آبکشی ناقص موجب باقی ماندن آب و کف در داخل ماشین لباسشویی یا بر روی لباس ها خواهد شد. اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که قرار گرفتن آب در داخل دستگاه می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. در مقاله ی ” پنج دلیل اصلی ماندن آب داخل ماشین لباسشویی “ با دلایل اصلی ماندن آب در داخل دستگاه آشنا شدیم.

آبکشی لباسشوییاعضای محترم باشگاه مشتریان به منظور آشنایی با دلایل خیس ماندن لباس ها مقاله ی ” چرا لباس ها بعد از شستشو خیس هستند ؟ “ را مطالعه نمایند.

با رعایت نکاتی اعضای محترم باشگاه مشتریان می توانند ضمن شستشوی مناسب لباس ها از آسیب دیدن البسه نیز جلوگیری نمایند.

در مقاله ی ” علت های اصلی پاره شدن لباس ها در ماشین لباسشویی “ با دلایل آسیب دیدن لباس ها آشنا شدیم.

در صورتی که مشتریان محترم از شستشوی لباس ها رضایت کافی را ندارند مقاله ی ” چرا لباس ها توسط ماشین لباسشویی کاملا تمیز نمی شوند ؟ “ را مطالعه نمایند.

در این مقاله با دلایل آبکشی نامناسب دستگاه آشنا می شویم.

استفاده صحیح از دستگاه :

اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که حتی یک دفعه بار اضافه در دستگاه می تواند آبگیری دستگاه را با مشکل مواجه کند. به همین دلیل به میزان مناسب لباس ها در هر چرخه ی شستشو توجه داشته باشید. زیاده روی در مصرف موادشوینده نیز می تواند از دلایل آبگیری نامناسب دستگاه باشد. همچنین شلنگ های ورودی آب به دستگاه را بررسی کنید که دچار پوسیدگی یا انسداد نباشند.

پمپ تخلیه ی آب :

پمپ تخلیه وظیفه ی تخلیه کردن آب از ماشین لباسشویی را برعهده دارد. اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که بروز مشکل در پمپ می تواند تخلیه ی آب را با مشکل مواجه کند. البته در بسیاری از موارد پمپ تخلیه مشکل خاصی ندارد و انسداد موجود در پمپ موجب اختلال در فرایند آبکشی می شود. برای بررسی پمپ تخلیه بهتر است با تعمیرکار تماس بگیرید.

ماشین لباسشوییبررسی شلنگ تخلیه :

اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که وجود انسداد در شلنگ تخلیه می تواند آبکشی دستگاه را مختل نماید.

توجه داشته باشید که بعد از از پایان برنامه های شستشو آب باید به طور کامل از داخل دستگاه تخلیه بشود.

ماشین لباسشویی را خاموش کنید و شلنگ تخلیه را بررسی کنید.

در صورت وجود گرفتگی در شلنگ، با رفع انسداد مشکل برطرف می شود.

ممکن است شلنگ تخلیه دچار پوسیدگی یا پارگی شده باشد که در این صورت باید شلنگ تخلیه تعویض بشود.

 

چنانچه تمایل به خرید لوازم خانگی دارید می توانید با عضویت در باشگاه مشتریان پارس ضمن خرید محصولاتی با بالاترین کیفیت از امتیازات ویژه ای نیز بهره مند شوید.