در مقاله ی ” دلایل روشن نشدن ماشین لباسشویی “ در مورد دلایل روشن نشدن دستگاه صحبت کردیم. اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که ممکن است در مواردی دستگاه روشن بشود ولی شروع به کار نکند. در مواردی ممکن است علیرغم روشن بودن دستگاه، محفظه ی ماشین لباسشویی چرخش نداشته باشد. در مقاله ی ” چرا محفظه ماشین لباسشویی نمی چرخد ؟ “ در مورد دلایل عدم چرخش محفظه دستگاه صحبت کردیم.

شستشوی لباساعضای محترم باشگاه مشتریان در صورتی که موفق به بستن کامل درب دستگاه نمی شوند مقاله ی ” چرا درب لباسشویی بسته نمی شود ؟ “ را مطالعه نمایند. ممکن است پس از شستشوی لباس ها اعضای محترم باشگاه مشتریان متوجه باقی ماندن اثرات موادشوینده بر روی لباس ها بشوند. در مقاله ی ” علت های برجای ماندن پودر لباسشویی بر روی البسه “ با دلایل باقی ماندن اثرات موادشوینده بر روی لباس ها آشنا شدیم. در این مقاله به بررسی دلایل کار نکردن دستگاه می پردازیم.

بررسی موتور تایمر :

تایمر دستگاه وظیفه ی اجرا و کنترل برنامه های شستشو را برعهده دارد. اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که تایمر با قطعات مختلف دستگاه ارتباط دارد و به منظور بررسی موتور تایمر باید سیم های مختلف مورد بررسی قرار بگیرند. به همین دلیل بهتر است تست و بررسی موتور تایمر توسط تعمیرکار انجام بشود. در این صورت با تعمیر یا تعویض موتور تایمر مشکل برطرف می شود.

بررسی چرخ دنده های دستگاه :

اعضای محترم باشگاه مشتریان این نکته را مدنظر داشته باشند که چرخ دندانه هایی در ماشین لباسشویی وجود دارد که این چرخ دنده ها وظیفه ی انتقال حرکت به موتور تایمر را برعهده دارند. اگر این چرخ دندانه ها دچار شکستگی یا خرابی باشند انتقال حرکت انجام نمی شود و دستگاه شروع به کار نخواهد کرد. برای بررسی و تست چرخ دنده های ماشین لباسشویی بهتر است با یک تعمیرکار مجرب تماس بگیرید.

ماشین لباسشوییبررسی برد کنترل :

برد کنترل ولتاژ مورد نیاز قطعات مختلف ماشین لباسشویی را فراهم می کند.

اعضای محترم باشگاه مشتریان به این نکته توجه داشته باشند که در صورت معیوب بودن برد کنترل، ولتاژ موردنیاز برای کار کردن قطعات دستگاه فراهم نخواهد شد و دستگاه به شروع نمی کند.

خرابی کلید سوئیچ نیز می تواند از دلایل کار نکردن دستگاه باشد. سوئیچ کلید برای ایمنی دستگاه تعبیه شده است و در صورت خراب بودن پیغام بسته بودن درب ارسال نمی شود و دستگاه شروع به کار نخواهد کرد.

 

چنانچه تمایل به خرید لوازم خانگی دارید می توانید با عضویت در باشگاه مشتریان پارس ضمن خرید محصولاتی با بالاترین کیفیت از امتیازات ویژه ای نیز بهره مند شوید.