ماشین های لباسشویی امروزه به یکی از مهم ترین وسایل برقی در منازل تبدیل شده اند. لباسشویی ها نیز همانند سایر وسایل برقی می توانند با ایراد مواجه بشوند. اعضای محترم باشگاه مشتریان جهت آشنایی با مشکلات رایج لباسشویی می توانند مقاله ی ” نحوه برطرف کردن مشکلات رایج ماشین لباسشویی “ را مطالعه نمایند. اگر قصد عیب یابی دستگاه را دارید در مقاله ی ” عیب یابی سریع ماشین لباسشویی “ نحوه ی عیب یابی دستگاه را بررسی کردیم.

شستشوی لباس هایکی دیگر از مشکلات نسبتا رایجی که اعضای محترم باشگاه مشتریان ممکن است با آن مواجه شده باشند لرزش شدید دستگاه است که در مقاله ی ” برطرف کردن مشکل لرزش ماشین لباسشویی “ در این مورد صحبت کردیم. رعایت اصول بهداشتی در هنگام استفاده از ماشین لباسشویی به جهت حفظ سلامت افراد خانواده اهمیت فراوانی دارد که در مقاله ی ” نکات بهداشتی در مورد ماشین لباسشویی “ با این اصول بهداشتی آشنا شدیم.

 

در این مقاله عوامل خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی را برای اعضای محترم باشگاه مشتریان تشریح می کنیم.

بررسی ورودی های برق :

اگر دستگاه به طور ناگهانی خاموش می شود اعضای محترم باشگاه مشتریان در اولین مرحله ورودی های برق ماشین لباسشویی را بررسی نمایند. ابتدا دو شاخه برق را چک کنید که خراب نباشد. بسیاری از مواقع ذوب شدن پریزر برق علت خاموشی دستگاه است. سیم های انتقال برق و تبدیل های برق نیز ممکن است عامل خاموش شدن لباسشویی باشند.

قطعات الکتریکی دستگاه :

اعضای محترم باشگاه مشتریان پس از اطمینان از سلامت ورودی های برق باید به بررسی قطعات الکتریکی ماشین لباسشویی بپردازند. ابتدا فیلتر ورودی شیر الکتریکی را بررسی کنید که دچار انسداد نباشد. خرابی شیر الکتریکی نیز می تواند از عوامل خاموشی دستگاه باشد.

ماشین لباسشویییکی از قطعات دیگری که باید مورد بررسی قرار گرفته بشود خازن نویزگیر است. وظیفه ی این خازن جذب نویزها می باشد که در صورتی خرابی این خازن جریان ورودی برق لباسشویی قطع می شود.

خراب شدن برد الکتریکی ماشین لباسشویی یکی دیگر از دلایل خاموشی ناگهانی دستگاه است. اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که برد الکترونیکی قطعه مهمی در ماشین لباسشویی است و وظیفه کنترل برنامه های شستشو را برعهده دارد.بروز مشکل در مدار الکتریکی ماشین لباسشویی نیز می تواند موجب خاموشی دستگاه بشود. به منظور بررسی قطعات الکتریکی ماشین لباسشویی بهتر است از یک تعمیرکار مجاز کمک بگیرید.

 

چنانچه تمایل به خرید لوازم خانگی دارید می توانید با عضویت در باشگاه مشتریان پارس ضمن خرید محصولاتی با بالاترین کیفیت از امتیازات ویژه ای نیز بهره مند شوید.