حفظ و نگهداری از جاروبرقی نکات ساده ای دارد که با رعایت کردن این نکات، جاروبرقی همیشه عملکرد مناسب خود را حفظ می کند و می توانید سال ها از این وسیله بدون هیچ مشکلی استفاده کنید. همانطور که در مقاله ی چرا لوازم خانگی ایرانی بخریم ؟ اشاره شد امروزه محصولات بسیار متنوع و باکیفیتی توسط تولیدکنندگان داخلی به بازار عرضه می شود. برای انتخاب جاروبرقی مناسب می توانید مقاله ی معیارهای انتخاب جاروبرقی را مطالعه نمایید.

پیش از این در مقاله ی مشکلات رایج در جاروبرقی و راه حل آنها مشکلات رایجی که در هنگام استفاده از جاروبرقی اتفاق می افتد را برای مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی ارائه کردیم. بسیاری از ایراداتی که برای جاروبرقی ایجاد می شوند راه حل های ساده ای دارند و به راحتی می توانید در منزل این ایرادات را برطرف نمایید.

در مقاله ی تعمیرات ساده جاروبرقی در منزل تعمیرات ساده ای که مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی می توانند در منزل انجام بدهند را ارائه کردیم. در این مقاله تصمیم داریم نکاتی تکمیلی در مورد استفاده و نگهداری از جاروبرقی را بررسی نماییم.

 

تعویض به موقع کیسه جاروبرقی :

مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی به این نکته توجه داشته باشند که یکی از مهمترین وظایف حفظ و نگهداری از جاروبرقی تعویض به موقع کیسه زباله دستگاه است. ممکن است بسیاری از مشتریان این تصور را داشته باشند که کیسه زباله باید کاملا پر شود و پس از پر شدن کامل کیسه آن را تعویض کنند. اگر کیسه پر شده باشد دیگر فضایی برای جمع آوری زباله ها وجود نخواهد داشت و زباله ها به راحتی توسط جاروبرقی جمع آوری نمی شوند.

واضح ترین نشانه برای تعویض کیسه زباله، کاهش قدرت مکش دستگاه است. مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی به این نکته نیز توجه داشته باشند که پر شدن کیسه زباله جاروبرقی منجر به وارد شدن فشار مضاعف به موتور دستگاه نیز می شود و در این حالت موتور دستگاه باید قوی تر از قبل کار کند. بنابراین علاوه بر افزایش مصرف برق احتمال آسیب رسیدن به جاروبرقی نیز وجود دارد.

کیسه به طور صحیح داخل دستگاه قرار بگیرید :

یکی دیگر از نکات ساده و مهمی که مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی باید مدنظر داشته باشند قرار گرفتن صحیح کیسه زباله داخل دستگاه است. در ابتدا توجه داشته باشید که حتما کیسه های زباله مدل دستگاه خودتان را خریداری نمایید. کیسه زباله مدل های مختلف جاروبرقی با یکدیگر تفاوت دارد. زمانی که کیسه جدید را نصب کردید توجه کنید که ورودی کیسه حتما بر روی نازل قرار بگیرد.

معمولا کیسه ها نگه دارنده ای دارند که مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی باید توجه داشته باشند که این نگه دارنده محکم بر روی محل تعبیه شده قرار بگیرد. اگر کیسه به خوبی در داخل جاروبرقی قرار نگیرند زباله ها به همراه گرد و غبار داخل دستگاه ریخته می شوند. این زباله ها علاوه بر اینکه محیط داخلی دستگاه را کثیف می کنند ممکن است باعث آسیب رسیدن به جاروبرقی بشوند.

فیلترها را بررسی کنید :

نکته دیگری که به بهبود عملکرد جاروبرقی کمک می کند کنترل مداوم فیلتر و لوله های خرطومی است. مشتریان محترم لوازم خانگی ایرانی این نکته را مدنظر داشته باشند که فیلترها از ورود گرد و غبار به موتور دستگاه و هوای محیط جلوگیری می کند. با گذشت زمان این فیلترها کثیف می شوند.

بنابراین برای حفظ عملکرد فیلترها باید به طور منظم با آب شسته شوند. همچنین از جمع آوری زباله های بزرگ توسط جاروبرقی خودداری کنید. در مقاله ی نگهداری از جاروبرقی در مورد زباله هایی که نباید توسط جاروبرقی جمع آوری بشوند صحبت کردیم.

 

در صورتی که تمایل به خرید لوازم خانگی ایرانی و حمایت از تولید ملی را داشتید می توانید از محصولات متنوع و با کیفیت لوازم خانگی پارس برای منزلتان استفاده کنید.