تمامی خریداران محترم انتظار دارند پس از انتخاب و خرید یک یخچال فریزر بتوانند سال ها بدون مشکل از دستگاه استفاده کنند. اعضای محترم باشگاه مشتریان اگر قصد خرید یخچال فریزر را دارند مقاله ی ” چگونه یخچال فریزر مناسب را انتخاب کنیم ؟ “ را مطالعه نمایند. پس از خرید یک دستگاه مناسب باید رعایت نکات ایمنی را در هنگام استفاده از یخچال فریزر در نظر داشته باشید. در مقاله ی ” نکات ایمنی برای استفاده از یخچال فریزر “ با این نکات ایمنی آشنا شدیم.

محافظت یخچالحمل و نقل نامناسب دستگاه ممکن است باعث آسیب جدی به دستگاه بشود. اعضای محترم باشگاه مشتریان به منظور آشنایی با اصول حمل و نقل دستگاه مقاله ی ” اصول صحیح حمل و نقل یخچال “ را مطالعه نمایند. با رعایت نکات ساده ای می توان کیفیت موادغذایی را در یخچال حفظ کرد که در مقاله ی ” چگونه مواد غذایی در یخچال باکیفیت باقی می مانند ؟ “ با این نکات آشنا شدیم. در این مقاله راهکارهایی را جهت افزایش عمر مفید دستگاه برای اعضای محترم باشگاه مشتریان تشریح می کنیم.

انتخاب مکان مناسب برای دستگاه :

اعضای محترم باشگاه مشتریان در اولین قدم یک مکان مناسب برای یخچال فریزر انتخاب نمایند. دستگاه باید تراز باشد و تحت تابش مستقیم نور خورشید قرار نداشته باشد. محل قرار گرفتن یخچال باید از وسایل گرمازا همانند اجاق گاز فاصله داشته باشد. وسایل گرمازا باعث می شود موتور دستگاه بیشتر از حالت عادی کار کند که این امر ممکن است باعث آسیب رسیدن به موتور بشود. فضای پشتی یخچال فریزر باید حداقل بیست سانتی متر از دیوار فاصله داشته باشد تا جریان هوا به خوبی در اطراف دستگاه برقرار باشد.

یخچال فریزر

نگهداری صحیح موادغذایی در یخچال :

موادغذایی داغ را در داخل یخچال فریزر قرار ندهید. اجازه دهید موادغذایی داغ در دمای محیط مقداری خنک بشوند و سپس آنها را در داخل دستگاه قرار بدهید. اعضای محترم باشگاه مشتریان به چیدمان مناسب موادغذایی در دستگاه نیز توجه داشته باشند. موادغذایی را بر روی یکدیگر انباشته نکنید و مقداری فضای خالی بین موادغذایی قرار بدهید تا به خوبی جریان هوا در فضای داخلی یخچال ایجاد بشود. برای جلوگیری از ایجاد بوی نامطبوع در یخچال و همچنین خشک نشدن غذاها، از روکش برای موادغذایی استفاده کنید.

اگر دستگاه بوی نامطبوعی دارد در مقاله ی ” برطرف کردن بوی نامطبوع یخچال “ روش برطرف کردن بوی نامطبوع دستگاه را بررسی کردیم.

لاستیک های دور درب را بررسی کنید :

اعضای محترم باشگاه مشتریان لاستیک دور درب دستگاه را به طور مداوم بررسی نمایند. ممکن است لاستیک ها دچار پارگی یا تغییرشکل شده باشند. اگر لاستیک ها خراب باشند هوای گرم وارد فضای داخل یخچال می شود. ورود هوای گرم باعث می شود موتور دستگاه برای خنک کردن محیط بیش از اندازه کار کند که باعث افزایش مصرف انرژی دستگاه می شود و ممکن است به موتور دستگاه نیز آسیب برساند. 

یخچال فریزر خالی نباشد :

زمانی که فضای داخلی یخچال فریزر پر از موادغذایی باشد دستگاه عملکرد بهتری دارد. اعضای محترم باشگاه مشتریان اگر موادغذایی زیادی در یخچال نگهداری نمی کنند با استفاده از بطری های آب فضاهای داخلی یخچال را پر کنند. پر بودن فضای داخلی یخچال فریزر در زمانی که برق دستگاه قطع می شود اهمیت بیشتری پیدا می کند.

کارایی یخچالنظافت کویل های کندانسور :

اعضای محترم باشگاه مشتریان این نکته را مدنظر داشته باشند که کثیفی کویل های کندانسور باعث می شود تبادل حرارتی بین کویل ها و هوای محیط به خوبی انجام نشود. در این حالت علاوه بر اینکه مصرف انرژی دستگاه افزایش چشمگیری پیدا می کند موتور دستگاه باید کارکرد بیشتری داشته باشد که همین امر ممکن است باعث آسیب رسیدن به دستگاه بشود.

کویل های کندانسور باید حداقل سالی یک مرتبه تمیز بشوند. فراموش نکنید پیش از تمیز کردن کویل ها دستگاه را حتما از برق بکشید.

 

چنانچه تمایل به خرید لوازم خانگی دارید می توانید با عضویت در باشگاه مشتریان پارس ضمن خرید محصولاتی با بالاترین کیفیت از امتیازات ویژه ای نیز بهره مند شوید.