یکی از مهم ترین نشانه های یک یخچال مناسب، حفظ کیفیت موادغذایی است. همانطور که در مقاله ی چرا لوازم خانگی ایرانی بخریم ؟ برای اعضای محترم باشگاه مشتریان توضیح دادیم امروز محصولات بسیار باکیفیتی توسط تولیدکنندگان داخلی به بازار عرضه می شود. در کنار کیفیت مناسب استفاده صحیح از وسایل برقی می تواند به بهبود عملکرد دستگاه ها کمک کند. در مقاله ی نکاتی برای محافظت از لوازم خانگی با نکاتی برای محافظت از لوازم خانگی ایرانی آشنا شدیم.

به منظور آشنایی اعضای محترم باشگاه مشتریان با نحوه نگهداری از محصولات مختلف در مقالات مراقبت صحیح از جاروبرقی و راهکارهایی برای افزایش طول عمر ماشین لباسشویی نحوه استفاده و نگهداری از جاروبرقی و لباسشویی را ارائه کردیم. در این مقاله تصمیم داریم راهکارهایی را بیان کنیم تا با رعایت این موارد توسط اعضای محترم باشگاه مشتریان علاوه بر بهبود عملکرد یخچال، موادغذایی نیز کیفیت مناسب خود را در دستگاه حفظ نمایند.

نظافت کویل های کندانسور یخچال :

یکی از مهمترین نکاتی که اعضای محترم باشگاه مشتریان جهت بهبود عملکرد یخچال باید مدنظر داشته باشند نظافت کویل های کندانسور به طور منظم است. دفعات نظافت کویل ها به محل نگهداری دستگاه و عوامل دیگری بستگی دارد. ولی حداقل سالی یک بار باید کویل های کندانسور دستگاه تمیز بشوند.

اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که برای نظافت کویل ها در اولین قدم حتما یخچال را از برق بکشند. برای پیدا کردن محل کویل ها می توانید از دفترچه راهنمای محصول استفاده کنید. برای تمیز کردن کویل های کندانسور می توانید از جاروبرقی یا فرچه استفاده کنید. پس از نظافت کویل ها دستگاه را دوباره به پریز برق متصل نمایید.

چیدمان صحیح موادغذایی :

شاید درنظر بسیاری از افراد چیدمان موادغذایی در داخل یخچال اهمیت چندانی نداشته باشد ولی اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که چیدمان مناسب موادغذایی باعث بهبود عملکرد یخچال و حفظ کیفیت خوراکی ها می شود. به طور کلی قفسه های بالایی یخچال برای نگهداری غذا، نوشیدنی ها و ماست مناسب است.

در قفسه های پایین دستگاه بهتر است گوشت خام، تخم مرغ و لبنیات قرار داشته باشند. کشوهای پایین یخچال به دو دسته رطوبت بالا و رطوبت پایین تقسیم می شوند. در کشوهای رطوبت پایین بهتر است میوه ها قرار داشته باشند و سبزیجات بهتر است در کشوهای با رطوبت بالا قرار داشته باشند.

 

مدت زمان نگهداری موادغذایی مختلف :

یکی دیگر از مواردی که به اعضای محترم باشگاه مشتریان در حفظ موادغذایی کمک می کند مدت زمان نگهداری موادغذایی مختلف است. اگر فکر می کنید که هر کدام از این مواد ممکن است طولانی تر از زمان تعیین شده در یخچال بمانند بهتر است آنها را در فریزر نگهداری کنید.

 

باقی مانده غذا معمولا بین سه تا چهار روز قابل استفاده است. شیر بین سه تا پنج روز سالم می ماند. اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که گوشت چرخ کرده و ماهی را تنها بین یک تا دو روز می توان در یخچال نگهداری کرد. از دیگر مواد غذایی پر مصرف می توان به تخم مرغ و پنیر اشاره کرد که تخم مرغ بین دو تا پنج هفته و پنیر باز شده بین دو تا سه هفته قابل نگهداری است. در کنار موارد ذکر شده رعایت نکات کلی نگهداری از یخچال همانند جریان داشتن هوا در اطراف دستگاه و تنظیم دمای مناسب یخچال می تواند به بهبود عملکرد دستگاه کمک کند. جهت آشنایی بیشتر با تنظیم دمای یخچال مقاله ی نکاتی در مورد تنظیم دمای یخچال را مطالعه نمایید.

 

چنانچه تمایل به خرید لوازم خانگی دارید می توانید با عضویت در باشگاه مشتریان پارس ضمن خرید محصولاتی با بالاترین کیفیت از امتیازات ویژه ای نیز بهره مند شوید.