های مفید در مورد جاروبرقی اطلاعات مفیدی در مورد استفاده و نگهداری از جاروبرقی ارائه شد. مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی بسیاری از مشکلات جاروبرقی را می توانند در منزل برطرف نمایند.

در مقاله ی آموزش تعمیرات ساده ی جاروبرقی با تعمیرات ساده ای که می توانیم در منزل انجام دهیم آشنا شدیم. در این مقاله تصمیم داریم با علت های خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی آشنایی پیدا کنیم.

 

داغ شدن ترموستات دستگاه :

مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی به این نکته توجه داشته باشند که در بسیاری از مدل های جاروبرقی ترموستاتی قرار داده شده است که اگر درجه حرارت دستگاه بیش از اندازه زیاد شد این ترموستات دستگاه را خاموش کند. در این صورت اگر پس از استفاده طولانی مدت، این ترموستات دستگاه را خاموش کرد این خاموش شدن کاملا بر اساس عملکرد دستگاه بوده است.

البته در مواقعی ممکن است خراب شدن ترموستات عامل خاموشی ناگهانی باشد. مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی به این نکته توجه داشته باشند که ممکن است ترموستات به دما حساسیت زیادی پیدا کرده باشد و زمانی که موتور دستگاه شروع به کار می کند دستگاه را خاموش می کند. در این صورت با تعمیر یا تعویض ترموستات این مشکل برطرف می شود.

گیر کردن زباله درلوله ها :

یکی دیگر از دلایل خاموش شدن ناگهانی دستگاه گیر کردن زباله ها در لوله جاروبرقی است. ممکن است زباله های بزرگ در لوله های جاروبرقی گیر کرده باشد. مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی توجه داشته باشند که در این وضعیت سریعا جاروبرقی را خاموش کنند تا به موتور دستگاه آسیب نرسد.

در این حالت بهتر است لوله ها و قسمت مکش جاروبرقی را بررسی کنید. با باز کردن این گرفتگی ها مشکل برطرف می شود.

 

پر بودن کیسه آشغال :

مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی توجه داشته باشند که در بعضی از مدل های جاروبرقی زمانی که کیسه دستگاه پر شده باشد سیستم ایمنی دستگاه موتور را خاموش می کند تا آسیبی به دستگاه وارد نشود. همانطور که در مقاله ی نحوه محافظت از جاروبرقی صحبت کردیم تعویض یا تخلیه کیسه دستگاه یکی از مهمترین وظایفی است که برای محافظت از جاروبرقی باید انجام بشود.

 

کثیف بودن فیلتر :

یکی دیگر از عوامل خاموشی ناگهانی جاروبرقی می تواند کثیف بودن فیلتر دستگاه باشد. فیلترها وظیفه ی هوارسانی به دستگاه را برعهده دارند. مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی توجه داشته باشند که اگر این فیلترها تمیز نباشند فرایند هوارسانی به موتور دستگاه به خوبی انجام نمی شود و در نتیجه موتور دستگاه داغ می شود. در این حالت نیز سیستم ایمنی جاروبرقی موتور دستگاه را خاموش می کند.

همانطور که در مقاله ی چگونه از جاروبرقی بهتر استفاده کنیم ؟ اشاره کردیم کثیفی فیلتر، قدرت مکش دستگاه را نیز کاهش می دهد. این کاهش قدرت مکش باعث وارد شدن فشار مضاعف به موتور جاروبرقی می شود. بنابراین بهتر است پس از مدتی استفاده از دستگاه ، فیلتر جاروبرقی را از دستگاه خارج کنید و کاملا شستشو دهید تا دستگاه عملکرد مناسب خود را حفظ کند.

در صورتی که تمایل به خرید لوازم خانگی ایرانی و حمایت از تولید ملی را داشتید می توانید از محصولات متنوع و با کیفیت لوازم خانگی پارس برای منزلتان استفاده کنید.