خاموشی چندین ساعته یخچال ها منجر به فاسد شدن بسیاری از موادغذایی خواهد شد. روشن نشدن دستگاه یکی از مشکلات نسبتا رایجی است که ممکن است پس از خرید یخچال وجود داشته باشد. در مقاله ی ” نکاتی جهت رفع مشکلات رایج یخچال فریزر “ با مشکلات رایجی که در یخچال فریزرها وجود دارد و نحوه ی برطرف کردن این مشکلات آشنا شدیم. آشنایی مشتریان محترم با نحوه ی حفظ و نگهداری از هر دستگاه برقی موجب کمتر خراب شدن دستگاه خواهد شد. در مقاله ی ” نکاتی مهم جهت محافظت از یخچال “ با نکات مفیدی در مورد محافظت از دستگاه آشنا شدیم.

کمپرسور یخچال پس از خرید یخچال با انجام کارهای ساده و مفیدی می توانید عملکرد دستگاه را بهبود ببخشید. در مقاله ی ” چند روش موثر برای بهبود عملکرد یخچال “ به بررسی راهکارهای مفیدی جهت بهبود عملکرد دستگاه پرداختیم.

اگر قصد خرید یخچال را داشته باشید در هنگام بررسی مدل های مختلف ممکن است با مدل هایی که دارای کمپرسور اینورتر هستند مواجه شده باشید. در مقاله ی ” مزایای کمپرسور اینورتر در یخچال ها “ به بررسی کمپرسورهای اینورتر پرداختیم.

در این مقاله دلایل خاموش شدن ناگهانی دستگاه را بررسی می کنیم.

بررسی جریان برق ورودی :

در صورتی که پس از خرید یخچال با خاموش شدن ناگهانی دستگاه مواجه شدید در اولین قدم جریان ورودی برق را بررسی نمایید. ممکن است نوسانات شدید برق موجب قطع کردن جریان ورودی برق توسط ترانس باشد. در ابتدا ترانس دستگاه را بررسی کنید که سالم باشد. در صورتی که ترانس سالم بود سلامت پریز برق و کابل ها را تست کنید.

بررسی برد الکتریکی دستگاه :

در صورتی که مدتی پس از خرید یخچال، دستگاه به طور ناگهانی خاموش بشود ممکن است برد الکتریکی دچار مشکل شده باشد. مشتریان محترم این نکته را مدنظر داشته باشند که در بسیاری از مواقع برد الکتریکی قابل تعمیر می باشد و نیازی به تعویض برد دستگاه نیست. برد الکتریکی به طور کلی وظیفه ی کنترل قطعات مختلف دستگاه را برعهده دارد و بروز مشکل در برد می تواند عملکرد یخچال را کاملا مختل نماید.

عملکرد یخچالبروز مشکل در سیم کشی های داخل دستگاه نیز می تواند یکی از دلایل روشن نشدن دستگاه باشد.

پس از خرید یخچال به این نکته توجه داشته باشید که سیم کشی داخلی دستگاه پیچیده است و بررسی آن نیاز به تخصص و مهارت دارد.

بنابراین بهتر است برای بررسی سیم کشی داخلی یخچال از یک تعمیرکار مجرب کمک بگیرید.

بررسی کمپرسور دستگاه :

خراب شدن کمپرسور یکی از اصلی ترین دلایل روشن نشدن یخچال ها محسوب می شود. پس از خرید یخچال این نکته را مدنظر داشته باشید که کمپرسور دستگاه قیمت بسیار بالایی دارد. در بسیاری از مواقع در صورت خراب شدن کمپرسور، تعویض کمپرسور دستگاه مقرون به صرفه نیست و در این حالت بهتر است مشتریان محترم به فکر خرید یک یخچال جدید باشند. در مقاله ی ” چه زمانی یخچال فریزر را تعویض کنیم ؟ “ در مورد زمان مناسب برای تعویض دستگاه صحبت کردیم.

روشن نشدن یخچالدر صورتی که پس از خرید یخچال دستگاه روشن نمی شود، درب دستگاه را باز کنید. در صورتی که بعد از باز کردن درب دستگاه چراغ داخلی یخچال روشن می شود ولی موتور دستگاه روشن نمی شود و صدایی از کار کردن موتور نمی شنوید احتمالا کمپرسور دستگاه دچار مشکل شده است. البته مشتریان محترم توجه داشته باشند که ممکن است کمپرسور یخچال مشکلی نداشته باشد و خرابی قطعات جانبی مانند رله استارت موجب روشن نشدن دستگاه باشد. به منظور بررسی کمپرسور دستگاه با یک تعمیرکار مجرب تماس بگیرید.

 

در صورتی که تمایل به خرید یخچال ایرانی و حمایت از تولید ملی را داشتید می توانید از یخچال های با کیفیت لوازم خانگی پارس برای منزلتان استفاده کنید.