یخچال ها یکی از پراستفاده ترین و ضروری ترین وسایل برقی در منازل هستند. هر وسیله برقی با مرور زمان ممکن است دچار ایراداتی بشود ولی با رعایت نکاتی پس از خرید یخچال می توانید احتمال بروز مشکل در دستگاه را به نحو قابل ملاحظه ای کاهش دهید. اگر قصد خرید دستگاه مناسب را دارید در مقاله ی ” حداقل تعمیرات با خرید یخچال مناسب “ به ارائه ی معیارهایی برای انتخاب دستگاه مناسب پرداختیم. اگر در مورد یخچال ها پرسشی دارید در مقاله ی ” پاسخ به پرسش های متداول در مورد یخچال ها “ به تعدادی از پرسش های متداول پاسخ داده شد.

آبسردکنتصورات نادرستی در مورد نحوه ی استفاده از یخچال ها وجود دارد که این تصورات اشتباه ممکن است موجب آسیب رسیدن به دستگاه بشود. در مقاله ی ” تصورات نادرست مربوط به یخچال “ با این تصورات اشتباه بیشتر آشنا شدیم. در هنگام خرید یخچال یکی از امکانات ارائه شده توسط سازندگان آبسردکن ها هستند که در مقاله ی ” دانستنی های مفید در مورد آبسردکن یخچال “ به بررسی آبسردکن پرداختیم. در این مقاله به بررسی راهکارهایی برای بهبود عملکرد یخچال می پردازیم.

انتخاب مکان مناسب برای دستگاه :

پس از خرید یخچال در اولین قدم یک مکان مناسب برای دستگاه انتخاب کنید. یخچال باید با وسایل گرمازا همانند اجاق گاز و آبگرمکن فاصله داشته باشد. فضای پشت دستگاه حداقل بیست سانتی متر از دیوار فاصله داشته باشد تا تبادل حرارتی به خوبی صورت بگیرد. مکانی را برای یخچال انخاب کنید که تحت تابش مستقیم آفتاب قرار نداشته باشد.

تراز بودن دستگاه :

تراز بودن دستگاه در وسایل برقی بزرگ از اهمیت فراوانی برخوردار است. پس از خرید یخچال و انتخاب مکان مناسب توجه کنید که دستگاه کاملا بر روی زمین تراز شده باشد. تراز بودن یخچال موجب بهبود عملکرد و کاهش سر و صدای دستگاه می گردد. همانطور که در مقاله ی ” دلایل بسته نشدن درب یخچال فریزر چیست ؟ “ اشاره کردیم یکی از دلایل کامل بسته نشدن درب دستگاه می تواند تراز نبودن باشد.

چیدمان یخچالبررسی مداوم لاستیک دور درب :

لاستیک دور درب باعث کامل بسته شدن درب دستگاه و ماندگاری هوای سرد در محیط داخلی یخچال می شود. پس از خرید یخچال به طور منظم لاستیک ها را بررسی کنید. اگر لکه های موادغذایی بر روی لاستیک ها وجود داشت با دستمال مرطوب لکه ها را پاک کنید تا دستگاه بوی نامطبوع نداشته باشد. در صورتی که لاستیک های دور درب دچار پارگی یا تغییر شکل بودند آنها را تعویض نمایید.

استفاده از ترانس :

بعد از خرید یخچال و انتخاب مکان مناسب از ترانس برای اتصال دستگاه به پریز برق استفاده کنید. نوسانات برقی که حتی ممکن است مشتریان محترم متوجه آن نشوند ممکن است آسیب های جدی به موتور دستگاه وارد نماید. به منظور کاهش مصرف انرژی دستگاه سعی کنید از باز و بسته کردن بیش از اندازه درب یخچال مخصوصا در فصول گرم سال خودداری نمایید.

محافظت یخچالنگهداری صحیح موادغذایی در یخچال :

از قرار دادن موادغذایی داغ در یخچال خودداری نمایید. پس از خرید یخچال به این نکته توجه داشته باشید که قرار دادن موادغذایی داغ در دستگاه باعث می شود که موتور یخچال برای سرد کردن غذای داغ انرژی بیشتری مصرف کند که در این حالت علاوه بر افزایش مصرف انرژی دستگاه احتمال آسیب رسیدن به موتور یخچال نیز وجود دارد.

صبرکنید تا غذا خنک شود و سپس آنرا داخل یخچال قرار بدهید. موادغذایی را به صورت انباشته داخل دستگاه قرار ندهید. بهتر است موادغذایی با فاصله از یکدیگر قرار داشته باشند تا جریان هوای سرد به خوبی در فضای داخلی یخچال وجود داشته باشد.

 

در صورتی که تمایل به خرید یخچال ایرانی و حمایت از تولید ملی را داشتید می توانید از یخچال های با کیفیت لوازم خانگی پارس برای منزلتان استفاده کنید.