زمانی که قصد استفاده از یک وسیله برقی را داریم آشنایی با نحوه صحیح استفاده از دستگاه موجب می شود دستگاه همیشه بازدهی و عمکرد مناسب خود را حفظ نماید. پیش از این در مقالات ” چگونه از جاروبرقی بهتر استفاده کنیم ؟ “ و ” راهکارهای افزایش کارایی یخچال “ نحوه استفاده مناسب از جاروبرقی و یخچال را برای اعضای محترم باشگاه مشتریان تشریح کردیم.

محافظت ماشین لباسشوییاستفاده صحیح از یک وسیله برقی موجب می شود که دستگاه نیاز کمتری به تعمیرات داشته باشد. در صورتی که در هنگام استفاده از لباسشویی با مشکلی مواجه شدید در مقاله ی ” نحوه برطرف کردن مشکلات رایج ماشین لباسشویی “ با مشکلات نسبتا رایج ماشین لباسشویی و نحوه برطرف کردن این مشکلات آشنا شدیم. اعضای محترم باشگاه مشتریان به منظور آشنایی با نحوه ی عیب یابی ماشین لباسشویی می توانند مقاله ی ” عیب یابی سریع ماشین لباسشویی “ را مطالعه نمایند. در این مقاله با نکاتی جهت استفاده بهتر از ماشین لباسشویی آشنا می شویم.

از برنامه های شستشوی مختلف استفاده کنید :

ماشین های لباسشویی مدرن برنامه های شستشوی متنوعی دارند که با توجه به جنس لباس ها و میزان کثیفی لباس ها می توانید از آنها استفاده نمایید. اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که استفاده از یک برنامه شستشو برای تمامی لباس ها مناسب نیست. به عنوان مثال بهتر است دمای شستشوی لباس های نخ و کتان بالاتر از پنجاه درجه سانتیگراد نباشد. از برنامه های متنوع ماشین لباسشویی برای شستشوی لباس ها استفاده کنید.

زیاده روی در مصرف موادشوینده :

اعضای محترم باشگاه مشتریان ممکن است در زمانی که لباس های کثیفی را قصد دارند در ماشین لباسشویی قرار بدهند از مقدار بیشتری شوینده استفاده نمایند. در صورتی که ماشین های لباسشویی جدید مصرف انرژی و آب کمتری نسبت به مدل های قدیمی دارند. با توجه به مصرف کمتر آب دستگاه اگر موادشوینده بیش از حد باشند رسوب این مواد در داخل دستگاه و روی لباس ها باقی می مانند و موجب آسیب رسیدن به لباس ها و دستگاه خواهند شد.

تقسیم بندی و مرتب کردن لباس ها پیش از شستشو :

به منظور جلوگیری از آسیب رسیدن به لباس ها، آنها را پیش از شستشو دسته بندی و مرتب کنید. اعضای محترم باشگاه مشتریان لباس ها را به سه دسته ی لباس های تیره، سفید و رنگی تقسیم بندی نمایند و هرکدام را جداگانه داخل لباسشویی قرار بدهند. همچنین جیب های لباس ها را بررسی کنید تا مطئن شوید که جیب ها کاملا خالی هستند.

ماشین لباسشویی

دستگاه کاملا تراز باشد :

اعضای محترم باشگاه مشتریان نسبت به تراز بودن دستگاه بسیار دقت داشته باشند. اگر دستگاه تراز نباشد در هنگام شستشو صدای زیادی ایجاد می شود و دستگاه دچار لرزش های شدیدی می شود که ممکن است باعث آسیب رسیدن شدید به ماشین لباسشویی بشود. ماشین های لباسشویی دارای پایه های قابل تنظیم هستند که با استفاده از این پایه ها دستگاه کاملا تراز می شود . اگر ماشین لباسشویی در هنگام کار کردن دچار لرزش می شود جهت برطرف کردن مشکل لرزش دستگاه مقاله ی ” برطرف کردن مشکل لرزش ماشین لباسشویی “ را مطالعه نمایید.

 

چنانچه تمایل به خرید لوازم خانگی دارید می توانید با عضویت در باشگاه مشتریان پارس ضمن خرید محصولاتی با بالاترین کیفیت از امتیازات ویژه ای نیز بهره مند شوید.